Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Adela 11:54, 24 kwi 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ładna wiosna u Ciebie Teraz dopiero, jak widzę u innych, zaczęły się mi podobać magnolie.
U siebie czekam na kwiat brunery. Była przesadzana, ale niedługo zakwitnie. Też lubię jej niezapominajkowe kwiatki.
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 11:56, 24 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Ciemierniki od Sylwi wreszcie widać u mnie późno coś startują jako młode.
Tulipany marnawe jako drugoroczne, ale kilka zakwitnie.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:02, 24 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Zajawka piwoniowej


Czekam też aż runianka zarośnięta pod klonem Garnet, trwa to już 4 lata
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:04, 24 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Adela napisał(a)
Ładna wiosna u Ciebie Teraz dopiero, jak widzę u innych, zaczęły się mi podobać magnolie.
U siebie czekam na kwiat brunery. Była przesadzana, ale niedługo zakwitnie. Też lubię jej niezapominajkowe kwiatki.


Magnolie są dużymi drzewami. Dziś bym kupiła kolumnowy rosnące, a tak muszę ciąć co roku. Ale mi się też podobają. A brunerki się chętnie wysiewają,zostaw kwiatki aż uschną i wysypią nasiona
Czekam jeszcze na takie pierwiosnki, mają urocze kwiatki. Liście trochę jak róża.
W lutym je przesadzałam z innego miejsca i chcę żeby przed bukszpanami stworzyły poletko.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 12:41, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ciekawe te pierwiosnki, bardzo ładne te jasno niebieskie szafirki, teraz mi u Ciebie w oko wpadły Ciemierniki teraz już będą z roku na rok masy nabierały. Z dębolistną ellata fajnie by się kolorem podbijały
Bardzo dużo zrobiłaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 14:54, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Całkiem sporo już wiosny widać. Moje ciemiernikowe siewki też dokładnie na takim etapie. W tym roku nie będą kwitły, ale za rok to już tak. To z bordowego ciemiernika i ciekawe czy kwiaty będą w podobnym kolorze.
Runianka nie wszędzie chce rosnąć i w sumie nie wiadomo od czego to zależy. Też mam dwa krzaczki i stoją w miejscu nawet po przesadzeniu w moim zdaniem lepsze miejsce.
Ula czy masz wypróbowany sposób na rozmnażanie mahonii?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Adela 15:33, 24 kwi 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Żałuję, że u siebie drzewiastą, zimozieloną zabudową nie stworzyłam cienistych zakątków. Parę iglaków mi wypadło, więc na ich miejsce weszły liściaste, (bo szybciej rosną), przed którymi tak się broniłam. Teraz szukam odpowiednich miejsc na rh i hortensje
____________________
Ela - Moja ostoja
Roocika 16:15, 24 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, ciekawe te pierwiosnki.
Runianka u Ciebie bardzo ładnie wygląda
Strasznie się cieszę na wiosnę, niech już będzie zielono.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 18:16, 24 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ciekawe te pierwiosnki, bardzo ładne te jasno niebieskie szafirki, teraz mi u Ciebie w oko wpadły Ciemierniki teraz już będą z roku na rok masy nabierały. Z dębolistną ellata fajnie by się kolorem podbijały
Bardzo dużo zrobiłaś


To fajnie że coś jeszcze wypatrzysz...a myślałam że masz wszystko
Elaty dwie małe sadzonki oraz brunery wsadziłam już na tą rabatę, bo mnie pustki denerwowały. A przy okazji pochodziłam po ogrodzie i wszędzie trzeba rozmnażać rośliny i zapełniać pustostany, albo przesadzać bo źle włożone na początku denerwują.
Przyjęły się też z zeszłego roku niektóre patyczki anabelek, co mnie bardzo cieszy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:21, 24 kwi 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosialuk napisał(a)
Całkiem sporo już wiosny widać. Moje ciemiernikowe siewki też dokładnie na takim etapie. W tym roku nie będą kwitły, ale za rok to już tak. To z bordowego ciemiernika i ciekawe czy kwiaty będą w podobnym kolorze.
Runianka nie wszędzie chce rosnąć i w sumie nie wiadomo od czego to zależy. Też mam dwa krzaczki i stoją w miejscu nawet po przesadzeniu w moim zdaniem lepsze miejsce.
Ula czy masz wypróbowany sposób na rozmnażanie mahonii?


No to pocieszona się czuję, że u kogoś jest podobnie z ciemiernikami i runianką.
Mahonii nie mam, ale ma znajoma i u niej widziałam jak te dolne gałązki co dotykają ziemia ukorzeniają się. Więc trzeba je nagiąć i zasypać ziemią, zależy jaki pokrój ma Twoja mahonia A jeśli nie to oderwij gałązki z piętką i dwie włóż razem do ziemi, odetnij też z góry żeby nie było zbyt dużo listków, to pójdą w korzenie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies