Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Kondzio 23:23, 17 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardenarium napisał(a)
Jak mam dobrze że szkółki zaopatrzone w okolicy
Danusiu ty masz szczescie chyba nigdzie nie ma takiego wyboru jak Warszawie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
monteverde 23:24, 17 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
To czekam na telefon a na Dajtkach byłaś?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 18:48, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
tutaj jeszcze jeden widok, na rabatę hortensjową, docelowo będzie ich tutaj rosnąć 11, brakuje jeszcze 3 sztuk, czekam na umówioną dostawę ale zastanawiam się, czy ciągnąć bukszpanowy mini żywopłocik widoczny w rogu zdjęcia, czy wprowadzić nowe rośliny, żeby zakryć doły horti, bukszpan też to w końcu zrobi, tylko ten czas ?


____________________
Megi 18:54, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Podejrzewam, że stolica rzeczywiście ma najlepiej zaopatrzone szkółki, no ale ...

Aniu na Dajtkach nie ma dla mnie nic ciekawego, bywałam w przeszłości, albo drogo, albo nieciekawie, chyba że coś się na lepsze zmieniło ?

A teraz do pracy rodacy, czyli zdjęcia z ogrodu, rabaty niedokończone, bo brak roślin lub co gorsza pomysłu Moi mili brukarze poszli nareszcie, zostawiając mnie z niemałym pobojowiskiem, więc wczoraj było wielkie sprzątanie, jeszcze nie do końca zrobione, ale już prawie jestem w domu Z powodu różnicy poziomów i konieczności ustabilizowania tarasu powstała donica połączona dołem z gruntem otoczona palisadą, więc:

1) nie mam pomysłu czym ją obsadzić,
2) strona południowa/południowy-zachód,
3) chciałabym na samym dole posadzić rośliny, które zakryją palisadę, jakieś fajne zwisające, ale irgi nie lubię, więc może jakieś trawy dałyby radę lub coś innego ?
4) nie wiem też co mogłoby tutaj stanowić wyższe piętro, żeby ciekawie się to prezentowało zarówno z góry, jak i z poziomu trawnika ?



No i sekundo, przy zejściu z tarasu powstała rabata, na której już wcześniej zasadziliśmy buk. Dopełniliśmy ją wczoraj bukszpanami, żurawkami i resztką trawy, która mi została, ale nadal łyso o brakuje mi tutaj wypełnienia w środku rabaty.

Może mądrym głowom, coś przyjdzie na myśl ?



____________________
monteverde 21:33, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.iglaki24.pl/p9029,cotula-hispida-kotula-owlosiona-wys-15-kw-7-9-c0-5-tml.html

Megi a może wsadź tam małe rh, np. Azurikoalbo żurawki Lime Rickey? a jak tam mulcz?
http://www.oczarjk.pl/index.php?prod=240&sort=SORT&og=00
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 21:48, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Aniu, azalie i rh mam po drugiej stronie tej ścieżki w ilości kilkunastu sztuk, mogłabym powtórzyć ten element, ale nie wiem, czy nie za dużo tego dobrego myślałam właśnie o jakimś jasnym kolorze żurawki, ale to najbardziej nasłoneczniony róg domu i nawet nie wiem, czy te, które wsadziłam dadzą w tym miejscu radę ?

____________________
monteverde 21:51, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Limka da radę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:52, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a może te pomarańczowe co widziałaś dzisiaj u mnie?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 22:01, 18 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Lime Rickey mi się podobają, tylko czy to za bardzo jednowymiarowo i płasko nie będzie ? nie wiem, czy dać tam więcej traw, żeby podnieść optycznie poziom rabaty czy lepiej właśnie żurawki ? byłaby taka żurawkowa kolorowa plama obrzeżona bukszpanami co też jest bardzo fajne
____________________
monteverde 22:11, 18 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a może żurawki daj między bukszpany z przodu na wokół buka posadź karmnik ościsty żółtyJoanka pokazała zdjęcia z Frank raju, tam karmnik ale zielony ładnie wygląda zajrzyj
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies