Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Gosialuk 23:46, 05 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
O to ja też muszę swoje dwie sztuki bodziszka żałobnego rozmnożyć czym prędzej. Takie dywanowe nasadzenia będę potem mogła robić.
Mi też wielką frajdę sprawia rozmnażanie. Znalezione i rozpoznane siewki tego i owego również. Dziś pieliłam rabatkę przed blokiem i odkryłam mnóstwo siewek jeżówki różowej. Podlałam je by ładnie rosły i będzie jak znalazł na jesień by poszerzyć rabatkę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Bogdzia 00:46, 06 maj 2022


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U mnie bodziszek żałobny tak sie rozsiewał że musiałam go wyrzucic bo był wszędzie.Szkoda ze nie wiedziałam że go chcesz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 16:06, 06 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczną masz już wiosnę Ula Widzę, że dzielisz co tylko się da, też mam wiele roślin z podziałów, wiem jaka to frajda


Fajnie mieć co dzielić, właśnie wczoraj tawuły podzieliłam. Ciemierniki mają odplewione poletko. A trawki od Ciebie już fajne, będę dalej dzielić.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:08, 06 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Roocika napisał(a)
Ula moje kukliki potroiły objętość od zeszłego roku i też zacieram rączki na dzielenie

Te bodziszki też planuję, bardzo mi się podobają, widziałam je na żywo w parku pod drzewami w masie robią niesamowite wrażenie.


Super a ja tego lubię jako okrywowego

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:17, 06 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
O to ja też muszę swoje dwie sztuki bodziszka żałobnego rozmnożyć czym prędzej. Takie dywanowe nasadzenia będę potem mogła robić.
Mi też wielką frajdę sprawia rozmnażanie. Znalezione i rozpoznane siewki tego i owego również. Dziś pieliłam rabatkę przed blokiem i odkryłam mnóstwo siewek jeżówki różowej. Podlałam je by ładnie rosły i będzie jak znalazł na jesień by poszerzyć rabatkę.


O jeżówka różowa jest trwała w kolejnych latach. Ale na 1 miejscu u mnie jest ożanka. Od wiosny do późnej jesieni. Sieje się mocno i jej pozwalam

Pięknie odbija moja hortensja Vanilka. W zeszłym roku przy wymianie pieca musiałam w sierpniu obciąć wszystkie kwiaty. Potem ją przesadziła i teraz ma nowe, lepsze stanowisko i dużo miejsca.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:24, 06 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Bogdzia napisał(a)
U mnie bodziszek żałobny tak sie rozsiewał że musiałam go wyrzucic bo był wszędzie.Szkoda ze nie wiedziałam że go chcesz.


Nie ma problemu

Zachwycam się teraz bukami. Najbardziej zachwyca ten moment jak z małych pączków wysuwają się długie i mechate liście.
Pierwszy tricolor, który nim nie jest


Kolejny, kupiony już gdzie indziej, jeszcze w stadium zamknięcia



Pozostałe też brązowe i nie wiem co z nich ma urosnąć



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:30, 06 maj 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dąb błotny niepozornych rozmiarów powinien w tym roku znacząco urosnąć. Z bliska ma fajne strzępiaste liście.



Bez czarny kolumnowy, jakoś mi krzywo rośnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 17:05, 06 maj 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Bodziszki zadarniacze? Fajny pomysł. Buki też kocham w tej fazie pozdrawiam Ula
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
anabuko1 17:14, 06 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Urszulla napisał(a)
Dla Ani z Dębowych Zakątków - moje hortensje. Posadzone na zeszłorocznym kompostowniku w ciągu 2 dni wzięły się w garść
A najśmieszniejsze było że 2 lata zwlekałam z ich wykopywaniem, a okazało się że mają tak płytko korzenie, że nie zdążyłam się zmęczyć przy ich wyciąganiu. Szkoda że się za to nie wzięłam w poprzednim sezonie, bo byłyby już imponujące.


E, no całkiem spora i ładna już ta twoja hortensja.
Już w tym roku ci wypięknieje
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kasiek 18:33, 06 maj 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ile Ty masz juz roślinek, powoli robią się łączki
A magnolia kremowa - przepiekna!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies