Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Roocika 19:04, 18 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ula, pięknie Ci kwitnie ten szpaler anabelek. Bardzo lubię te hortensje bo są takie naturalne
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ewsyg 21:03, 18 lip 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, masz fantastyczne anabelki. Lubię robić na drutach. Wełna z alpak jest cudowna.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 23:33, 18 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Urszulla napisał(a)
Dziś miałam fantastyczną atrakcję


A taki domek dla owadów tam był zrobiony przez właściciela

Ale słodziaki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 08:52, 19 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
violaskom napisał(a)

Czy przykrywasz je folią? Czy jak robisz sadzonki wczesną wiosną, to zostawiasz je na zewnątrz? Ja trzymałam je w domu i wszystkie padły. Czy to mają być sadzonki z grubych pędów?
Czy to lamy? Słodkie! Mogłabym gapić się na nie cały dzień.


Moje eksperymenty z sadzonkami:
Przyjęły się patyczki wsadzone pomiędzy duże anabelki, oczywiście nie wszystkie. Latem przed słońce duże je odsłaniają



Przyjęły się w donicy od zachodniej strony która ma cały dzień cień, a na jesień je włożyłam do gruntu i tak wyglądają dwuletnie sadzonki



Przyjęło się 5 patyczków na miejscu starego kompostownika i przez 2 lata ich nie ruszałam. Teraz zakwitły



A w tej kamiennej donicy X wkładem plastikowym zwykle mi się przyjmują. Największy problem z przenosinami bo w pierwszym sezonie korzeni są jak nitki delikatne.
A w tym roku eksperyment z zielnymi mam w tych czarnych donicach i chyba całe doniczki zadołuję na zimę.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:57, 19 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Roocika napisał(a)
Ula, pięknie Ci kwitnie ten szpaler anabelek. Bardzo lubię te hortensje bo są takie naturalne


Od zawsze mi się marzył a teraz planuję jeszcze jedno miejsce nimi obsadzić, nie wiem ile sadzonek z tego roku wiosną wyjdzie. Narazie nie ruszam, mimo że patyczki nie rokują nadziei...ale przecież życie toczy się najpierw pod ziemią

Miejsce jest zbyt nasłonecznione w południe

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:02, 19 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
ewsyg napisał(a)
Ula, masz fantastyczne anabelki. Lubię robić na drutach. Wełna z alpak jest cudowna.


Miała okazję dotykać wyrobów, są podobno antyalergiczne. Mam zamówioną na jesień czzpeczkę Dziewczyna robi jeszcze skarpetki, słodkie nawet dla maluchów.

Czas na odpoczynek był powalający

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:04, 19 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale słodziaki


Strasznie słodkie, zwłaszcza te urodzone tutaj

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:30, 19 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Wczoraj, wreszcie! Rozebrałam stary płotek wokół warzywnika. Że względu na ogrom ślimaków nie mam żadnych plonów, więc zamiana na jagodnik się opłaciła. Teraz zostało mi zmienić oblicze tego miejsca...znów prace ziemne mnie czekają, których nie mogę robić....jak zwykle będzie po trochu
Wczoraj plewiłam przy porzeczkach, zrobiłam połowę, mrówkom na złość bo sobie w korzeniach urządziły mrowiska. A na górę poszła słoma. Przyznam że ta słoma jest dla mnie bardzo pomocna, więc tu też będzie ona codziennością. Mam nadzieję że się uporam z tym wszystkim i kolejne zdjęcie będzie lepsze. Trzymajcie kciuki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:39, 22 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Uporałam się narazie z chwastami przy porzeczkach. Przez perz musiałam kopać jeszcze jakimiś kantówkami ogarnę obrzeża. Czekają kolejne miejsca na uporządkowanie.



W międzyczasie wyłożyłam kartonami przedłużenie największej rabaty, teraz pójdzie na to słoma a w niektórych miejscach rośliny, czekam na deszcze i lekkie. ochłodzenie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:43, 22 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
A żeby nie było tylo roboczo to kilka portretów tego co mnie aktualnie cieszy




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies