Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:30, 19 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Wiciokrzew nic sobie nie robi z mrozów.

Bodziszek korzeniasty wrócił do formy

Elata

Wisienka ozdobna
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:25, 21 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Wczoraj wreszcie znalazł się czas na cięcie róż i hortensji i walkę z podagrycznikiem. Dziś zakończyła się ta nierówna walka, mam pełną taczkę, do wysuszenia i spalenia tego chwasta. A to dopiero pierwszy kawałek. Został drugi, podobnie zarośnięty



Ofiarą podagrycznika padły Zebrinusy, więc musiałam je wykopać. Pójdą na inną miejscòwke jak oczyszczę im korzenie, narazie się moczą.
Za to z całą przyjemnościa wyplewiłam kawałki zeszłorocznych rabat, I tu doceniam moje naturalne kompostowniki na rabatach. Praca z przyjemnością nawet jak trzeba wyplewić całe wiaderka.
Musiałam też podjąć decyzję co będzie rosło w miejscu gdzie się chwast panoszy. Wybór padł znowu na ożankę.

Z innych informacji, ku mojej radości ruszyły bodziszki tylko nie rozpoznaję nowości z zeszłego sezonu.

Aktualna wiosną


Dla Moni pierwiosnek czeka w donicy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:36, 23 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Podagrycznik wyplewiony z tej strony, jeszcze muszę pójść na drugą stronę tui. Musiałam wykopać czosnki , trawy.

italic text


A w domu zakwitł zamiokulkas, podobno rzadkością jest jego kwitnienie, kwitnie w naturalnych warunkach, hmmm.....
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 19:59, 23 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Napracowałaś się. Ja idę na łatwiznę i tam gdzie mam podagrycznik sadzę pióropusznik strusi. Niech wypiera. Ale mam też w innym miejscu, gdzie rosną byliny i tam tępię każdą znalezioną sztukę. U mnie większym problemem jest różnego rodzaju trawa, która się wysiewa w masakrycznych ilościach we wszystkich możliwych miejscach. A wiadomo, że wolne przestrzenie między bylinami tylko czekają.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 20:07, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
U mnie też jest podagrycznik i corocznie muszę go plewić. Masakra. Do tego skrzyp i perz. zacne trio
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 20:45, 23 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ja dopiero co miałam zrobione pod domem rabaty, sprzątnięte po zimie, a ten pieron właśnie zrobił zielony dywan....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:14, 24 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Gosialuk napisał(a)
Napracowałaś się. Ja idę na łatwiznę i tam gdzie mam podagrycznik sadzę pióropusznik strusi. Niech wypiera. Ale mam też w innym miejscu, gdzie rosną byliny i tam tępię każdą znalezioną sztukę. U mnie większym problemem jest różnego rodzaju trawa, która się wysiewa w masakrycznych ilościach we wszystkich możliwych miejscach. A wiadomo, że wolne przestrzenie między bylinami tylko czekają.


Gosiu, może 2,3 lata temu usuwałam podagrycznika, ale nie było go tak dużo. Po drugie to miejsce jest nasłonecznione i nie wiem jakie rośliny powstrzymają jego rośnięcie. Wymyśliłamm ożankę na końcowej części rabaty bo dalej też rośnie. Będzie jednolicie. Czyli dużą plama
Po wyplewieniu


Z trawą też mam problemy, jest wszędzie, zwłaszcza na wyplewionych miejscach
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:52, 24 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
ewsyg napisał(a)
U mnie też jest podagrycznik i corocznie muszę go plewić. Masakra. Do tego skrzyp i perz. zacne trio


Rzeczywiście ciekawe trio, skrzypu nie plewię choć w ostatnich mokrych latach jest utrapieniem w przedogródku. Temat chwastów dobija,a plewienie to syzyfową praca, bo chwasty rosną jak szalone
Teraz na topie kolejna rabata, liliowcowa
Na dużej rabacie rosną bodziszki od Ciebie

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:17, 24 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja dopiero co miałam zrobione pod domem rabaty, sprzątnięte po zimie, a ten pieron właśnie zrobił zielony dywan....


A u mnie chyba powodem był kompostownik po drugiej stronie tui. Podagrycznik sobie czerpał z niego na maksa.
Zielone dywany chciałabym np. Z bodziszków....tu trzeba się naczekać


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota321 20:58, 25 mar 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Też mam niewielkie ilości podagrycznika. Przyniosłam sobie z piwonią i teraz co rok wydłubuję go. Żałuję, że jak sadziłam piwonię. to nie wyczyściłam jej korzeni.
Wiosenne oznaki są już w ogrodzie, a one tak bardzo cieszą. Ten pierwiosnek masz śliczny.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies