Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 17:06, 29 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Dziś udało mi się wykorzystać trochę słońca, fajnej temp i pomimo silnego wiatru, przecież jak halny przychodzi to zwykle cały tydzień wieje, trochę poczyściłam na wejściowej rabacie...chwasty oczywiście ziemię wierzchem wzruszyłam więc widać jak szybko wiatr osusza.

Szczerze to przydałoby się kanty zrobić Niektóre wysokie trawy trzeba ciąć bo nie wiązane robią coraz bardziej nieporządne.

W tym roku śnieg zniszczył, jeśli można tak to nazwać, bodziszka korzeniastego. Więc zrobiłam ostre cięcie część uzupeĺniłam kompostem -dwusezonowym z worka ( sam się wyprodukował) kompostu wciąż mało i mało.....pomimo tego że jeszcze plewienia u mnie nie brakuje ponieważ bodziszek rośnie na gruzowisku każda ilość lekkiej ziemi jest mu miła.
Jestem ciekawa jak szybko uda się bodziszkowi odrosnąć, był dywanik bo w zeszłym roku po marnej zimie nawet nie oklapł i szybko się zazielenił. A w tym roku robię eksperyment z radykalnym cięciem.
Jutro też planuję ogrodowe prace choć na dwie godzinki. Człowiek jest spragniony dotleniania się, ciągle siedzę w murach od rana do wieczora.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:01, 29 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Szybko zaczynasz sezon
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 19:56, 29 gru 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
Ula, podziwiam, poszalałaś w ogrodzie na zakończenie roku.
Ja czekam do wiosny.
Plan ogrodu bardzo fajny i przydatny dla oglądających.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 16:22, 30 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Szybko zaczynasz sezon


raczej kończę stary. Posadziłam narcyze z przeceny i odplewiłam miejsce, które długo czekało.... z powodu kurdybanka
ziemia jest najlepsza do prac taka świeżo rozmrożona. Fajnie że pogoda sprzyjała.
Najpóźniej sadziłam w listopadzie, ale końcem grudnia

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:02, 30 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ja w grudniu po świętach sadziłam wszystkie świerki w ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 08:55, 31 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja w grudniu po świętach sadziłam wszystkie świerki w ogrodzie


Właśnie mam zamiar tak zrobić z astrem w donicy. Ciekawe czy się odrodzi na wiosnę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:29, 31 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Alija napisał(a)
Ula, podziwiam, poszalałaś w ogrodzie na zakończenie roku.
Ja czekam do wiosny.
Plan ogrodu bardzo fajny i przydatny dla oglądających.


Poszalałam dwa dni i ledwo się ruszam. Dziś musiałam wziąć tabl.
Jak widzisz na planie, u mnie jest dużo małych rabat. Zaczęłam już łączyć niektóre, więc praca na nowo od początku Sylwia też mi front robót ułożyła
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:44, 08 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Trochę odgrzebuję się jeszcze z jesiennych planów. Bez tabletek nie da rady, niestety. Miałam wczoraj ciekawe spotkanie z jeżem, którego kartonik możliwe że ochronił przed utratą życia. Niestety przerwałam mu zimowy sen i dziś sobie poszedł. Zbudował sobie legowisko z moich słomek, które jesienią rozłożyłam na rabacie i nakrył się kartonikim bo u mnie ich dużo ten kartonik go uratował bo jak odsłoniłam to się pokazał dorosły jeżyk. Ofuczał mnie i naruszył igły więc mnie podziubał. A miałam wbijać widły w ziemię.
W styczniu trzeba uważać na zimowych gości ogrodowych.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 12:10, 08 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Zwierzęta różne dziwne miejsca potrafią sobie wybrać na kryjówkę
ale dzięki temu dowiedziałaś się, że masz w ogrodzie jeża
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 14:19, 08 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Fajnie, że masz jeżyka, jak u Ciebie zimował, to jest szansa że i w sezonie będzie spacerował
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies