Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Roocika 11:32, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Psiaczek słodki maluszek.

W tym roku też próbuję rozmnożyć hortensje, anabelki, limki i wims redy, niestety ślimaki mi zjadły liski wims redom ale może będzie coś z anabelek i limek

Fajnie tak coś swojego rozmnażać.
A jakie masz plany?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Adela 21:00, 08 lip 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, już masz busz
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 22:27, 09 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
sylwia_slomczewska napisał(a)
Odrzutowiec w locie chyba Słodziak mały
Widzę, że plany będą realizowane


Najpierw sadzonki robię jakiś mam tam plan w głowie, a w realu się zobaczy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:29, 09 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Roocika napisał(a)
Psiaczek słodki maluszek.

W tym roku też próbuję rozmnożyć hortensje, anabelki, limki i wims redy, niestety ślimaki mi zjadły liski wims redom ale może będzie coś z anabelek i limek

Fajnie tak coś swojego rozmnażać.
A jakie masz plany?


Przeciągnąć rabatę, posadzić jarząby a wypełnienie będzie z własnych sadzonek. Jak coś wytyczne to pokażę. Potem kartony pójdą w ruch i będzie na nich nowy kompostownik
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:35, 09 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Adela napisał(a)
Ula, już masz busz


Duży busz, dziś magnolię ograniczyłam.
Zabrakło mi jednego dnia żeby zakończyć pracę w przedogródku. Dopiero we wtorek lub w środę skończę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 08:53, 10 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5261
Ożanka do wszystkiego pasuje, tylko czasem może pożreć mniejsze rośliny.
Trzeba na nią uważać.
Liliowcowa bardzo ładna. Jednak liliowce posadzone po kilka, kilkanaście sztuk jednego rodzaju pięknie się wyróżniają. U mojej mamy tak rosną te najzwyklejsze rdzawe, ale jak kwitną, to jest szał.
Też powolutku się przymierzam do poszerzenia rabaty. Muszę w końcu posadzić na miejsce stałe moje pierwsze hortensje ukorzenione z patyczków. W tym roku u mnie też słabo się patyczki ukorzeniają - jednak te upały zrobiły swoje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 17:59, 10 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Gosialuk napisał(a)
Ożanka do wszystkiego pasuje, tylko czasem może pożreć mniejsze rośliny.
Trzeba na nią uważać.
Liliowcowa bardzo ładna. Jednak liliowce posadzone po kilka, kilkanaście sztuk jednego rodzaju pięknie się wyróżniają. U mojej mamy tak rosną te najzwyklejsze rdzawe, ale jak kwitną, to jest szał.
Też powolutku się przymierzam do poszerzenia rabaty. Muszę w końcu posadzić na miejsce stałe moje pierwsze hortensje ukorzenione z patyczków. W tym roku u mnie też słabo się patyczki ukorzeniają - jednak te upały zrobiły swoje.


W głębokiej donicy ładnie się ukorzeniła, a w ziemi też kiepsko to wygląda.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:55, 10 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Trochę planu odsłaniam
Tył:
Długie białe donice- szpaler z pęcherznicy kalinolistnej

Środek:
Białe wiaderka- jarząby 3szt
Brązowe doniczki- śmiałek darniowy
Zielone donice- hortensje

Przód:
Róże pomarańczowe przed śmiałkami
trojeść bulwiasta ze stipą ( zgapię od Madzi)
Sesseleria , kuklik pomarańczowy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:08, 10 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Budleja dostała rozmiary nie tylko w wielkości krzaka kwiatostany są jak moja dłoń,a niektóre jak długość dwóch dłoni. Przypomniałam sobie że dostała kurzego nawozu



Nautica w kolejnych przedbiegach, w przerwach kolor daje ożanka i wreszcie jeżówki ruszają



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 19:17, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ula nie chcesz przykleić tej rabaty do ogrodzenia? Potrzebujesz tam przejście czy pies biega?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies