Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 12:56, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
kasiek napisał(a)
Narcyze , hiacynty, trochę cebulowych sadziłaś jesienią


Wszystko mam od kilku lat to samo i w tych samych miejscach, tylko pierwiosnków coraz więcej bo dzielę i jedynie na tulipany się pokusiłam jesienią - to sprawka Sylwi dopiero wychodzą.


Co roku to samo cieszy choć wcale mi się nie nudzi, zawsze czekam z utęsknieniem



Dla Ciebie fotka jasnej miodunki urocza w każdym stadium


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:04, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
abiko napisał(a)
Bodziszek urósł super.. masz większe żonkile niż u mnie


Żonkilom świeci słońce wiosną a latem ukrywają się w cieniu wysokiej trawy
Bodziszek ratuje trudne miejsca jestem z niego bardzo zadowolona i dziękuję Tej osobie która mi go podarowała


Od Ciebie rojnik w donicy



a jeszcze udało się odzyskać 1 hortensje ogrodową Kindzi, po wielu latach!! Ale i tak bym ją oddała bo u mnie zbyt zimno wiosną dla ogrodówek.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:33, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Liliowce na nowej liliowcowej i dla porównania stare miejsce z liliowcami- różnice w starcie niesamowite. Nie wiedziałabym, z powodu zdjęć zapuściłam się dalej. I jeszcze odkryłam że tawuły zaczynają pierwsze. I że pies mi połamał hortensje hodowane z patyczków, musiałam kamienie poukładać.
I sprawdziłam czy budleja po środowym przedświątecznym przesadzaniu żyje




I to tyle wiosenny sezon jest piękny, ale zwykle okupuję go bólami i niemocą i tak też jest teraz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 14:03, 11 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula sporo masz drzew Fajnie, kocham drzewa.
A sąsiadka nie ma ani jednego, dęba ma za płotem, co do niej liście sypie i całą jesień hałasuje dmuchawą i klnie na te liście. Nie wiem jak można nie lubić drzew...
U nas znacznie mniejszy postęp wiosny ale i tak cieszy

Bardzo ładne masz te pierwiosnki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 17:26, 11 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ulcia liriope jest śliczne cały rok, calutki wygląda podobnie ma zielone listki tyle, że wiosna wypuszcza kolejne, nie ma potrzeby go ciąć wcale, a no i jeszcze kwitnie. Jak już się dobrze zadomowi to szybko zajmuje kolejne powierzchnie. Jak dla mnie fajny na obwódki na przykład, ja tak posadziłam na rabacie pod jabłonią, jako obwódkę właśnie
Jak nie zapomnę cyknę Ci fotkę bo najstarsze kępki mam pod oknem gospody i z nich sobie odsadzam. Jak Byś chciała to mam w wiadrze zadołowane sadzonki bo dla róży robiłam przy nim miejsce ostatnio
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 19:44, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Roocika napisał(a)
Ula sporo masz drzew Fajnie, kocham drzewa.
A sąsiadka nie ma ani jednego, dęba ma za płotem, co do niej liście sypie i całą jesień hałasuje dmuchawą i klnie na te liście. Nie wiem jak można nie lubić drzew...
U nas znacznie mniejszy postęp wiosny ale i tak cieszy

Bardzo ładne masz te pierwiosnki.



Ogród bez drzew ma inną przestrzeń. Ja sobie swoje małe marzenie spełniam kupując niedrogo małe sadzonki. Trzeba poczekać, ale każde pół metra w przyrostach drzewa cieszy tworzenie ogrodu u mnie to proces nieustających zmian jest czas na zachcianki i ciężką pracę i nowe pomysły i nowe realizację. Sadzonki robię non stop każdego roku i ciągle mało


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:58, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ulcia liriope jest śliczne cały rok, calutki wygląda podobnie ma zielone listki tyle, że wiosna wypuszcza kolejne, nie ma potrzeby go ciąć wcale, a no i jeszcze kwitnie. Jak już się dobrze zadomowi to szybko zajmuje kolejne powierzchnie. Jak dla mnie fajny na obwódki na przykład, ja tak posadziłam na rabacie pod jabłonią, jako obwódkę właśnie
Jak nie zapomnę cyknę Ci fotkę bo najstarsze kępki mam pod oknem gospody i z nich sobie odsadzam. Jak Byś chciała to mam w wiadrze zadołowane sadzonki bo dla róży robiłam przy nim miejsce ostatnio


Chętnie przygarnę, ale nie wiem kiedy i jak nie spieszy się trzeba też cieszyć się tym co jest. Zrobiłam przed świętami sadzonki z Twojego bodziszka....wreszcie po 2 latach, na liliowcową obwódkę
Nie sprawdzałam jeszcze sadźca.
Sadzonki budlei które sama robiłam się nie przyjęły
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:33, 11 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Z budlei jak będą siewki to Ci zostawię, a liriope daj adres to wyśle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 21:21, 11 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
A serduszka ode mnie Ci wzeszła? Bo wiem że Ci się ukorzeniła
Piekna ta miodunka, ale piszesz w tym stadium, a potem jest jaka?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 03:48, 12 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
kasiek napisał(a)
A serduszka ode mnie Ci wzeszła? Bo wiem że Ci się ukorzeniła
Piekna ta miodunka, ale piszesz w tym stadium, a potem jest jaka?



Jest piękna cały sezon do mrozów, nawet lekką zimą.

Patrz na przedostatni post w poniższym linku, tak kwitnie bardzo długo

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2065-blaski-i-cienie-nowego-zycia?page=1275

I ostatnie zdjęcie, taka we wrześniu i do samej zimy. Potem ją podzieliłam to nie było fotek

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2065-blaski-i-cienie-nowego-zycia?page=1322&quoted_post_id=3739015

Serduszkę zjadają mi ślimaki z korzeniami i już się pogodziłam z tym. Nawet gdy latem granulki pilnują jej to po zimie się nie pokazuje. Twoją chyba zjadły.To samo mam z aralią, ale ich korzeni chyba ślimaki nie jedzą, znów muszę wykopać i zobaczyć.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies