Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 12:52, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Jeszcze został temat wczesnowiosennych traw: najszybciej startuje turzyca palmowa i ta kępka przy donicy przypomina mi zawsze moją psinę,bo już w marcu się zaczajała żeby ją obgryzać


W kwietniu zaczyna Elata, pokazuje też czarne kłoski, będzie kwitła. Przed świętami ją dopadłam i dzieliłam. Za nią mam zawilce majowe.


Udane połączenie sesslerii z lawendą, bo zawsze miałam długo pusto i nieciekawie. Ale nie wiem kto kogo potem pochłonie: sessleria lawedę czy lawenda sesslerię. A może razem będzie duet? Lato pokaże.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:00, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Bodziszek: już szaleje i nawet pochłonął tulipany. Będą musiały się przebijać



Wiem że do znudzenia pokazuję ale był rozwiązaniem na najgorsze gruzowisko
I trudne warunki, przy okazji sadzonki jego poszły na tyły jednej rabaty żeby zadarnić pustostan. A poza tym u mnie bardzo słomiasto wszędzie, takie eco nawet mi nie przeszkadza.



Jeśli ktoś lubi czosnek niedźwiedzi, lubi zacienione miejsce i wilgoć. Z jednej sadzonki 5 lat temu:



W starym kompostowniku sadzonki hortensji M.Candle i inne


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:11, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czytam, ze i u Ciebie po pierwszym koszeniu trawnika U nas też w podwórku i na samym dole do warzywnika, ale w tygodniu trzeba dalej bo ruszyła i rośnie jak szalona teraz
Ja najwięcej czasu na sadzenie poświęciłam teraz nad rowem i łące, mam nadzieje, że się opłaci i będą widoki o jakich marzę. W łące sadzę od jesieni, bardzo dużo różnych bylin posadziłam, ale czy powychodzą i będą chciały rosnąć to się okaże. Z nasion na razie nawet na dolnych łąkach nic nie wschodzi bo zimno było, za zimno do wschodów, a potem nie wiem czy da rade się przebić, no nic najwyżej uprawimy je i posiejemy znowu....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 13:38, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Nawet nie przypuszczałam że w sobotę będzie dzień na koszenie. U mnie było tak mokro, że trawa rosła jak szalona a w pewnych miejscach nawet się pokładała. Postanowiłam tylko te miejsca okosić. A w sumie okazało się że było słonecznie, wiatr trochę podsuszył trawę i skosiłam całą działkę. Oczywiście muszę to koszenie odchorować, bo ból daje o sobie znać. Ale psychicznie człowiek od razu lepiej się czuje, że prace się nie piętrzą tylko idą do przodu

Trochę relacji z tego co mnie cieszy

Cd chłodnej wiosny bo pierwiosnki i hiacynty przeżyły ulewy i dalej cieszą co ciekawe pierwiosnek lekarski którego zabiedzone sadzonki z trawnika przenosiłam zeszłej wiosny na rabatę powariowały w kompoście i odwdzięczyły się masą i kwitnieniem.
Natomiast moja ulubiona miodunka właśnie zaczèła kwitnąć. Od tego momentu jest rewelacyjna aż do zimy. Właściwie to ma krótki czas odpoczynku, kiedy nie jest zbyt zauważalna, powiedziałabyn styczeń-marzec.

Wspaniałe pierwiosnki Jak już wykosiłaś, to od razu lepiej. My też chcieliśmy, ale nie dojechała nowa kosiarka, jutro będzie, więc zarz mąż skosi i od razu będzie ładniej. Cytrynowy tymianek mi padł, a fajny. Czosnku niedźwiedziego nie mam, a chcę, może jak trafię, kupię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 13:56, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytam, ze i u Ciebie po pierwszym koszeniu trawnika U nas też w podwórku i na samym dole do warzywnika, ale w tygodniu trzeba dalej bo ruszyła i rośnie jak szalona teraz
Ja najwięcej czasu na sadzenie poświęciłam teraz nad rowem i łące, mam nadzieje, że się opłaci i będą widoki o jakich marzę. W łące sadzę od jesieni, bardzo dużo różnych bylin posadziłam, ale czy powychodzą i będą chciały rosnąć to się okaże. Z nasion na razie nawet na dolnych łąkach nic nie wschodzi bo zimno było, za zimno do wschodów, a potem nie wiem czy da rade się przebić, no nic najwyżej uprawimy je i posiejemy znowu....


Wiem że z tymi łakami masz od lat ciągle zmartwienie, ale może wreszcie wkładana praca przyniesie efekty. U mnie na łąkowe rośliny nie ma co liczyć.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:59, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Milka napisał(a)

Wspaniałe pierwiosnki Jak już wykosiłaś, to od razu lepiej. My też chcieliśmy, ale nie dojechała nowa kosiarka, jutro będzie, więc zarz mąż skosi i od razu będzie ładniej. Cytrynowy tymianek mi padł, a fajny. Czosnku niedźwiedziego nie mam, a chcę, może jak trafię, kupię


Koszenie to zasadnicza praca w ogrodzie, u mnie pochłania cały dzień. Kosiarkę zwykle do serwisu daję w lutym

Garnet, idzie na szerokość od lat, mało na wysokość



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 14:05, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, na gruzowisku masz bodziszka korzeniastego? Też mam takie jedno gruzowisko...
Super te pierwiosnki.
Dla tej turzycy palmowej też muszę znaleźć miejsce.
Miłej niedzieli.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 14:12, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Zimna wiosna i wszystko tak powoli rusza, tylko chwasty się śpieszą.
Pierwiosnki śliczne, ja właśnie jeszcze nie mam tych prawie białych, muszę mamę obsępić.
Mam ochotę podzielić brunerę, ale nie wiem czy po kwitnieniu to dobry czas, czy może teraz lepiej. Chciałabym poletko mieć.
Drzewka ładne. Zdrówka życzę,
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Milka 14:19, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ula, u mnie Garnet podobnie rośnie, a jednak idą powoli w górę. Magnolia śliczna, kształt idealny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 18:10, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Roocika napisał(a)
Ula, na gruzowisku masz bodziszka korzeniastego? Też mam takie jedno gruzowisko...
Super te pierwiosnki.
Dla tej turzycy palmowej też muszę znaleźć miejsce.
Miłej niedzieli.


TAK, na gruz nasypałam kompost i bodziszek sobie radzi. Po sezonie jeszcze dosypywałam kompostu. Sama widzisz

Poza tym nazbierałam przez lata trochę różności.
A ożankę znasz? Ładnie zielona, nie przemarzła w kępie i jeszcze się wysiała dookoła

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies