Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Magleska 18:12, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Ula zachwycam sie Twoim bodziszkiem ,niezły dywanik zrobił pierwiosnki też śliczne magnolia też

słomą się nie przejmuj ,w końcu się rozłoży
ja dziś znowu się styrałam i od 16 leżę w piżamie .....niestety siły już nie te co kiedyś


koszenia masz ogrom ,ja co rusz umniejszam trawnika ,żeby było go jak najmniej

chcesz miskanta memory ? czy już masz dość wielkich traw

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 18:21, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Gosialuk napisał(a)
Zimna wiosna i wszystko tak powoli rusza, tylko chwasty się śpieszą.
Pierwiosnki śliczne, ja właśnie jeszcze nie mam tych prawie białych, muszę mamę obsępić.
Mam ochotę podzielić brunerę, ale nie wiem czy po kwitnieniu to dobry czas, czy może teraz lepiej. Chciałabym poletko mieć.
Drzewka ładne. Zdrówka życzę,


Obsęp mamę, ja sępiłam od sąsiadów.
Brunerę po kwitnieniu najlepiej, a ona długo kwitnie. W zeszłym roku zwlekałam z dzieleniem bo chciałam żeby się wysiała. Nie wiem po co. Dzielenie szybsze ale Sylwia mi pisała że dzieli nawet teraz rezygnując z kwitnienia.

Przetaczniki też lubię, mam w różach


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:26, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Milka napisał(a)
Ula, u mnie Garnet podobnie rośnie, a jednak idą powoli w górę. Magnolia śliczna, kształt idealny


Acha
Już nie mam co focić, prawie wszystko pokazałam. Czekam na narcyzy, szafirki i kwitnący maj czyli zawilce i tulipany w oczekiwaniu na róże, które już dawno powinny być przesadzone. Niestety sprawy nie idą zawsze po naszej myśli

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:31, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Magleska napisał(a)
Ula zachwycam sie Twoim bodziszkiem ,niezły dywanik zrobił pierwiosnki też śliczne magnolia też

słomą się nie przejmuj ,w końcu się rozłoży
ja dziś znowu się styrałam i od 16 leżę w piżamie .....niestety siły już nie te co kiedyś


koszenia masz ogrom ,ja co rusz umniejszam trawnika ,żeby było go jak najmniej

chcesz miskanta memory ? czy już masz dość wielkich traw

Buziaki



Tych wielkich mam dość. Muszę na pilnie podzielić swojego Variegatus-a. Ja po wczorajszym koszeniu też mam dość i dziś się obijam w domu i też zaraz idę leżeć
Małe trawki od Sylwi, przypominające ID ale nie ekspansywne rozmnażałam latem. I niezłe są. Nie wiem czy je znasz?

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 18:54, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
nie znam ....podobne do Id faktycznie ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 19:07, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


TAK, na gruz nasypałam kompost i bodziszek sobie radzi. Po sezonie jeszcze dosypywałam kompostu. Sama widzisz

Poza tym nazbierałam przez lata trochę różności.
A ożankę znasz? Ładnie zielona, nie przemarzła w kępie i jeszcze się wysiała dookoła


Ula, to dobra wiadomość, zawsze też mogę tak zrobić , dzięki za informację. Bodziszka uwielbiam.

Ożanki nie znam, poczytam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anabuko1 19:16, 25 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Urszulla napisał(a)
Nawet nie przypuszczałam że w sobotę będzie dzień na koszenie. U mnie było tak mokro, że trawa rosła jak szalona a w pewnych miejscach nawet się pokładała. Postanowiłam tylko te miejsca okosić. A w sumie okazało się że było słonecznie, wiatr trochę podsuszył trawę i skosiłam całą działkę. Oczywiście muszę to koszenie odchorować, bo ból daje o sobie znać. Ale psychicznie człowiek od razu lepiej się czuje, że prace się nie piętrzą tylko idą do przodu

Trochę relacji z tego co mnie cieszy

Cd chłodnej wiosny bo pierwiosnki i hiacynty przeżyły ulewy i dalej cieszą co ciekawe pierwiosnek lekarski którego zabiedzone sadzonki z trawnika przenosiłam zeszłej wiosny na rabatę powariowały w kompoście i odwdzięczyły się masą i kwitnieniem.
Natomiast moja ulubiona miodunka właśnie zaczèła kwitnąć. Od tego momentu jest rewelacyjna aż do zimy. Właściwie to ma krótki czas odpoczynku, kiedy nie jest zbyt zauważalna, powiedziałabyn styczeń-marzec.

Piękne te twoje kępy pierwiosnkowe. Moje jakieś bidy.
Coraz ładniejsza ta twoja wiosna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kasiek 21:47, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Czosnek niedźwiedzi, dobry pomysł, nie jest zimozielony? Ale wyglada fajnie . Ta rabatka z magnolią bardzo ładnie Ci wyszła
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 13:54, 26 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
kasiek napisał(a)
Czosnek niedźwiedzi, dobry pomysł, nie jest zimozielony? Ale wyglada fajnie . Ta rabatka z magnolią bardzo ładnie Ci wyszła


Kasiu, czosnek niedźwiedzi zaczyna kwitnienie, potem zanika. Więc widać go marzec-kwiecień. Ale bardzo się rozrasta, tworzy w lasach szczególnie na mokrych terenach łany. U Ciebie w lasku byłby super

Fajnie że Ci się podoba rabatka i właśnie pomyślałam że muszę zrobić jakieś porównanie w sezonie. Rzeczywiście jest bogata w różności i zmienia się. Ale docelowo jest hortensjowa więc teraz sobie na niej wiosnę chwalimy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:20, 27 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
anabuko1 napisał(a)

Piękne te twoje kępy pierwiosnkowe. Moje jakieś bidy.
Coraz ładniejsza ta twoja wiosna


Dziękuję Twojam wizyta ciągle mi przypomina o tym,że dębolistne czekajà na przesadzanie. Ale zaniemogłam po sobotnim koszeniu. I plany poszły się paść
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies