Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:49, 26 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Zaczęłam kancikowanie, 2 rabaty obrobiłam, przy 3 nie doszłam do końca ho mnie zaskoczyła wiadomość, że róże Nautica zamówione zimą, są w drodze. To zmieniło moje dzisiejsze plany całkowicie, musiałam się zająć różanką pod oknami. Znowu kopałam Dosadziłam różom do towarzystwa sesslerię. I w ten sposób mam ogarnięte 3 rabaty, a 4 odłożona dziś na bok, jest w drodze uporządkowywania.

Na przyszły tydzień odkładam pracę ogrodową na bok, bo przeciążenie pracą daje się mocno we znaki.
Na róźe nie trzeba czekać długo bo w czerwcu będą cieszyć oczy zapraszam w czerwcu

A obecnie pierwiosnki zaczynają, jak ich nie lubić to jeszcze nie pełnia ich kwitnienia.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 15:04, 05 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Śliczne kępy i chyba kulki trzmieliny. Szybko te kanty machasz, ja dalej tnę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 16:35, 05 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Milka napisał(a)
Śliczne kępy i chyba kulki trzmieliny. Szybko te kanty machasz, ja dalej tnę


To przynajmniej tniesz. U mnie o tym nie ma mowy, tak wieje.

Kępy pierwiosnków coraz ładniejsze, za 2 dni jak przyjdzie ciepło będą całkiem okazałe. A z kantami utknęłam w miejscu i przed świętami się nie zapowiada że coś zrobię, ponieważ też muszę przyciąć róże i hortensje.

A przed nowymi różami-kancik- nie wiem czy robi za rów nawadniający czy odwadniejący



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 22:57, 05 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Pierwiosnki śliczne. U mnie chyba jeszcze tak nie kwitną przez te zawirowania zimowe wszystko stanęło. Nawet pod blokiem żonkile w pąkach od tygodnia.
Kancik spełnia zadanie i jedno i drugie. Jak woda stoi to jest dalej od korzeni, a jak sucho to zawsze trochę tej wilgoci więcej w glebie. Przekonasz się jak róże będą się na to zapatrywać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 22:34, 06 kwi 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ula te białe, czy kremowe pierwiosnki masz śliczne i chyba szybko przyrastają, muszę się kiedyś uśmiechnąć do ciebie...o sadzoneczkę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magleska 18:46, 07 kwi 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
potwierdzam są świetne mam je od Uli ( Ula dzięki ) i super się rozrastają

Kiedy je mogę zacząć dzielić ? teraz po kwitnieniu ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 17:12, 09 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Gosialuk napisał(a)
Pierwiosnki śliczne. U mnie chyba jeszcze tak nie kwitną przez te zawirowania zimowe wszystko stanęło. Nawet pod blokiem żonkile w pąkach od tygodnia.
Kancik spełnia zadanie i jedno i drugie. Jak woda stoi to jest dalej od korzeni, a jak sucho to zawsze trochę tej wilgoci więcej w glebie. Przekonasz się jak róże będą się na to zapatrywać.


To prawda zobaczymy jak róże zaakceptują ten stan

U mnie wreszcie wiosennie, po deszczach
Te znikające pierwiosnki są zawsze wiosenną niespodzianką

A tą miodunkę najbardziej lubię w tym stadium beż pełnego rozwinięcia kwiatków
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:18, 09 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
anpi napisał(a)
Ula te białe, czy kremowe pierwiosnki masz śliczne i chyba szybko przyrastają, muszę się kiedyś uśmiechnąć do ciebie...o sadzoneczkę


Podaj na PW adres to wyślę jak będę dzielić.
sadzonki z zeszłego roku, choć małe to cieszą

A dwuletnie to już pokaźne kępki, dziś zmęczone deszczem ale dają radę. Wśród traw i hortensji są latem schowane, co lubią.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:23, 09 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Magleska napisał(a)
potwierdzam są świetne mam je od Uli ( Ula dzięki ) i super się rozrastają

Kiedy je mogę zacząć dzielić ? teraz po kwitnieniu ?


Najlepiej po kwitnieniu bo teraz szkoda

Coś takiego mam i nie wiem co i od kogo, może z jakąś roślinką to mnie przywędrowało? Fajny wiosenny akcent


Ciemiernik długo cieszy pomimo mrozów i deszczu

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:28, 09 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Drzewa ruszyły nagle: beż palibin, grujecznik, jabłonie

Tawuły też i bardzo je lubię za to wczesne stadium, mam 2 rodzaje żółte i pomarańczowe
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies