Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Pszczelarnia 22:46, 11 lut 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jak wygląda mały remont w piwniczce kuchennej? intrygujące!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 08:38, 12 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
Pszczelarnia napisał(a)
jak wygląda mały remont w piwniczce kuchennej? intrygujące!


Ewo, nic szczególnego, robienie fug w płytkach położonych dawno temu
Generalnie w piwniczce trzeba też raz w roku posprzątać. Wykorzystuję barowy czas na sprzątanie, żeby pająki i inne stworzenia mnie nie "pożarły". Przedkładam jednak prace ogrodowe na świeżym powietrzu, ale gdy aura nie sprzyja trzeba sobie znaleźć inną pracę to dopiero luty, strasznie się dłuży ten czas oczekiwania. Od kilku lat już nie wysiewam w domu. Warzywniak u mnie nie istnieje bo jest zbyt mokry teren, na dodatek pełen szkodników. Jedynie zostałoby robić wielkie pryzmy kompostowe. Jak coś mi urośnie to się cieszę, ale żebym szalała warzywnie to nie powiem. Tyle w dużym skrócie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:59, 17 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
Dopiero początki

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 23:35, 17 lut 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
U ciebie pierwiosnek kwitnie, a u mnie dopiero nowe listki zaczyna wypuszczać. I tak go rozsadziłam na trzy.
Piękne przedwiośnie. Czaję się na oczara, bo mnie zachwyca jesienią, ale trochę się boję, że sarny go zniszczą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 17:38, 18 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
Gosialuk napisał(a)
U ciebie pierwiosnek kwitnie, a u mnie dopiero nowe listki zaczyna wypuszczać. I tak go rozsadziłam na trzy.
Piękne przedwiośnie. Czaję się na oczara, bo mnie zachwyca jesienią, ale trochę się boję, że sarny go zniszczą.


Rzeczywiście, sarny mogłyby go zjeść, takie są problemy przy braku ogrodzenia. A pierwiosnki dzieli się po kwitnieniu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:14, 20 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
Czas ciemierników: donicowy w garażu trzymany od grudnia ładnie kwitnie, a gruntowe dopiero startują. U mnie to kwiaty przedwiośnia.
A pierwiosnek ząbkowany się też pośpieszył, czyżby naturalne nawadnianie tak sprzyjało sadzonkami? Gdy się dobrze przypatrzyć to widać że rośnie nad małym strumykiem spływającej wody na spadku terenu. Zresztą miodunki rosnące obok też pokazują się od ziemii, niedługo zakwitną i one. To moje wiosenne faworyty, bezobsługowe
Jeszcze zaskoczyły mnie liliowiec, z moich seledynowych bo od ponad tygodnia ma zielone liście, rośnie na podmokłym ale słonecznym terenie. A figle myślałam że najwcześniejsze to te pomarańczowe.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 08:15, 26 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Fajne te wiosenne początki.
Pierwsze kolory, pierwsze kwitnienia, Oby jeszcze było ciepło i Zima , żeby nie wracała. To już przyjemny czas przed nami
Piękne przebiśniegi, ciemierniki i oczar.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Alija 21:38, 27 lut 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8843
U mnie ciemierniki dopiero w pąkach, może mają zbyt mało światła? Żółty oczar bardzo ładnie Ci kwitnie,
już od jakiegoś czasu myślę sobie takiego kupić, bo mam miejsce upatrzone, ale jakoś mi tak schodzi.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 17:28, 29 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
anabuko1 napisał(a)
Fajne te wiosenne początki.
Pierwsze kolory, pierwsze kwitnienia, Oby jeszcze było ciepło i Zima , żeby nie wracała. To już przyjemny czas przed nami
Piękne przebiśniegi, ciemierniki i oczar.


Z nowości u mnie; iryski, cebulice, krokusy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:04, 29 lut 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21859
Alija napisał(a)
U mnie ciemierniki dopiero w pąkach, może mają zbyt mało światła? Żółty oczar bardzo ładnie Ci kwitnie,
już od jakiegoś czasu myślę sobie takiego kupić, bo mam miejsce upatrzone, ale jakoś mi tak schodzi.


To musisz kupić a nie zwlekać bo one wolno rosną. Najbardziej podoba mi się orange beauty( pomarańczowy), ale nie było.
Ten żółty ma fajne liście bo dwukolorowe.

Czerwony jest inny jesienią

Ciemierniki fajnie zmieniają kolor kwiatów doczekałam kwiatów z siewek, chyba mają dobre u mnie warunki, lubią wlgoć.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies