Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 01:14, 31 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Aniu, na jednoroczne to ja niestety nie mam czasu, teraz mam luźniej ze względu na zdrowie, ale to opowieść na inny czas
W ogrodzie musi być ciasno, obsypuję większość korą, mam wtedy mniej do pielenia. Jednoroczne mam na oknach, tarasie, w donicach. Tam je lubię, sadzę i pielęgnuję rokrocznie - zwłaszcza ukochane pelargonie, goździki, begonie, lobelię itd.

Chciałam te hosty, żeby zakryć doły hortensjom, ale może lepiej same żurawki tam dać i nie kombinować ? Albo wpleść jakąś ciekawą odmianę host co jakiś kawałek między żurawki ? sama nie wiem, muszę coś zdecydować, bo trzeba do szkółki podjechać i posadzić jeszcze przed wyjazdem, żeby zdążyć też z uporządkowaniem przodu domu.

Jakaś niemoc mnie wzięła ostatnio ...
____________________
monteverde 01:31, 31 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
myślę,że żurawki będą fajniejszechociaż tego modrzewia można podsadzić hostami
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 12:02, 31 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Dokładam jeszcze rozrysowany plan - może teraz będzie łatwiej, przynajmniej mi



Tutaj widoczny lepiej róg działki, pod modrzewiem też pusto



____________________
beta 13:58, 31 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej Megi

pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to duża róznorodność roślin i nie wiem czy nie za dużo, to tylko takie moje subiektywne odczucie

po drugie- czy nie myslałaś o trawach wysokich jako wypełniaczach?

a może przed hortensjami coś takiego?



a może przed azaliami jako obwódkę żurawki w kontrastowym kolorze?

a pod tego modrzewia to daj jeszcze jedną horti i już

to takie moje luźne spostrzeżenia
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monteverde 14:04, 31 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Megi napisał(a)
Dokładam jeszcze rozrysowany plan - może teraz będzie łatwiej, przynajmniej mi



Tutaj widoczny lepiej róg działki, pod modrzewiem też pusto





przy modrzewiu wsadź zielono białe hosty, gdzie te 3 żółte kółka daj miscanty, chyba tam są rh też, Princess Ann to rh zółte?, u nas wrzosy mogą przemarzać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 14:51, 31 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Dziewczyny, dziękuję za wpisy, już wyjaśniam, co i jak

Betko droga, różnorodność roślin jest spora, to mój problem, bo kocham prawie wszystko, jako sroka ogrodowa, ale większość z tych różnorodnych to bylinowe, a pozostałe jak na razie trzymają się określonych kategorii, przynajmniej próbuję to trzymać w ryzach, stąd też porządkuję ogród. Pomysł z podwójnym bukszpanem zbyt elegancki na moje poletko, chyba że poprowadzę jedną linię łącząc z już istniejącym szpalerem jako przedłużenie ?

Aniu, Princess Anne to żółto-waniliowa odmiana karłowa, ok. 30 cm wysokości, już 2 takie mam na tej rabacie, powyżej tych 3 planowanych, więc będzie grało, na szczęście u mnie nie przemarza, a za wrzosami rzeczywiście 3 Rh, już większych rozmiarów,
Miskant chętnie tylko jaki ? Z 30 wrzosów zeszłorocznych 5 poszło na straty, więc nie najgorzej, te limonkowe widoczne na drugim zdjęciu pod klonem palmowym też trafią na rabatę, naprawdę świetnie się mają, poniżej aktualna ich fotka

____________________
Megi 14:52, 31 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Aha, pomysł na biało-zielone hosty pod tym zwyczajnym modrzewiem podoba mi się - 3 wystarczą , czy 4 lepiej ? Czy wtedy przodem żurawki mogę pociągnąć ?
____________________
seliza 21:52, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
Witaj,
przybiegłam z rewizytą zaraz ide pospacerować u Ciebie...
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
kubi2000 22:04, 31 lip 2012


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 314
hejka, czy ja dobrze wyczytałam, że hortensje masz na strobie południowej wsadzone?
Sama mam do zrobienia podobną rabatę i do przeniesienia kilka roślin. I teraz widzę, że może cosik od Ciebie ściągnę
____________________
kubi2000 - Misz masz, czyli kubusiowy galimatias ogrodowy
seliza 22:46, 31 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 400
śliczne rabatki u Ciebie

Pozdrawiam
____________________
Kule, kulki i kuleczki.....kiedyś będę miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies