Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 19:37, 10 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Anda napisał(a)
Pracowitą sobotę miałaś

Cebulowe mają śliczny kolor. I te prymuski z pierwszego zdjęcia, fioletowe, śliczne.
Ograniczenie ceglaste wykonane profesjonalnie


Kolorki cieszą wczesną wiosną najbardziej

Mam problem na rabacie z podagrycznikiem. Rozpanoszyła się w ciągu pół roku,jedyny pomysł jaki mam, żeby go przykryć kartonami, bo już zaczyna panować. Kika razy usuwałam jak hyło go mało, teraz musiałabym przekopać pół rabaty.
Znasz inne sposoby na likwidację?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Monia81 19:46, 10 mar 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Urszulla napisał(a)


Pierwiosnki to u mnie nr 1 na wiosennej liście, zrobię sadzonki dla Ciebie

A ząbkowane uwielbiam od zeszłego roku, gdy zakwitły pierwszy raz u mnie, bo brałam sadzonkę od sąsiadów 2 lata temu.. od Sylwi brałam siewki bo chyba ma inny kolor, czekam na niespodziankę.
Generalnie pierwiosnki lubią półcień w sezonie i słóńce wiosną, mokre stanowiska są dla nich najlepsze, rosną jak głupie


Ula chętnie sadzonkę przygarnę cudnie u ciebie wyglądają
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anabuko1 13:38, 11 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ale lanie już pierwiosnki masz rozwinięte.
Moje jeszcze nie takie ładne.
Cebulice też ładnie kwitną.
Zapominam je kupić.

Wiosna coraz ładniejsza.
Mam nadzieję, że nie będzie się nam dłużyc z zimnem.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kontonaogrod 09:08, 15 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1626
Obwódka ceglana miodzio Przebiśniegi moje ulubione, szkoda że na mojej glinie słabo rosną. Może jak serby urosną to się trochę sytuacja zmieni/osuszy
Pierwiosnki może nawet tej wiosny podzielę, prawda taka że nie wiem w co ręce włożyć i są rzeczy do zrobienia pilne i pilniejsze

fajnie działasz Ula
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Magleska 21:29, 15 mar 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Ula dziękuję za odwiedziny

posadziłam tatarak od Ciebie dziękuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 19:04, 16 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
anabuko1 napisał(a)
Ale lanie już pierwiosnki masz rozwinięte.
Moje jeszcze nie takie ładne.
Cebulice też ładnie kwitną.
Zapominam je kupić.

Wiosna coraz ładniejsza.
Mam nadzieję, że nie będzie się nam dłużyc z zimnem.


Coraz ładniej się robi pomalutku
Pierwiosnkowe szaleństwo, do wyboru do koloru- te ostatnie to zeszłoroczne siewki od Sylwi, bardziej lila.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:09, 16 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Kontonaogrod napisał(a)
Obwódka ceglana miodzio Przebiśniegi moje ulubione, szkoda że na mojej glinie słabo rosną. Może jak serby urosną to się trochę sytuacja zmieni/osuszy
Pierwiosnki może nawet tej wiosny podzielę, prawda taka że nie wiem w co ręce włożyć i są rzeczy do zrobienia pilne i pilniejsze

fajnie działasz Ula


Nie wiadomo w co ręce włożyć, znam to, a w Twoim przypadku to szczególnie.
Dzisiaj udało mi się skosić niektóre kawałki,bo trawa po kostki była. Bałam się że nie zdążę z powodu deszczu. Jeszcze przetasowanie na rabacie kuchennej zrobiłam, przy okazji taczka chwastów wyszła.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:18, 16 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Magleska napisał(a)
Ula dziękuję za odwiedziny

posadziłam tatarak od Ciebie dziękuję


Super
A ja podziałałam z różami, przesadziłam 10 róź. To był idealny dzień bo z masła wyciągałam, wprawdzie topiąc się w błocie...ale korzenie tym razem mniej zmasakrowane, moźe odżyją. Jeszcze ich nie przycięłam, zdjęcia nie pokazuję bo narazie wygląda tam jak po wojnie

Bodziszek Rozanne startuje i wyobraź sobie że z odłożonej łodygi też mam sadzonkę
Kocimiętka u Ciebie widziałam, u mnie w stanie zimowego ùśpienia

Tatarak u mnie przy oczku, w najbardziej podmokłym miejscu. Idealnie się wpisze, jak się rozrośnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:26, 16 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Ciemierniki cieszą mnie bardzo, ten od Anitki też się pokazał

Muszę im jeszcze dołożyć zimozielone tło, czyli choinę kanadyjską jeddeloh., znowu trzeba przesadzać z innego miejsca na tyĺach są trawy, które później startują i róża, więc brak tła jakby obniża walory ciemierników.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:24, 19 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Kuchenna rabata, już nic nie zmieniam, czekam tylko żeby roślinki się rozrosły. Z lewej rajska jabłonka.

Po prawej stronie bodziszek Rozanne od Madzi ma kwitnąć do jesieni, ładnie się ukorzenił

Narazie kolorkiem zdobią pierwiosnki i ciemierniki, zaraz potem miodunki i jeszcze kukliki. Grujecznik szczepiony zaczyna.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies