Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Alija 20:03, 06 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Śliczne ciemierniki, pierwiosnki ładnie się rozkręcają, mam takiego białego jak Twój, jedyny, który mi się uchował.
U mnie czosnki niedźwiedzie też już wychodzą.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 20:04, 06 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
anabuko1 napisał(a)
Oj zachwycam się twoimi Ciemiernikami. Przepiękne .
Czymś je nawozisz ?


Na początku sypałam potłuczone skorupki z jaj, mają mokry grunt przez większą część roku. Chyba lubią tą wilgoć
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:19, 06 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
Alija napisał(a)
Śliczne ciemierniki, pierwiosnki ładnie się rozkręcają, mam takiego białego jak Twój, jedyny, który mi się uchował.
U mnie czosnki niedźwiedzie też już wychodzą.


Każdy ma inne warunki więc doświadczenia różne. Pierwiosnki podobno lubią dzielenie zachwycam się teraz ząbkowanymi może w sobotę wreszcie coś zrobię w ogrodzie, a fotki na pewno oprócz cięcia nic nie ruszyłam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kontonaogrod 09:19, 07 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1796
Wiosna powoli! Cudne ciemierniki, moje ulubione Tylko te "zwykłe" mi się sieją, te odmianowe ni ciut ciut. Ani jednej siewki, a szukam

Pierwiosnki lubią glinę. Wypadałoby moje podzielić i poprzesadzać...

pozdrawiam serdecznie Ula
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Gosialuk 09:17, 09 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Ula nie wszystkie bodziszki jeszcze ruszają. U mnie niektóre w liściach, niektóre malutkie kiełki pokazują, a niektórych jeszcze nie widać. I od stanowiska też dużo zależy.
A listę zakupionych pokaż.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 11:35, 10 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
Kontonaogrod napisał(a)
Wiosna powoli! Cudne ciemierniki, moje ulubione Tylko te "zwykłe" mi się sieją, te odmianowe ni ciut ciut. Ani jednej siewki, a szukam

Pierwiosnki lubią glinę. Wypadałoby moje podzielić i poprzesadzać...

pozdrawiam serdecznie Ula


Wiosenne poletko ciemiernikowo-pierwiosnkowe całkiem mi się podoba nawet w wersji ubogiej, jak u mnie. Z każdym rokiem będzie ładniej więc dziel pierwiosnki, a ciemierniki muszą polubić warunki żeby się mogły siać.

Drugie poletko brunerkowo- pierwiosnkowe-tu są pierwiosnki lekarskie i sieje się w niesamowitym tempie,z roku na rok.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:37, 10 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
Gosialuk napisał(a)
Ula nie wszystkie bodziszki jeszcze ruszają. U mnie niektóre w liściach, niektóre malutkie kiełki pokazują, a niektórych jeszcze nie widać. I od stanowiska też dużo zależy.
A listę zakupionych pokaż.


Masz rację
Reklamuję bodziszka od Madzi przyrasta jak szalony u mnie i że wszystkich jest na tą porę najładniejszy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:47, 10 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
Dostałam w piątek od sąsiadki przebiśniegi. Posadziłam pod budleją I jeszcze w innych miejscach.



Również parę cebulic, fajne są choć malutkie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:50, 10 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21855
Wczoraj miałam tylko chwilę, więc dokończyłam porządki na różance i zrobiłam ograniczenie ceglaste przed wchodzącą trawą.

Poza tym pocięłam anabelki na krótko a patyki powtykałam na kompostowniku rabatowym.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anda 12:27, 10 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Pracowitą sobotę miałaś

Cebulowe mają śliczny kolor. I te prymuski z pierwszego zdjęcia, fioletowe, śliczne.
Ograniczenie ceglaste wykonane profesjonalnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies