Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Milka 08:57, 20 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Z chęcią siedziałabym dziś cały dzień w ogrodzie, ale zimny wiatr niestety mnie o 15 wygonił. Kanty ledwo zaczęłam, bo znalazłam sobie najpierw inne zajęcie i zeszły mi 2 godz na przekopaniu i odchwaszczaniu jednego miejsca. Potem do niego powbijałam patyki anabelek- będę obserwować czy coś z tych sadzonek wyjdzie. Przy okazji wpadłam na pomysł żeby zmienić kształt rabaty i obsadzić kolejne miejsca bodziszkiem.
Zawsze przy okazji pracy się coś nowego rodzi
W tygodniu cd kantów i cięcie hortensji.

Ja kanty robię dopiero po pierwszym koszeniu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 12:24, 20 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Gosialuk napisał(a)
A u mnie jeszcze ziemia zmarznięta i tylko powycinałam co nieco. Z tym robieniem czegoś też tak mam. Pomysły się rodzą w trakcie.


Wiesz, zrobiłam dziś listę na przesadzanie. Chyba z 10 rzeczy, wszystko zaległe z zeszłego roku bo zdrowie mi nie pozwoliło działać. Nawet doniczki z sadzonkami zostawiłam jesienią okryte tylko grubszym prześcieradłem...trzmielina przetrwała.
Sprawa rozmnażania roślin mnie też nie opuszcza
Ziemia rzeczywiście jest zmarznięta ale nie wszędzie co ciekawe. Poszalałam już z przesadzeniem pierwiosnków omszałych na nowe stanowisko.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:34, 20 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pomysły fajne są, a jeszcze jak się uda zrealizować to cieszą ogromnie
Z kręgosłupem uważaj bo sezon się dopiero zaczyna, lepiej po mału po trochu a do celu
Też coraz bardziej bodziszki doceniam


Jasne, one robią okrywową robotę, Irenka mnie na nie namówiła. Nie pamiętam od kogo dostałam kilka pierwszych sadzonek.....a dziś są u mnie w wielu miejscach. Nie nadążam z ich rozmnażaniem....właściwie to wszędzie je warto dać gdzie są wyższe rośliny. Te od Ciebie będą w maju gwiazdożyć na liliowcowej
Kręgosłup i ręce już czuję. Priorytetem jest wykopanie beczki...czas nie gra roli. Poza tym 2 dni na przesadzanie zaległości a reszta to kanty. Nic więcej nie planuję.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:35, 20 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Milka napisał(a)

Ula, to za rok je podzielę, na razie się cieszę, że coraz więcej kwiecia ma


To super
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:37, 20 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Milka napisał(a)

Ja kanty robię dopiero po pierwszym koszeniu


A ja właśnie odwrotnie żeby sobie koszenie ułatwić. Kanty proszą się od 2 lat, to rozumiesz priorytet potem mogę poprawiać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 15:56, 20 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No Ula, każdy ma inaczej, niby jest ten kalendarz, ale tak naprawdę prace do ogrodu i sił trzeba dostosować. Ja padnięta, nie wiem czy wyjdę dalej robić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anabuko1 17:19, 20 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Anusia2 napisał(a)
Ja ścinam róże jak zaczynają kwitnąć forsycje. Nie ma co się spieszyć.

Kurcze a ja już róże przycięłam
Czyli pospieszyłam się i źle zrobiłam ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 17:09, 21 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Milka napisał(a)
No Ula, każdy ma inaczej, niby jest ten kalendarz, ale tak naprawdę prace do ogrodu i sił trzeba dostosować. Ja padnięta, nie wiem czy wyjdę dalej robić


To prawda. Ale ziemia ciągle u mnie zmrożona. Przesadziłam tylko pierwiosnki omszałe z pn-zach stanowiska. I takie mini poletko wyszło.



A co ciekawe budleja w tym roku nie zmarzły więc wysoko przycięłam



Jeszcze patyczki anabelkowe w ziemi

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:15, 21 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
anabuko1 napisał(a)

Kurcze a ja już róże przycięłam
Czyli pospieszyłam się i źle zrobiłam ?


Myślę że nic im nie będzie. Jakby coś omarzło też można jeszcze przyciąć. U mnie wszystko uśpione, a róże pączkują jak szalone

Szykuję się na przesadzanie dębolistnych, niech miną te nocne przymrozki bo ziemia nie chce odtajeć.

Mam tylko tyle krokusów z 300 które z 7 lat temu sadziłam



Wiosnę mam narazie donicową



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:26, 21 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21795
Świetnie się u mnie wysiewa ożanka, mam ją w wielu miejscach. A najlepiej się czuje w kamienistym pod murem ciekawa sprawa. Nie pamiętam tylko czy nowe sadzonki kwitną w pierwszym roku czy dopiero w drugim.



Wiosnę ratuje jeszcze u mnie 1 ciemiernik kupny, bi pozostałe coś nie mogą ruszyć....Może czekają na ciepełko. Hmmm...



Pięknie zapowiadają się początkiem sezonu choiny kanadyjskie. Drugie zdjęcie z jesiennego sadzenia.

2022


2020



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies