Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

ElzbietaFranka 21:38, 10 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13867
W tym roku budleje wzrostowo i nawiązaniu pędów kwiatowych przeszły same siebie.
Nie pokazuje swoich mam 5 szt. Nawet jedna która potraktowałam jako wyginieta ona w tym roku wypuściła 3 dorodne pędy.
Zdarzają się lata które dla pewnych roślin są idealne do wzrostu i kwitnienia.
W sądach klęska urodzaju, drzewa się łamią pod ciężarem owoców. Widziałam to dzisiaj jechaliśmy przez Zagłębie sadownicze Tarczyn na Skierniewice.
Uważam, że róże nie wszystkie to nie jest ich rok.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 22:31, 11 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula nie chcesz przykleić tej rabaty do ogrodzenia? Potrzebujesz tam przejście czy pies biega?


Generalnie pies tam chodzi. A tyły się zawsze przydadzą żeby dostać się na rabatę

Dziś zrobiłam zakupy przy okazji barowej pogody Tak mi to chodziło po głowie od zeszłego roku gdy byłyśmy w szkółce w mojej okolicy więc od razu musiałam zrobić przymiarkę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:38, 11 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
ElzbietaFranka napisał(a)
W tym roku budleje wzrostowo i nawiązaniu pędów kwiatowych przeszły same siebie.
Nie pokazuje swoich mam 5 szt. Nawet jedna która potraktowałam jako wyginieta ona w tym roku wypuściła 3 dorodne pędy.
Zdarzają się lata które dla pewnych roślin są idealne do wzrostu i kwitnienia.
W sądach klęska urodzaju, drzewa się łamią pod ciężarem owoców. Widziałam to dzisiaj jechaliśmy przez Zagłębie sadownicze Tarczyn na Skierniewice.
Uważam, że róże nie wszystkie to nie jest ich rok.

Pozdrawiam



U mnie róże się udają i lista zakupową rośnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:13, 11 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ładne okazy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 11:06, 12 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładne okazy


A wczoraj popołudniu posadziłam w przedogródku wiśnię ŕóżową pendula, od długiego czasu zastanawiałam się jakie małe drzewko dać. Najpierw był beż czarny kolumnowy ale nie przyjął się. Potem miałam plany na miłorzęba do mocnego cięcia. I wreszcie znalazłam coś nietypowego i niedużego. W prawym górnym rogu widać gałęzie w porywach wiatru, a poza tym to taki ogólny kadr bo reszta nie nadaje się jeszcze do pokazania

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 13:31, 12 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Urszulla napisał(a)
Budleja dostała rozmiary nie tylko w wielkości krzaka kwiatostany są jak moja dłoń,a niektóre jak długość dwóch dłoni. Przypomniałam sobie że dostała kurzego nawozu



Nautica w kolejnych przedbiegach, w przerwach kolor daje ożanka i wreszcie jeżówki ruszają




No proszę, nie dość,że szybko ci ta budleja zakwitła, to jeszcze kwiatostany wielkie porosły.
Moje jeszcze nie kwitną.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 21:24, 16 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
anabuko1 napisał(a)

No proszę, nie dość,że szybko ci ta budleja zakwitła, to jeszcze kwiatostany wielkie porosły.
Moje jeszcze nie kwitną.


To prawda, jeszcze takich nie miałam. Teraz szukam dla niej miejsca. A jeszcze 3 patyczki się przyjęły.


Z innych tematów:
Molinie,mam dwie do przesadzenia z liliowcowej, zostanie jedna. Po kwitnieniu mam plany rozsadzić liliowce. Zastanawiam się również nad poszerzeniem rabaty o 20cm. Kiedy to wszystko zrobię!!! Ale gdyby nie było liliowcowej to ogród nie byłby tak atrakcyjny. Teraz wszędzie w dziury będę upychać liliowce.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:48, 16 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Różanka z Nauticą ma gęsto dzięki ożance. Dla mnie to trafione połączenie. Dojdą za tydzień jeszcze 2 róże Eisvogel która mnie zachwyciła u Madzi,więcej się nie zmieści. Jeszcze na obrzeżu przydałoby się coś niedużego i chyba zrobię sadzonki z niskiego przywrotnika. Sprawdza się przy różach znakomicie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:59, 16 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Rdesty od Madzi czują się świetnie u mnie,to ich drugi sezon. Będę dzielić, narazie jednak chcę się nacieszyć kwiatkami.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:03, 16 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Jabłonie uginały się pod ciężarem owoców...musiałam radykalnie obciąć końe gałęzi i wszelkie nadmiary.



Spektakl zaczynają hortensje

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies