Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:37, 27 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Dla lepszego nastroju wreszcie pojawiły się u mnie bratki, nie było moich ulubionych to wzięłam białe
Od tarasu i przy wejściu


A do ziemi poszły inne
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:51, 27 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Ja bym wymieniła kolejnością i cisy dała z przodu, nie wiem do jakiej wysokości fastigiaty rosną, ale pamiętam jak dziewczyny pisały, że wolno rosną, a ten cyprys szybko śmiga więc odwróciłabym kolejność na rabacie i jednak chyba cyprysy wyższe mogą urosnąć tak myślę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:41, 28 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym wymieniła kolejnością i cisy dała z przodu, nie wiem do jakiej wysokości fastigiaty rosną, ale pamiętam jak dziewczyny pisały, że wolno rosną, a ten cyprys szybko śmiga więc odwróciłabym kolejność na rabacie i jednak chyba cyprysy wyższe mogą urosnąć tak myślę


Dzięki Jasne że masz rację nie pomyślałam o szybkości przyrostu. Szkoda że moje plany poszły w odstawkę

Pamiętam jak od Ciebie wyszabrowałam tę trawę, to byłactaka maluśka sadzonka. Przypomina bardzo ID ale jest cieńsza i niższa i nie rozchodzi się. Rozmnożę ją sobie zamiast ID.



Dziś trochę ogarniam pod oknami bo w zeszłym roku jak zaniemogłam latem tak nic nie ruszyłam a tam ciągle trwa wolna amerykanka trudno uwierzyć ale z takiego małego kawałka uzbierała się cała pełna taczka na kompost, w tym gałązki świerkowe też były. Ale nie przycinam jeszcze bo 3 dni przymrozków przed nami. Nawiozłam 2 taczki kompostu.



A to dowód że u mnie nic nie pocięte

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:30, 28 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Post dla Kasi- Niespodzianki

To pierwsze mam od Ciebie, ale nie wiem co to jest, napisane mam że niskie. A druga fotka dla Ciebie- one są brązowe, teraz już wypłowiałe, będę ciąć.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 22:44, 28 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Urszulla napisał(a)
Post dla Kasi- Niespodzianki

To pierwsze mam od Ciebie, ale nie wiem co to jest, napisane mam że niskie. A druga fotka dla Ciebie- one są brązowe, teraz już wypłowiałe, będę ciąć.



Dzięki - piękne! Mam nadzieję że juz niedługo będziemy normalnie się spotykać
Musze sobie przypomnieć co to, bo teraz nie mogę wpaść na trop, poszukam na ogrodzie co tak rosnie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 13:01, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
kasiek napisał(a)


Dzięki - piękne! Mam nadzieję że juz niedługo będziemy normalnie się spotykać
Musze sobie przypomnieć co to, bo teraz nie mogę wpaść na trop, poszukam na ogrodzie co tak rosnie


Ok, poczekam

Zakwitła jasna miodunka z Bochni



Wiosna na kuchennej rabacie taka niemrawa bo wszysto w zeszłym roku to były małe sadzonki. Trzeba się tym też ucieszyć że przetrwały.



Wczoraj ogarniałam edenkową i zastanawiałam się co tam miałam dosadzić, bo lawenda ma spowrotem wrócić do wersji jeden rząd z przodu.



I trochę widoku z innej strony, też były zaplanowane zmiany na przyszły sezon ale planować będę jak dożyję Teraz położyłam czarną matę. Tu w zeszłym roku poszedł klon kolumnowy Crimson S, przyjął się i myślę że w tym sezonie pójdzie w górę. Z przodu widać kawałek bylinowej, u mnie mało zaawansowanej- piwonia, irysy, róże, chryzantemy i sadzonki od Was- takie urocze zbieractwo do rozmnażania

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:35, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Sfociłam wiosnę u mnie bo za 3 dni może już być nieaktualna, miłej niedzieli


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:36, 29 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Też ta trawkę wolę niż ice dance bo jest delikatniejsza w odbiorze i mniej mi ją przymraża;_) Ten sezon to będzie wielka niewiadoma dla nas wszystkich teraz się trzeba skupić na przetrwaniu do lepszych bezpieczniejszych czasów.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 13:39, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:40, 29 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871

Mam taką starą odmianę coemiernika ale nie przepadam za kolorem kwiatów, taki wypłowiały ten róż. Lepsze są w późniejszym stadium jak zrobią się seledynowe. Za to lubię w nim te skórzaste sztywne liście latem więc nie siedzi na reprezentacyjnym miejscu. Te nowe odmianowe u mnie w fazie marzeń

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies