Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 16:13, 05 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Roocika napisał(a)


Ula, dziękuję za fotki.

Jaka głęboka jest ta rabata? i z boku masz jakieś drzewko? Jakie?

Ciemierniki będę musiała wprowadzić na przyszły sezon.

U mnie w tym roku jest okropnie pusto na razie, wszystko stoi jak zaklęte, liście jeszcze na drzewach i krzewach nie ruszyły dobrze.


Specjalnie dla Ciebie zmierzyłam od tui 1m, a w sumie od ogrodzenia 1,5m. Z lewej szczepiony grujecznik.

Ciemierniki lubią jak jest mokro więc u mnie tam będą miały warunki, ale posadziłam z boku hortensji a nie pod nimi bo tam mam wszystko upchane

Jeszcze mam jedno najwęższe miejsce dla hortensji- od tui 0,5m a w sumie w 1m z tujami. To takie przewężenie na rabacie. Jak hortensje dostają świeży kompost to nic im nie przeszkadza.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:24, 05 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
kasiek napisał(a)
Ale urocza ta ceglana ściana z kratką


No nie mów! zwykła zaprawa trochę jej odbiera kolorytu za to rojniczki na kracie mi się w tym roku podobają.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:07, 07 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Wreszcie drzewa ruszają, pąki gdy się otwierają to taka radość...p9tem traktujemy to normalnie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 17:31, 07 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


Specjalnie dla Ciebie zmierzyłam od tui 1m, a w sumie od ogrodzenia 1,5m. Z lewej szczepiony grujecznik.

Ciemierniki lubią jak jest mokro więc u mnie tam będą miały warunki, ale posadziłam z boku hortensji a nie pod nimi bo tam mam wszystko upchane

Jeszcze mam jedno najwęższe miejsce dla hortensji- od tui 0,5m a w sumie w 1m z tujami. To takie przewężenie na rabacie. Jak hortensje dostają świeży kompost to nic im nie przeszkadza.



Ula, dziękuję Ci bardzo, jestem zaskoczona bo wydaje się dużo więcej

Chodzi mi po głowie, żeby posadzić ciemierniki w runiankach ale takie z białymi kwiatami, tam miałyby dość mokro i latem powinno być więcej cienia jak hortensje urosną , a wiosną by je było widać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 17:33, 07 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)
Wreszcie drzewa ruszają, pąki gdy się otwierają to taka radość...p9tem traktujemy to normalnie




Chodzę i sprawdzam codziennie stan pączków, ale zawsze mam stresa. Teraz mam z powodu brzóz, jedną ma się gorzej i ambrowca, kiepsko się ma.

Macham Ula
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 17:38, 07 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Roocika napisał(a)


Ula, dziękuję Ci bardzo, jestem zaskoczona bo wydaje się dużo więcej

Chodzi mi po głowie, żeby posadzić ciemierniki w runiankach ale takie z białymi kwiatami, tam miałyby dość mokro i latem powinno być więcej cienia jak hortensje urosną , a wiosną by je było widać

Ja tak mam posadzone ciemierniki w runiance, fajny duet, ale ciemierniki z tych wyższych bo tych niskich nie będzie za bardzo widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:05, 07 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Roocika napisał(a)


Ula, dziękuję Ci bardzo, jestem zaskoczona bo wydaje się dużo więcej

Chodzi mi po głowie, żeby posadzić ciemierniki w runiankach ale takie z białymi kwiatami, tam miałyby dość mokro i latem powinno być więcej cienia jak hortensje urosną , a wiosną by je było widać


W runiankę dałabym cebule ( tulipany) a nie ciemierniki. Raczej te dwa wybory, moim zdaniem mniej do siebie pasują bo ciemierniki są prawie całoroczne i runianka też. Ja mam ciemierniki oddzielnie, w słońcu do 15 ale teren mokry, a runiankę w większym cieniu. Ale Sylwia widzi to inaczej i ma swoje doświadczenia mamy więc różne odczucia i patrzenie na rośliny a przy okazji różne warunki glebowe. Zrób jak Ty chcesz, wypróbuj na swojej ziemi rozwiązania, roślinki zawsze można przesadzić zresztą ciągle ze swoimi latam próbując im dogodzić
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:15, 07 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Roocika napisał(a)


Chodzę i sprawdzam codziennie stan pączków, ale zawsze mam stresa. Teraz mam z powodu brzóz, jedną ma się gorzej i ambrowca, kiepsko się ma.

Macham Ula


Mój buk 2 lata się ukorzeniał a był przesadzany 3 razy- jako mała 25cm sadzonka. Wyobrażasz sobie takie cyrki rozumiem Cię bo po pierwsze zimie oglądam każde drzewko....potem stres mija
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Roocika 21:46, 07 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja tak mam posadzone ciemierniki w runiance, fajny duet, ale ciemierniki z tych wyższych bo tych niskich nie będzie za bardzo widać


A z tych wyższych to jaka odmiana?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 21:47, 07 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Roocika napisał(a)


A z tych wyższych to jaka odmiana?

Nie wiem bo te akurat od znajomej z ogrodu jako nn dostałam, ale one różowe o pustych kwiatach są. Sięgają kwiatami pod kolano.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies