Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Joaska 17:43, 20 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104

Krytykować nie będę bo mi się radzo podoba szpaler z horti. a wrzosowisku brakuje jakiegos mocniejszczego koloru, dobrze by było jakies jaskrawsze wrzosy dosadzić.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Megi 17:52, 20 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Joasko, dziękuję za uwagi
wiem o tym kolorze, tylko nie było wyboru z innych wrzosów, jak kupowałam wybierałam i tak najbardziej jaskrawe z dostępnych, marzą mi się jakieś czerwone wrzosy lub ciekawe wrzośce, może się uda jeszcze coś dostać w tym roku, a jak nie, to w przyszłym będę polować i dosadzać lub wymieniać
____________________
Gardenarium 19:10, 20 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Megi napisał(a)





Ja bym je pewnie ustawiła w skupieniu w trójkącie blisko przy pniu buka.
Żurawki zamień z kulkami małymi, bo żurawki będą mniejsze niż kulki i powinny być po zewnątrz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Megi 22:45, 21 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Dziękuję Danusiu za zajrzenie, w sumie teraz mam 5 kulek różnej wielkości, więc chyba łatwiej będzie nimi manewrować, poza tym Danusiu przejrzałam w wolnej chwili jeszcze raz Twoje realizacje i znalazłam na jednym ze zdjęć ustawienie, które chyba najlepiej pasuje do mojej mini rabatki, więc w poniedziałek wykopiemy z mężem bukszpany i ustawimy od nowa

Jutro wyprawa do Pęchcina, więc po cichu liczę na jakieś ciekawe zakupy, niestety pogoda ma być nieciekawa, bo deszczowa, ale to mnie nie zraża, w końcu liczy się cel wyprawy
____________________
monteverde 23:15, 21 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jedźcie ostrożnie jakby nie droga była Hortensja bukietowa Magical Moonlight® 'Kolmagimo' Hydrangea paniculata, to bym wsadziła zamiast tej ala Vanilia mam nadzieję, że już śpisz
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agata_chrosc... 09:56, 22 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj Megi,
Ty pewnie akurat buszujesz po szkólce, a mnie z placu budowy wyrzucili ( że niby sie wtracam) to sobie zajrzałam. I widzę, że już obrałaś kierunek więc co sie będę wtrącać Powodzenia
____________________
ogród w Holandi
Urszulla 10:43, 22 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Megi napisał(a)
A teraz gwóźdź programu zrobiłam dzisiaj wrzosowisko, wykorzystałam posiadane roślinki, bo nie chciało mi się jeździć znowu po szkółkach ( i tak nic ciekawego z wrzosów nie mają

choinka w środku zniknie zimą, bo zostanie wycięta na święta i powędruje na balkon, czeresienka jak wspominałam wcześniej do wykopania, ale sąsiadów nie ma, więc musi poczekać na ich powrót, brakuje jeszcze grubszej kory, zapasy wystarczyły na obsypanie boków, a między wrzosy poszła przekompostowana drobna, jeśli uda mi się zakupić wrzośce to zapewne dosadzę lub coś wymienię, ale główny kształt i koncept zostaje taki, jaki widać na zdjęciach dodatkowo pod samymi iglastymi dosadzone zostały krokusy w ilości 50 sztuk, po zimie zobaczę, ile jeszcze przydałoby się dosadzić dla większego efektu. Na dzisiaj to chyba wszystko, bo wiozą mi drewno do kominka i czeka mnie układanie.



Megi, fajne wrzosowisko Ci wyszło pod świerkami, tylko czy te świerki nie za blisko domu? Taka rabatka byłaby fajna dalej, żeby można było ją z okna oglądać-coś jak u Domi. Ja boję się dużych drzew przy domu bo cień dają. Ale rabatka miodzio-jeszcze jak będą krokusy! Pozdr.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Megi 19:58, 22 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
agata_chroscicka napisał(a)
Witaj Megi,
Ty pewnie akurat buszujesz po szkólce, a mnie z placu budowy wyrzucili ( że niby sie wtracam) to sobie zajrzałam. I widzę, że już obrałaś kierunek więc co sie będę wtrącać Powodzenia


Agato, ależ wtrącaj się, ja lubię takich przemiłych "wtrącaczy", o ile do rzeczy gadają

w szkółce byłam, buszowałam, zakupiłam kilka poszukiwanych roślin, ale zdjęcia jutro, bo teraz już za ciemno na fotografowanie, na osłodę wklejam piękną szczepioną trzmielinę, która rosła przy zajeździe, w którym się zatrzymaliśmy na odpoczynek w drodze powrotnej



____________________
Megi 20:07, 22 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Urszulo, u mnie w domu jest wręcz za jasno w salonie mam 6 okien, wszystkie od południa, ściana z klimatyzacją, którą widać na zdjęciu, jest bez okien, bo to ściana od garażu, więc nic mi one nie zasłaniają, tylko jedno okno w wykuszu zahacza o te świerki. Niestety w innym miejscu wrzosowiska nie mogłam zrobić, ale mam tam zaplanowaną ławeczkę dla palaczy, więc przynajmniej będziemy mieli ładny widok Poza tym to był zabieg celowy, dlatego że to miejsce nie było uczęszczane, bo nic ciekawego tutaj nie rosło, a teraz aż chce się tam zachodzić i siadać, żeby się wrzosom przyglądać

Dzisiaj udało mi się kupić kilka ładnych wrzosów, więc dosadzimy jeszcze w poniedziałek dla zwiększenia efektu, a jak wypadnie czereśnia i choinka to już w ogóle będę zadowolona. Tylko jakieś inne drzewko będę musiała tam dosadzić. Może mnie natchnie przez zimę, co tam będzie pasowało i nie urośnie do nieba
____________________
monteverde 21:34, 22 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Drzewko a może ładny krzew ja tu wpadam aby obejrzeć samochodowy bagażnik pełen roślin a tu (_,_)
Megi gdzie zakupki?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies