Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 18:23, 16 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anusia2 napisał(a)
Ja ścinam róże jak zaczynają kwitnąć forsycje. Nie ma co się spieszyć.


Też tak zawsze robię przy tym zostańmy.
Ogarniałam w tym tyg moją piwoniową bylinówkę i przeraziły mnie na niej Astry bo niczym nie dało się ich wykopać...tak mocna bryła korzeniową a wlazły mi na róże
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 18:35, 16 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też jeszcze czekam z różami. Mam nadzieję, że już nie będzie takich mroźnych wiatrów, bo w tamtym roku sporo młodych listków róż było uszkodzonych.
Astry trochę się rozłażą, przynajmniej te krzaczaste. Ja jestem z nich niezadowolona, bo łapią grzyba co roku. Za to spodobała mi się boltonia astrowata. Wysoka stabilna, z mnóstwem malutkich kwiatuszków.
Jak tam twoje pierwiosnki. Te białe to moje ulubione.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 19:10, 17 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
Też jeszcze czekam z różami. Mam nadzieję, że już nie będzie takich mroźnych wiatrów, bo w tamtym roku sporo młodych listków róż było uszkodzonych.
Astry trochę się rozłażą, przynajmniej te krzaczaste. Ja jestem z nich niezadowolona, bo łapią grzyba co roku. Za to spodobała mi się boltonia astrowata. Wysoka stabilna, z mnóstwem malutkich kwiatuszków.
Jak tam twoje pierwiosnki. Te białe to moje ulubione.


Astrów chyba muszę zmienić stanowisko lub ciąć jesienią. Zobaczę.

A pierwiosnki dopiero startują...najszybciej na słonecznych stanowiskach
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:47, 18 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Wczoraj walczyłam, nie zgadniecie z beczką. Wkopana w połowie do ziemi od 10 lat, a ja jeszcze w niej zrobiłam kompostownik. Teraz trzeba wybrać ziemię z niej....nie wiem ile mi to zajmie czasu bo ziemia jest zbita, na dodatek trzeba sięgać w dół a potem nurkować ....beczkę okopałam wczoraj dookoła i kręgosłup dostał mocno w kość, a beczka ani drgnie.
Też mi przyszło zmagać się znów z kopaniem
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 08:06, 19 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, to walka jak u mnie z buksami. Hortensje śmiało tnij, nic im nie będzie. Kiedy dzielisz pierwiosnki?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 18:11, 19 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)
Ojej, to walka jak u mnie z buksami. Hortensje śmiało tnij, nic im nie będzie. Kiedy dzielisz pierwiosnki?


Pierwiosnki-jak przekwitną a najlepiej je dzielić po 2 latach, wtedy te kępy są bogatsze.
Czyli hortensje w przyszłym tyg skrócę, dzięki za info
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:29, 19 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Z chęcią siedziałabym dziś cały dzień w ogrodzie, ale zimny wiatr niestety mnie o 15 wygonił. Kanty ledwo zaczęłam, bo znalazłam sobie najpierw inne zajęcie i zeszły mi 2 godz na przekopaniu i odchwaszczaniu jednego miejsca. Potem do niego powbijałam patyki anabelek- będę obserwować czy coś z tych sadzonek wyjdzie. Przy okazji wpadłam na pomysł żeby zmienić kształt rabaty i obsadzić kolejne miejsca bodziszkiem.
Zawsze przy okazji pracy się coś nowego rodzi
W tygodniu cd kantów i cięcie hortensji.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 19:36, 19 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A u mnie jeszcze ziemia zmarznięta i tylko powycinałam co nieco. Z tym robieniem czegoś też tak mam. Pomysły się rodzą w trakcie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:26, 19 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Pomysły fajne są, a jeszcze jak się uda zrealizować to cieszą ogromnie
Z kręgosłupem uważaj bo sezon się dopiero zaczyna, lepiej po mału po trochu a do celu
Też coraz bardziej bodziszki doceniam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 08:57, 20 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Pierwiosnki-jak przekwitną a najlepiej je dzielić po 2 latach, wtedy te kępy są bogatsze.
Czyli hortensje w przyszłym tyg skrócę, dzięki za info

Ula, to za rok je podzielę, na razie się cieszę, że coraz więcej kwiecia ma
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies