Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:07, 16 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Zajawka:
Jest szansa że syn pomoże i dokończę rabatę hortensjową w tym sezonie. Byłoby fajnie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:11, 16 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Urszulla napisał(a)


To prawda, jeszcze takich nie miałam. Teraz szukam dla niej miejsca. A jeszcze 3 patyczki się przyjęły.


Z innych tematów:
Molinie,mam dwie do przesadzenia z liliowcowej, zostanie jedna. Po kwitnieniu mam plany rozsadzić liliowce. Zastanawiam się również nad poszerzeniem rabaty o 20cm. Kiedy to wszystko zrobię!!! Ale gdyby nie było liliowcowej to ogród nie byłby tak atrakcyjny. Teraz wszędzie w dziury będę upychać liliowce.



Prawda, że to świetne rośliny? Liliowce są jednymi z moich ulubionych. Wsadzałam dziś nos do prawie każdego, blisko połowa delikatnie pachnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:13, 16 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Urszulla napisał(a)
Zajawka:
Jest szansa że syn pomoże i dokończę rabatę hortensjową w tym sezonie. Byłoby fajnie



Muszę moje anabelki wyciągnąć z kąta na ogród koniecznie....
Kiedy najlepiej dzielić po kwitnieniu czy wiosną, jak myślisz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 22:41, 16 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
sylwia_slomczewska napisał(a)

Muszę moje anabelki wyciągnąć z kąta na ogród koniecznie....
Kiedy najlepiej dzielić po kwitnieniu czy wiosną, jak myślisz?


Teraz możesz zrobić sadzonki zielne w dobiczce, ale nie z kwitnących pędów. Musisz poszperać w środku rośliny I urwać coś z piętką. Albo te opadające gałązki zasypać ziemią,na wiosnę odetniesz i już będzie sadzonki. A wiosną z uciętych patyczków. Kępę też można wiosną podzielić.

Te hortensje mają słońce tylko dopołudnia, rozrosły się tak jak chciałam i jestem szczęśliwa, ukrywają mankamenty budynku. I oczywiście zbierać będą nadmiary wody bo jest tam spadek terenu.

W zeszłym roku i teraz

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:04, 16 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Mnie się sadzonki nie udają, ale wiosną w takim razie odkopię po kawałku Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
violaskom 10:14, 18 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
U mnie też słabo z rozmnażaniem anabelki. Próbowałam w tym roku z młodych sadzonek i nic mi nie wyszło. Marzy mi się taki szpaler jak u Ciebie. Pięknie masz!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Urszulla 15:19, 18 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mnie się sadzonki nie udają, ale wiosną w takim razie odkopię po kawałku Dzięki


Chyba nie masz wyjścia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:25, 18 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
violaskom napisał(a)
U mnie też słabo z rozmnażaniem anabelki. Próbowałam w tym roku z młodych sadzonek i nic mi nie wyszło. Marzy mi się taki szpaler jak u Ciebie. Pięknie masz!


Z sadzonek zielnych uda się jak włożysz do dobrej ziemi kwiatowej w doniczkach, bo w gruncie trzeba mieć cieniste miejsce ciągle wilgotne, bywa trudno ale po wiosennym cięciu na pewno się przyjmą jeśli patyki włożysz do głębokiej donicy, która będzie miała krótko słońce, najlepiej wschodnie lub zachodnie. Do jesieni masz pewne sadzonki. Tak ukorzeniła w zeszłym roku dwie i już mi kwitną, a za rok będą wyglądały jak szkółkowe
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:28, 18 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Dziś miałam fantastyczną atrakcję


A taki domek dla owadów tam był zrobiony przez właściciela
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
violaskom 17:17, 18 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Urszulla napisał(a)


Z sadzonek zielnych uda się jak włożysz do dobrej ziemi kwiatowej w doniczkach, bo w gruncie trzeba mieć cieniste miejsce ciągle wilgotne, bywa trudno ale po wiosennym cięciu na pewno się przyjmą jeśli patyki włożysz do głębokiej donicy, która będzie miała krótko słońce, najlepiej wschodnie lub zachodnie. Do jesieni masz pewne sadzonki. Tak ukorzeniła w zeszłym roku dwie i już mi kwitną, a za rok będą wyglądały jak szkółkowe

Czy przykrywasz je folią? Czy jak robisz sadzonki wczesną wiosną, to zostawiasz je na zewnątrz? Ja trzymałam je w domu i wszystkie padły. Czy to mają być sadzonki z grubych pędów?
Czy to lamy? Słodkie! Mogłabym gapić się na nie cały dzień.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies