Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 18:05, 06 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosialuk napisał(a)
Ula poważnie podziałałaś. Gruszki fajnie wyglądają po przycięciu. Też mam jeszcze parę gałęzi do wycięcia i w tym celu koniecznie piłę spalinową trzeba uruchomić. W sobotę tylko pozbierałam suche gałęzie i te co kiedyś przycięłam. A i tak czułam te parę godzin ruchu na świeżym powietrzu - wieczorem ziewałam raz po raz, dobrze, że choć zakwasów nie miałam.



To się dotleniłaś ja działałam ostro. Zakończyło się nocnym bólem ręki, dobrze że nie szpitalem. Wiem, że nie mogę się przepracowywać, ale to była siła konieczna, ponieważ ciepło nadchodzi i soki ruszą w drzewach po opadach deszczu.
Mi została jeszcze jedna jabłoń i dzika czereśnia lecz to praca dla specjalisty.
Moja zajechana pilarka poszła do remontu

W maju zrobię zdjęcie jak się mają kondycyjnie obciosane drzewa- takie porównanie. W zeszłym roku nie zrobiłam i żałuję.


Gruszki czerwiec 2021 i po wstępnym wiosennym przycięciu w lipcu 2022 tylko te 2 zdjęcia mam)









____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:12, 06 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie drzewa prowadzisz, będą efekty, ale wiem ile to roboty przy takich okazjach


Sylwia, Ty wiesz udało mi się skrócić drzewa do fajnej wysokości ażeby z drabinki 4stopniowej dosięgnąć. Teraz tylko wystarczy wilki skorygować, będzie ich sporo w sezonie

Z Madzią ostatnio mówiłyśmy o trawach, że cięcie to nic godzina pracy maszyną, ale sprzątanie to jest wyzwanie na cały tydzień
Pod gruszkami mam posprzątane. Reszta czeka na najbliższy weekend.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:58, 25 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Wiosną 2023



Po prawej nowości od sąsiadki- pełny pierwiosnek i różne cebulice

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:59, 25 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Hiacynty mam zwykle zeszłoroczne z donic. Pierwiosnki białe to u mnie standard w całym ogrodzie. Cebulice zeszłoroczne niespodzianka, bo całkiem zapomniałam że sadziłam. A nowośią od zeszłego roku od sąsiadki to pierwiosnek z ząbkowanymi liśćmi, ale nie urósł pęd łodygowy tylko sam kwiatostan się pokazał. To ten różowy.



Ciemierniki sklepowe piękne, a siewki od Sylwi pierwszy raz zakwitły. Jeszcze inne dojdą ale dopiero w powijakach siedzą

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:18, 25 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Fajna wiosna Ula już u Ciebie Każdy kolorek po zimie radość daje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 21:56, 25 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja też nisko prowadzę drzewa owocowe.Głownie kupuję te na skarlających podkładkach. U Ciebie już kolorek, u mnie sama zieleń.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anpi 22:24, 25 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Urszulla napisał(a)
A nowośią od zeszłego roku od sąsiadki to pierwiosnek z ząbkowanymi liśćmi, ale nie urósł pęd łodygowy tylko sam kwiatostan się pokazał. To ten różowy.

Ula, łodyżka jeszcze urośnie, w tamtym roku też dziwiłam się swoim, a potem urosły
Ja bardzo się cieszę tymi białymi od Ciebie Są wcześniejsze od wszystkich moich.
Ciemierniki masz ładniutkie, wiosną się rozkręca!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 11:52, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anpi napisał(a)

Ula, łodyżka jeszcze urośnie, w tamtym roku też dziwiłam się swoim, a potem urosły
Ja bardzo się cieszę tymi białymi od Ciebie Są wcześniejsze od wszystkich moich.
Ciemierniki masz ładniutkie, wiosną się rozkręca!



Bardzo i mnie to cieszy co piszesz że urośnie. A pierwiosnek pokazuję moc w dłuższym czasie. U mnie już w pełni kwitną sadzonki 2- letnie, ale to jeszcze nie całą ich piękność, najcudniejsze są jak robią się białe kopułki.
Po kwitnieniu dzielę jak chcę mieć więcej. W tym roku daję im spokój.

Drzewa trzeba od początku pilnować, u mnie to wielka akcją po 10 latach. Udało się.


W styczniu dosadzałam narcyze i też na nie czekam, cieszą długo gdy jest chłodna wiosna na hortensjowych rabatach. Ciemierniki to nowa bajka i zachcianka. Sylwi siewki 2 -letnie kwitną. Mam obiecane kolejne bordowego kupiłam choć cena była zaporowa, ale jest niepowtarzalny i najwyższy, może rosnąć na tyłach. Właściwie to ja dzielę ciemierniki, nie zauważyłam żeby były problemy. W tym sezonie ciachnąć go na pół.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:53, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ewsyg napisał(a)
Ja też nisko prowadzę drzewa owocowe.Głownie kupuję te na skarlających podkładkach. U Ciebie już kolorek, u mnie sama zieleń.


U mnie trawa zaraz do koszenia będzie a kosiarki nie wzięli jeszcze serwisanci

Bardzo mnie cieszą te maleństwa wcześnie kwitnące musiałam zaznaczyć sobie żeby już tam nie kopać.


U mnie super sprawuje się miodunka pod klonem, kwitnące wiosną a zadarniacz w sezonie. Takich roślin szukam, byle niezbyt ekspansywnych. Cudny też ten pierwiosnek lekarski zanikający latem.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:08, 26 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajna wiosna Ula już u Ciebie Każdy kolorek po zimie radość daje


Sylwia, budleja zmieniła miejsce pobytu. Na jej miejscu są liliowce, dalej ożankowe poletko i średnie trawy. Wiem, że chwilowo pośród słomy nie widać..ale w sezonie będzie ciekawie
Twoja jedna budleja ma się dobrze, druga nie wiem...muszę poczekać źeby zobaczyć kolor i znaleźć miejsce dla nich. Mam jeszczex2 swoje sadzonki ciemno fioletowe.




Przy okazji sprzątania orliki dostały oddzielne poletko bo szalały wszędzie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies