Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:07, 17 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)


A to chyba jest wiciokrzew?

Przedwiosenny ogląd ogrodu super!



Dzięki. Pomyłkę też wyprostwałaś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 01:10, 22 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Ula Twoim hiacyntom , trzeba trochę słoneczka i rozkwitną. Moje w domu z takiego etapu potrzebowały dwa dni i cieszą kolorkami, ale z powodu silnego zapachu powędrują na taras Ale wiadomo w domu powyżej +20 st. to szybciutko zakwitły
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 11:38, 22 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
anpi napisał(a)
Ula Twoim hiacyntom , trzeba trochę słoneczka i rozkwitną. Moje w domu z takiego etapu potrzebowały dwa dni i cieszą kolorkami, ale z powodu silnego zapachu powędrują na taras Ale wiadomo w domu powyżej +20 st. to szybciutko zakwitły


Tak, jak przyjdzie cieplo i zakwitną to pójdę plewić na rabatę wtedy sobie je będę wąchać.

A dziś udało mi się przez 2 godz odplewić na wejściowej 5 wiader kępek traw, gwiazdnicy i kurdybanka. Byliny startują: kocimiętka, rozchodniki. Znalazłam mnóstwo siewek stipy.
I jeszcze myślę że chyba nadszedł czas na bratki do donic
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 20:11, 22 lut 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
No wlaśnie nie wiem czy nie za wcześnie na bratki? Ja się jeszcze waham...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 20:24, 22 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81258
Bratki w gruncie normalnie zimują, nie za wcześnie ja mam takie co przezimowały i kwitną już
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 21:05, 22 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Ula
nadrobiłam ….poczytałam o planach ,listy zakupowe ,ziemie do rozplantowania ….itd....

nie umiem doradzać ,ale jakbyś potrzebowała pomocy w ryciu ( rozplantowaniu ) tej ziemi ,to daj znać -chętnie Ci pomogę -mam wprawę w jeżdżeniu ciężkimi taczkami

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 10:56, 23 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
kasiek napisał(a)
No wlaśnie nie wiem czy nie za wcześnie na bratki? Ja się jeszcze waham...


Bratki lubią chłód, oczywiście na -1 trzeba okryć. ale nie zapowiadają narazie minusów. Bratki mam zawsze najdłużej. Jak od południa zaczyna dogrzewać to przenoszę je na drugą pn-zach stronę domu do cienia.

Ten kawałek wczoraj oczyściłam.




I ciągle się nad nim zastanawiam. Doszłam do wniosku że dołem potrzeba wiosny. Już sadziłam pierwiosnki, przylaszczki ale ciągle wszystkiego mało. Chyba jeszcze przebiśniegi nasadzę.

Bardziej z lewej strony mam runiankę ale też nie chce przyrastać, czekam już 2 sezony i dalej wszystko w powijakach.
Wię chyba muszę uzbroić się w cierpliwość.

Najgorsze są miejsca przy ścieżce. Nie wiem jak to rozwiązać bo ciągle mi osty rosną i inne chwasty. Tymczasowo trzmielinę sadzę na niską obwódkę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:07, 23 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bratki w gruncie normalnie zimują, nie za wcześnie ja mam takie co przezimowały i kwitną już


U mnie nie zimują ale czaem się posieją między płytami schodów. Ciekawe że nie w gruncie

Nadadziłam w zeszłym roku łany pierwiosnków, wydawałoby się ciągle to tylko pojedyncze kępki a nie łany



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:29, 23 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Magleska napisał(a)
Ula
nadrobiłam ….poczytałam o planach ,listy zakupowe ,ziemie do rozplantowania ….itd....

nie umiem doradzać ,ale jakbyś potrzebowała pomocy w ryciu ( rozplantowaniu ) tej ziemi ,to daj znać -chętnie Ci pomogę -mam wprawę w jeżdżeniu ciężkimi taczkami

buziaki


Dziękuję Ci za ofiarne serce i ręce do pracy. Masz u siebie za dużo pracy to nie miałabym odwagi zresztą wszyscy mamy swoje kawałki do obrabiania.
Pilnie to muszę tylko w jednym miejscu pokopać żeby górę ziemi zebrać do równego poziomu 1m2

Do rycia musiałabym małą koparkę zatrudnić. Wydawałoby się że kompostownik miałam pełen a tu wszystko siadło i wcale nie ma dużo ziemi więc jakoś dam radę. Będę robić kompostowniki prosto na ziemi i szmatą okrywać bo nie mam sił wozić w te i spowrotem. Tak można się bawić jak się ma ogród zagospodarowany
Więc znów pojadę po kilka dobrych "kilometrów" szmaty.


Nie mogę doczekać się ciepła wiosennego na moje plany cięcia ogrom wszędzie. Magnolie przycięte w zeszłym roku, ciekawe czy je dopadnie wiosenny przymrozek. Tą drugą zwykle omija bo ona później kwitnie.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mira 22:10, 24 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ula Ty już ostro działasz - ciekawa jestem jak będzie wyglądał ten kompostownik jaki by nie był będzie dobry - pokaż jak zrobisz
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies