Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 09:59, 18 kwi 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Widze, że już mocno działasz, jak zwykle masz ładne pierwiosnki, ale podoba mi się ta jasna miodunka, nie znałam takiej. Podziwiam Cię za te przesadzanie, ciągle mam to w planie a jakoś mi nie wychodzi a tej wiosny to ta pogoda u każdego daje się we znaki. Uchroniłaś się Ula od wirusa, jesteś zaszczepiona? Przybywa Ci drzew ale zauważyłam też pięknego ciemnego ciemiernika Pozdrawiam cieplutko
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 11:27, 18 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
danuta_szwajcer napisał(a)
Widze, że już mocno działasz, jak zwykle masz ładne pierwiosnki, ale podoba mi się ta jasna miodunka, nie znałam takiej. Podziwiam Cię za te przesadzanie, ciągle mam to w planie a jakoś mi nie wychodzi a tej wiosny to ta pogoda u każdego daje się we znaki. Uchroniłaś się Ula od wirusa, jesteś zaszczepiona? Przybywa Ci drzew ale zauważyłam też pięknego ciemnego ciemiernika Pozdrawiam cieplutko



Danusiu, podziałałam przed świętami w sumie może 3 dni w odstępach tygodniowych i już mnie położyło. Nic nie robię a planów dużo znasz ten ból. Przesadziłam tylko bardzo pilne rzeczy. Jeszcze róże czekają, ale jak ziemi nie przewiozę to się nie doczekają. Variegatus też pilny do podziału. Ty masz ogród zrobiony to możesz się nie przejmować a u mnie dalej masakra budowlana w wielu miejscach. Jednak muszę odpuścić bo zdrowie jest ważniejsze.

Jasną miodunkę kupiłam w Bochni, fajna. Dopiero ją latem podzieliłam bo chcę mieć jej dużo. Przyrasta powoli i nie mam jeszcze efektu szpalerku może za rok będzie już coś,
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:34, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735

Rojniki uwielbiają wodę,odżyły po mrozach. Hiacynty nawet jeszcze są. Narcyzy wreszcie w pąkach. A te olbrzymie czosnki jakieś dziwnie rozłożone liście mają, karłowate czy jak?

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:41, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Połączenie sesslerii i lawendy chyba jest najlepsze o tej porze



A tymianek cytrynowy obok bodziszka korzeniastego chyba będzie zadarniaczem nr1.zrobiłam sadzonki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 08:47, 22 kwi 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
TYmianek cytrynowy, tez tego ne znałam a kwitnie też? U mnie niby zrobiony ale ciagle cos tez do poprawy czy przesadzania no i przy duzym ogrodzie roboty od groma, tego ciecia i przcinania konca nie widac a pogoda wyjatkowo tej wiosny nam nie sprzyja, tez mnie uziemniło No ale cieszmy sie kazdym dniem, powoli i zrobimy. A masz nowe róże do posadzenia? Jakie? Pozdrawiam i duzo zdrowia i sił
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 21:11, 22 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
danuta_szwajcer napisał(a)
TYmianek cytrynowy, tez tego ne znałam a kwitnie też? U mnie niby zrobiony ale ciagle cos tez do poprawy czy przesadzania no i przy duzym ogrodzie roboty od groma, tego ciecia i przcinania konca nie widac a pogoda wyjatkowo tej wiosny nam nie sprzyja, tez mnie uziemniło No ale cieszmy sie kazdym dniem, powoli i zrobimy. A masz nowe róże do posadzenia? Jakie? Pozdrawiam i duzo zdrowia i sił



Tymianek jest płożącym, fajny ma kolor.
Ty masz dużo cięcia krzewów,ciężko.
Róże stare do przesadzania
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 11:55, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jak tam Ula, działasz coś? ale zimna ta wiosna w tym rokui wbrew pozorom u mnie wcale nie jest tak mokro a niby co chwile pada, wiatry wysusza wszystko zaraz. Lawenda Ci puszcza już? Bo u mnie nic, nawet zaczynam się martwić czy nie za szybko przyciełam tak jak i wrzosy. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 11:58, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Nawet nie przypuszczałam że w sobotę będzie dzień na koszenie. U mnie było tak mokro, że trawa rosła jak szalona a w pewnych miejscach nawet się pokładała. Postanowiłam tylko te miejsca okosić. A w sumie okazało się że było słonecznie, wiatr trochę podsuszył trawę i skosiłam całą działkę. Oczywiście muszę to koszenie odchorować, bo ból daje o sobie znać. Ale psychicznie człowiek od razu lepiej się czuje, że prace się nie piętrzą tylko idą do przodu

Trochę relacji z tego co mnie cieszy

Cd chłodnej wiosny bo pierwiosnki i hiacynty przeżyły ulewy i dalej cieszą co ciekawe pierwiosnek lekarski którego zabiedzone sadzonki z trawnika przenosiłam zeszłej wiosny na rabatę powariowały w kompoście i odwdzięczyły się masą i kwitnieniem.
Natomiast moja ulubiona miodunka właśnie zaczèła kwitnąć. Od tego momentu jest rewelacyjna aż do zimy. Właściwie to ma krótki czas odpoczynku, kiedy nie jest zbyt zauważalna, powiedziałabyn styczeń-marzec.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:40, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Brunerki-wdzięczny temat

Od lewej u góry: białozielona o szerokich liściaste fajnie przetrwała lenie dzielenie i zimę, szybko się rozrasta.

Z prawej u góry: śliczna jaskrawozielona, ale nie dzieliłam jej bo słabo przyrosła. Myślę że w tym sezonie pójdzie do podziału.

Z lewej na dole białozielona chyba najbardziej popularna: niestetychhba nie wszystkie sadzonki się przyjęły. W innym miejscu zauważyłam że coś jej liście zjada. Ale tylko tą?to trochę dziwne.

Z prawej na dole, wielkolistna. Jej nic nie jest, szaleje i zaczyna nawet kwitnąć mieszka na Anabelkowej

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:44, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Z tematu drzewiastego cieszy mnie że magnolia już zaczyna wystawać nad żywopłot z tui Bez Palibin przetrwał najgorsze zalewanie i przesadzanie przed świętami i wypuszcza listki A grujecznik szczepiony śliczny, choć mały i drobny

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies