Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Anusia2 19:24, 06 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Ula masz tego dobrodziejstwa. Ja przyglądam się mojemu jedynemu buczkowi. Pięknie rozwija liście ech ta wiosna. Pięknie jest
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
abiko 21:43, 06 maj 2022


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Ulcia, ten bez czarny to chyb tak ma, ja nie widziałam prostego u mnie też krzywy Ja tnę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gosialuk 22:00, 06 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Młode listki są takie ciekawe świata.
Ja mam do przesadzenia dwie hortensje bukietowe i właśnie się trochę tego obawiam. Ciekawe czy też mi pójdzie tak łatwo. Oby.
Bodziszki w roli rośliny okrywowej sprawdzają się świetnie. Też je lubię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 11:56, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Bodziszki zadarniacze? Fajny pomysł. Buki też kocham w tej fazie pozdrawiam Ula




Gosiu, Ty już chyba nie masz co zadarniać
A mój buk, nie wiem czy pamiętasz jak z Łukaszem kupowałam w Halinowie dawno temu, który przez 2 lata udawał uschniętego ma już ponad 2m

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:00, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
anabuko1 napisał(a)

E, no całkiem spora i ładna już ta twoja hortensja.
Już w tym roku ci wypięknieje


Mam 2 hortensje dębolistne, z tyłu jest mniejsza. Zastanawiam się czy na przyszłą wiosnę nie skrócić o 10cm pędów żeby się zagęściła. Nie mam z nią jeszcze doświadczeń. Może coś później podpowiesz w sezonie.

Z dniana dzień lepsza

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:07, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
kasiek napisał(a)
Ile Ty masz juz roślinek, powoli robią się łączki
A magnolia kremowa - przepiekna!


Szkoda tylko, że magnolie są tak krótko. Wczorajszy deszcz ją załatwił, już tylko resztki jej zostały.

W ogrodzie mi się już wszystko sieje I pozwalam roślinkom bo dużo wciąż ich potrzebuję. Pod hortensjami w jednym miejscu pozwalam na to zawilce majowym, w innym orlikom i ożance. Ciągle coś ulepszam, zmieniam niestety ideałów nie ma.



A pod gruszkami mam od zeszłego roku kocimiętkę, już fajna I brunerka z samosiewu



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:10, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Anusia2 napisał(a)
Ula masz tego dobrodziejstwa. Ja przyglądam się mojemu jedynemu buczkowi. Pięknie rozwija liście ech ta wiosna. Pięknie jest


Od 2012 roku trochę się nazbierało roślin I pracy przy nich. Ciągle nie nadążam z ogarnięciem z powodu koszenia. Dlatego tak rozmnażam, żeby chociaż zmniejszyć plewienie.
Kaliny w zeszłym sezonie nie cięłam, będzie na bogato. Ale w tym roku muszę ją ograniczyć.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:12, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
abiko napisał(a)
Ulcia, ten bez czarny to chyb tak ma, ja nie widziałam prostego u mnie też krzywy Ja tnę


Chętnie u Ciebie zobaczę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:16, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Gosialuk napisał(a)
Młode listki są takie ciekawe świata.
Ja mam do przesadzenia dwie hortensje bukietowe i właśnie się trochę tego obawiam. Ciekawe czy też mi pójdzie tak łatwo. Oby.
Bodziszki w roli rośliny okrywowej sprawdzają się świetnie. Też je lubię.


Hortensje bukietowe przesadzone wiosną trochę to odchorowują. Ale za rok sà idealne.

A mi się Anabelki ukorzeniają z patyczków. Jak się przypatrzyszto pod deskami zobaczysz ich start. Za rok będzie trzeba koło nich wykopywać tymczasowe żurawki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:20, 08 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Klon Crimson na piwoniowo-różanej



Pierwiosnki omszałe



Szałwia pod murem urosną jak głupia

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies