Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:30, 05 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Wychodzące narcyze, które po kwitnieniu będą miały nowe miejsca. I tulipany w przedbiegach,ale już dają nadzieję na piękny maj

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:10, 06 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Czy ktoś ma doświadczenia jak wyglądają zakupy internetowe z funkie.pl (pw)

Ktoś ma zdjęcie liriope w różnych fazach w ciągu roku?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 13:38, 07 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale dużo tych narcyzów, u mnie niektóre tylko liście pokazały.
Widzę, że bodziszek spisał się na medal, idealna roślina na trudne miejsca. Trzymam kciuka za judaszowca, po przenosinach.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Roocika 14:37, 07 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)
Czy ktoś ma doświadczenia jak wyglądają zakupy internetowe z funkie.pl (pw)

Ktoś ma zdjęcie liriope w różnych fazach w ciągu roku?

Ja tylko raz zamawiałam od nich, małego buka. Przyszedł z opuchlakami,na szczęście go oczyscilam i uratowałam. To było w 2018 r. wiec dość dawno, dopiero w u ieglym roku wysadziła go z donicy na miejsce.
Pozdrawiam Ula
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasiek 20:36, 08 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Narcyze , hiacynty, trochę cebulowych sadziłaś jesienią
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
abiko 20:53, 08 kwi 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Bodziszek urósł super.. masz większe żonkile niż u mnie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 11:56, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Milka napisał(a)
Ale dużo tych narcyzów, u mnie niektóre tylko liście pokazały.
Widzę, że bodziszek spisał się na medal, idealna roślina na trudne miejsca. Trzymam kciuka za judaszowca, po przenosinach.


Z tymi narcyzami jakbyś zobaczyła w jakich warunkach rosną, to aż mi wstyd. W zeszłym roku im trawę wyrywałam ale się i tak nie dało bez wykopania, więc zostawiłam. Mam ich tyle od początku jak sadziłam czyli ze 4 lata. Obiecałam im w zeszłym roku przenosiny, czego nie zrobiłam bo wszędzie była inna praca. Koniecznie to muszę zrobić po kwitnieniu bo trzeba im zwrócić za te kwiatki którymi cieszą co roku.

Bodziszek to był strzał w 10. Mam go już w 4 miejscach w celu zadarniania. Potrzebuje 2 sezonów żeby utworzyć dywan. Trzeba sobie życie ogrodowe ułatwiać dla porównania zobacz że na runiankę czekam już chyba 5 lat i dopiero tyle pod klonem Garnet....co mnie już wkurza


I małe sprostowanie bo pod okna przesadziłam bez Palibin nie judaszowiec. U siebie pisałaś o judaszowiec może stąd ta pomyłka. Ale nieszkodzi, prostuję tylko żeby ktoś u mnie nie szukał judaszowiec. Choć chciałabym mieć szczepioną odmianę....Może kiedyś.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:16, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Roocika napisał(a)

Ja tylko raz zamawiałam od nich, małego buka. Przyszedł z opuchlakami,na szczęście go oczyscilam i uratowałam. To było w 2018 r. wiec dość dawno, dopiero w u ieglym roku wysadziła go z donicy na miejsce.
Pozdrawiam Ula


Mi raczej chodzi o wygląd roślin i dostawę. Szkodniki są w wielu szkółkach, jakby nie do uniknięcia... Trzeba oglądać sadzonki i korzenie jak przychodzą, taki wniosek. Dzięki za info.

Jaj już przy drzewach myślami mnie zatrzymałaś -to buki mam w planach, nawet byłam w szkółce i są tym roku-muszę jednak zaczekać aż rozwiną listki bo potrzebuję 2 bordowe. A teraz doszedł i 3 do planów bo sąsiad wyciął drzewo i odsłonił drugi dom sąsiadów życie zmienne jest

Obenie mam buka szczepionego, czekam na jego pierwszy start u mnie



Wszystkim muszę porobić odciągi bo wiatry halne robią jak widać inną pionizację drzew

buka tricolor - ten to już powinien być zadomowiony i ruszyć w tym roku znacząco. Ale drzew się nie da przyśpieszyć, a potem zatrzymać



i buka kolumnowego dawid gold- z tym to była ciekawa historia: dwa lata miał wysokość 20cm i ni hu...hu, już miałam go wywalić jak po 2 latach nagle otworzył ciągle brązowy pąk i wypuścił listki. Szok! Potem go przesadziłam i ruszył na 1m w górę. Teraz obawiam się źe dla niego będzie trzeba usuwać tuje na jego tyłach.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:37, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811

Jak piszemy o drzewach to moje 2 magnolie, które przycinam po kwitnieniu



Klon kolumnowy crimson sentry, którego w zeszłym roku chciałam wykopać bo tak mocno chorował



Grujecznik szczepiony- też chwiejny ciągle bo ma mokry teren




Bez Palibin po przenosinach też jest, ale tam trwa rewolucja kompostowa trwa więc nie pokazuję miejsca. Oczywiście jabłonie i grusze, które czekają na cięcie od wielu lat. I to jest powód dla którego wybieram drzewka kolumnowe lub szczepione małoobsługowe.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:47, 11 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Jeszcze taki okaz 20cm dąb błotny green pillar, czekam aż się zadomowi na liliowcowej



Miłorząb do ostrego cięcia po murem i szczepiony mariken



Na koniec brzoza szczepiona youngii, moźe ktoś mi doradzi w którym miejscu ją uciąć żeby była zwisająca a nie szła w górę.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies