Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:52, 20 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pszczelarnia napisał(a)
Koparka bardzo zdemoluje Ci ogród. Taczka po taczce i dasz radę.


Choiny wolą cień.


Miałam na myśli tę małą kopareczkę. Nie nadaje się ostatnio do takich ciężkich prac bo mnie bola stawy i krzyż. A przy sadzeniu trzeba i tak mocno namachać się łopatą.
Nawet kompostownik postanowiłam sobie robić tam gdzie ma być rabata i przykrywać szmatą, żeby ograniczyć ogrodowe tyranie.

Mówisz że choiny nie, czyli zostają tuje wxzwiązku z tym będzie na całej długości jednakowo.

Dzięki Ewo.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:31, 21 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
W zeszłym roku w lutym przesadzałam lawendę, dużo tej lawendy miałam z własnego rozmnażania. Aby dokończyć ładny kształt rabaty musiałam je rozsadzić szerzej i równo. W tym roku odwdzięczy się kwitnieniem.

Na ten rok zrobiłam plany zupełnie na luzie. Bez przymusu zrobienia.
Moje bazgroły- choinę kanadyjską chyba zastąpię szmaragdami.



A tu inne jakieś dalekosiężne plany, raczej chodzi mi o wytyczenie kształtów żeby ulokować drzewa. Muszę zasłonić dom sąsiada.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:47, 21 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
To duże planowanie pociąga za sobą mniejsze plany na 2020r, a mianowicie:

ROZMNOŻYĆ:
Żurawkę Marmelade
Sesslerię
Turzycę palmową
Turzycę elata aurea
Rozplenice
Bodziszka
Lawendę

W tym roku nic nie wysiewam tylko rozmnażam. Kto pamięta moją drabinę z zeszłego roku to wie że w tym roku znów będzie pełna sadzonek

KUPIĆ:
10 szmaragdów
10 cyprysów aurea nana
1 dąb błotny green pillar
2 miłorzęby na pniu
1 świerk serbski
3 śliwy nigra
1 śliwa pissardi
Jakieś niskie zimozielone tylko nie bukszpany bo walka z ćmą jest okropna.


Cokolwiek z tego zrealizuję będę zadowolona.
Moja lista marzeń jest jeszcze dłuższa ale wszystko ma swój czas i miejsce.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 11:26, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ula, drzewa posadź tak jak widzisz dom sąsiada najczęściej, bo wiadomo że po całości nie zasłonią, zawsze z jakiegoś innego miejsca będzie go widać.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 21:04, 21 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Pszczelarnia napisał(a)
Ula, drzewa posadź tak jak widzisz dom sąsiada najczęściej, bo wiadomo że po całości nie zasłonią, zawsze z jakiegoś innego miejsca będzie go widać.



Zgadza się, dzięki tam pójdzie świerk serbski ale zanim urośnie to dużo czadu minie. Przy serbie przydałoby się też coś liściastego. Trzeba wymyślić fajną kompozycję.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:28, 21 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
KUPIĆ:
10 szmaragdów
10 cyprysów aurea nana
1 dąb błotny green pillar
2 miłorzęby na pniu
1 świerk serbski
3 śliwy nigra
1 śliwa pissardi
Jakieś niskie zimozielone tylko nie bukszpany bo walka z ćmą jest okropna.


Cokolwiek z tego zrealizuję będę zadowolona.

Ula nie wiem jakiej wielkości rośliny masz zamiar kupować, ale pamiętaj w mojej miejscowości jest szkółka w której ja nabywałam moje szmaragdy i inne tuje.
Kupowałam dosłownie po pare zł do 5 zł maks , nie wiem jakie ma teraz ceny, ale dwa lata temu były nadal bardzo niskie, za rośliny do 30 cm wysokości i hodowane w doniczkach.
Szmaragdy pewnie ma, cyprys aurea nana też u niego kupowałam, moje serby też od niego, suchodrzewy brałaś pod uwagę zamiast buksów, jak tak to ja mogę naciąć u siebie, sadzonki po trzech tygodniach się ukorzeniają.
Gdzieś na początku mojego wątku są zdjęcia jakie maluchy sadziłam pod gospodą, a teraz sama widziałaś jakie już duże
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 02:45, 22 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
sylwia_slomczewska napisał(a)
KUPIĆ:
10 szmaragdów
10 cyprysów aurea nana
1 dąb błotny green pillar
2 miłorzęby na pniu
1 świerk serbski
3 śliwy nigra
1 śliwa pissardi
Jakieś niskie zimozielone tylko nie bukszpany bo walka z ćmą jest okropna.


Cokolwiek z tego zrealizuję będę zadowolona.

Ula nie wiem jakiej wielkości rośliny masz zamiar kupować, ale pamiętaj w mojej miejscowości jest szkółka w której ja nabywałam moje szmaragdy i inne tuje.
Kupowałam dosłownie po pare zł do 5 zł maks , nie wiem jakie ma teraz ceny, ale dwa lata temu były nadal bardzo niskie, za rośliny do 30 cm wysokości i hodowane w doniczkach.
Szmaragdy pewnie ma, cyprys aurea nana też u niego kupowałam, moje serby też od niego, suchodrzewy brałaś pod uwagę zamiast buksów, jak tak to ja mogę naciąć u siebie, sadzonki po trzech tygodniach się ukorzeniają.
Gdzieś na początku mojego wątku są zdjęcia jakie maluchy sadziłam pod gospodą, a teraz sama widziałaś jakie już duże


To chyba muszę przyjechać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 14:02, 22 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Chyba nie masz wyjścia
Edit zawsze mogłabym wysłać, ale tego dość sporo to nie uniosę, a pocztę mam 2 km od domu. No i sama byś sobie wybrała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 19:01, 22 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chyba nie masz wyjścia
Edit zawsze mogłabym wysłać, ale tego dość sporo to nie uniosę, a pocztę mam 2 km od domu. No i sama byś sobie wybrała


Dzięki za inicjatywę, coś się z tego urodzi.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 19:11, 22 sty 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Sprawdź sobie jeszcze jak daleko masz szkółkę w Krzywaczce - mają rewelacyjne ceny i mega wybór - a liste masz - ho, ho
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies