Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 20:03, 10 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula równie bezobsługowe jak liliowce są bergenie i hosty dla mnieI irysy syberyjskie też. Te tylko wiosną ściąć, to jedyna robota.


To prawda, ale ściąć to już robota
Tylko liliowców jak nie zetniesz to też będą niezłe. Oprócz nich taki jest tylko bodziszek.
Bergenie oczywiście też mam I czasem nawet nie ścinam.
Za irysami syber mniej przepadam, bo nie umiem chyba ich skomponować, a hosty u mnie jedzą ślimaki a ogród w słońcu, gdyby nie to też bym je gromadziła bo też nie trzeba ciąć.
Ty mnie lepiej w dupę kopnij na jesień żebym kupiła narcyze i krokusy bo od kilku lat o nich myślę i na tym się kończy a wiosną żałuję że zwlekam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:09, 10 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Urszulla napisał(a)


To prawda, ale ściąć to już robota
Tylko liliowców jak nie zetniesz to też będą niezłe. Oprócz nich taki jest tylko bodziszek.
Bergenie oczywiście też mam I czasem nawet nie ścinam.
Za irysami syber mniej przepadam, bo nie umiem chyba ich skomponować, a hosty u mnie jedzą ślimaki a ogród w słońcu, gdyby nie to też bym je gromadziła bo też nie trzeba ciąć.
Ty mnie lepiej w dupę kopnij na jesień żebym kupiła narcyze i krokusy bo od kilku lat o nich myślę i na tym się kończy a wiosną żałuję że zwlekam.

Jak nie zapomnę to kopnę
Ja dzisiaj liliowce pozbierałam, raz dwa i nawet po covidzie szybko mi się robiło. Na starość chyba wszystkie bylinówki obsadzę liliowcami do nich mi sił nie braknie, a do tego czasu to już będzie z czego dzielić swoje własne bez kupowania

Jak mi się te w zeszłym roku kupowane rozrosną to się z Tobą podzielę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 20:21, 10 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak nie zapomnę to kopnę
Ja dzisiaj liliowce pozbierałam, raz dwa i nawet po covidzie szybko mi się robiło. Na starość chyba wszystkie bylinówki obsadzę liliowcami do nich mi sił nie braknie, a do tego czasu to już będzie z czego dzielić swoje własne bez kupowania

Jak mi się te w zeszłym roku kupowane rozrosną to się z Tobą podzielę


Liliowce własne rozmnażałam sama na tej dużej rabacie. Jeszcze dla Madzi miałam odłożone ale jesienią padałam na pysk i nawet jej nie zawiozłam. Ciekawe czy przeżyły zimè w donicach.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:41, 10 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Sorki za te fotkiz rozpędu...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 21:56, 10 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Ciekawe kto kogo wyprowadza na spacerek
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:43, 13 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Mam nadzieję że z racji pogody terminy kwitnienia zostaną przyśpieszone w stosunku do zeszłorocznych


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 11:20, 13 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Jest taka szansa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:38, 14 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dziś była wymarzona pogoda do prac a mi pół dnia zleciało na załatwienia.

Trawy rzeczywiście maszyną na akumulator idą beż problemu, dziś tylko wypróbowałam więc juro machnę przed deszczami. Za to Łukasz pomógł z cięciem drzew będzie co sprzątać przez ferie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 18:43, 14 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Ula czekamy na pierwiosnki i hiacynty

fajnie ,że nożyce spełniają swoją rolę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Adela 19:29, 14 lut 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulko, już niebawem będzie tak kolorowo w naszych ogrodach
My też dzisiaj ścinaliśmy miskanty. Mąż użył nożyc elektrycznych do żywopłotów. Trwało to szybciej niż sprzątanie.
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies