Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Gosialuk 20:13, 14 sty 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Trochę, to trochę mało powiedziane. Trawy przy ścieżce pięknie się rozrosły i efekt jest.
Jak tak patrzę teraz na zdjęcia, to koło hortensji w rogu powiększyłabym plamę z rozchodnika.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 20:20, 14 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula o, którym miejscu piszesz u Kasi?
Uderzyło mnie, że ktoś chce ingerować w to co sadzisz na swoim terenie....nie ma raczej takiego prawa. To co masz u siebie posadzone Tobie przede wszystkim ma się podobać, a nie sąsiadce jeśli nie przechodzi na Jej działkę
Gusta przecież są różne, nie można się kierować cudzymi


Oczywiście że tak. Robię swoje
Raczej chodzi o drzewa. Nie wiem ile przepisowo muszą być posadzone od siatki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:25, 14 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Trochę, to trochę mało powiedziane. Trawy przy ścieżce pięknie się rozrosły i efekt jest.
Jak tak patrzę teraz na zdjęcia, to koło hortensji w rogu powiększyłabym plamę z rozchodnika.


Tam mam hosty, bo jest cień od tymczasowej prowizorycznej drewutni która stoi o 3 lata za długo a rozchodniki wylatują bo mają za mokro i gniją. Na ich miejscu latem sadziłam ciemierniki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:56, 14 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Urszulla napisał(a)


Oczywiście że tak. Robię swoje
Raczej chodzi o drzewa. Nie wiem ile przepisowo muszą być posadzone od siatki.

Przepisowo to jak pytałam 5 lat temu w naszej gminie to i przy samej granicy wolno posadzić byle upilnowąć by do sąsiada nie lazło, stąd pasowałoby zachować zdrowy rozsądek...ja jesienią wsadziłam jedną jarzębinę przy samej granicy, ale nie mam pewności, że tak zostanie ( nie wiedziałam gdzie dać ).
Nie wiem czy coś w tym temacie przez te pare lat się nie zmieniło, ale tak było wtedy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:14, 14 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)

Przepisowo to jak pytałam 5 lat temu w naszej gminie to i przy samej granicy wolno posadzić byle upilnowąć by do sąsiada nie lazło, stąd pasowałoby zachować zdrowy rozsądek...ja jesienią wsadziłam jedną jarzębinę przy samej granicy, ale nie mam pewności, że tak zostanie ( nie wiedziałam gdzie dać ).
Nie wiem czy coś w tym temacie przez te pare lat się nie zmieniło, ale tak było wtedy.


To wszystko jasne. Dzięki.
Małe szczepione mogę mieć bez problemu i na tym się zatrzymam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 10:01, 15 sty 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Na działce prywatnej nie ma ściśle wytyczonych granic sadzenia drzew, w ROD jest. Tu misisz uważać, by nasadzenia nie pogorszyły istotnie warunków (np. zacienienie) u sąsiada. Ważne jest także zaśmiecanie liśćmi, przewieszanie gałęzi itp. Choin bym nie sadziła bo sa bardzo ażurowe i regularnie trzeba by było je ciąć by mieć regularny zwarty kształt. Myślę że cisy były by lepsze, możesz między nimi wsadzić cyprysika złocistego np Ivonne. Niżej pociągnęłabym horty bukietowe bo pięknie Ci tam rosną.
Karagana nie zajmuje wiele miejsca zwłaszcza odmiana Walker a jest przesliczna. I jeszcze klony japońskie polecam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Milka 07:12, 19 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pomysł z choinami jest fajny, może też być ketmia, tworzy żywopłot i na dodatek kwitnie, mozna dowolnie ciąć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 13:07, 20 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
kasiek napisał(a)
Na działce prywatnej nie ma ściśle wytyczonych granic sadzenia drzew, w ROD jest. Tu misisz uważać, by nasadzenia nie pogorszyły istotnie warunków (np. zacienienie) u sąsiada. Ważne jest także zaśmiecanie liśćmi, przewieszanie gałęzi itp. Choin bym nie sadziła bo sa bardzo ażurowe i regularnie trzeba by było je ciąć by mieć regularny zwarty kształt. Myślę że cisy były by lepsze, możesz między nimi wsadzić cyprysika złocistego np Ivonne. Niżej pociągnęłabym horty bukietowe bo pięknie Ci tam rosną.
Karagana nie zajmuje wiele miejsca zwłaszcza odmiana Walker a jest przesliczna. I jeszcze klony japońskie polecam


Dzięki za info
Właśnie dzisiaj narysowałam sobie wstępne projekty. Nie tylko na tę część idąc za Twoim przykładem że trzeba mieć jakieś plany i marzenia. Czy się zrealizują to już osobma sprawa i tym się nie będę martwiła.

Więc zdecydowałam że jednak choina będzie lepsza bo tam słońce operuje a cisy wolą zdecydowanie cień. Zostawię z boku 3 róże tylko je rozsadzę wzdłuż szpaleru bukszpanowego . a przed choiną będą trawy Variegatus, cyprys ale nie ivonne bo ten za duży rośnie ale Aurea Nana. Z drzew wybrałam kolumnowego dęba który za mną chodzi od dłuższego czasu.
To tak z grubsza mojego planowania.


Z zapotrzebowania roślin mam: róże i Variegatus do rozmnożenia oraz dużo drobnicy też do rozmnożenia: żurawki, trawki itp.


Dokupić muszę choinę, cyprysy i 1 drzewo.
Najgorsze będzie usunięcie tej kupy ziemi, bez koparki nie dam rady.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:12, 20 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)
Pomysł z choinami jest fajny, może też być ketmia, tworzy żywopłot i na dodatek kwitnie, mozna dowolnie ciąć


Hibiskusy dostałam od koleżanek ogrodowiskowych jako siewki, ciekawe czy przetrwały zimę ale dużego szpaleru nie będę robić, wolę je wyprowadzić na pniu.
Raczej nie idę w rośliny krzewiaste bo wymagają dwukrotnego cięcia w sezonie. Zimozielonych potrzebuje mój ogród i trochę drzew, którecteż niełatwo dobrać ze względu ma warunki.

Pierwsza oznaka wiosny u mnie




I wkurzający kret lub krety

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 13:30, 20 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Koparka bardzo zdemoluje Ci ogród. Taczka po taczce i dasz radę.


Choiny wolą cień.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies