Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 14:43, 17 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Rudbekie Cherokee Sunset zaczynają kwitnąć, już się nie mogę doczekać aż wszystkie kwiaty się rozwiną na moich krzaczkach - na jesieni zostaną przeniesione na właściwie miejsce, na razie eksperymentalnie trafiły obok liliowców

____________________
Megi 14:48, 17 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
A teraz eksperymentalnie oderwana przez moją psicę w zeszłym roku jesienią gałązka Rh, została wciśnięta do ziemi obok tegoż krzaczka i przysypana korą - jak widać dorobiła się sporego korzonka bez żadnych innych zabiegów.
____________________
Megi 14:53, 17 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Jolu, zaczęły - ten prawie rozwinięty to będzie Hair - ale reszty nie pamiętam będę identyfikować

Ewelino, poszło PW

____________________
jotka 14:54, 17 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Megi napisał(a)
A teraz eksperymentalnie oderwana przez moją psicę w zeszłym roku jesienią gałązka Rh, została wciśnięta do ziemi obok tegoż krzaczka i przysypana korą - jak widać dorobiła się sporego korzonka bez żadnych innych zabiegów.


czyzby tak łatwo było rozmnożyć rh?
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Megi 15:10, 17 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Jolu, najwyraźniej tak nic nie robiłam, żadnego ukorzeniacza, po prostu wetknęłam w ziemię obok macierzystego krzaczka i tyle, dzisiaj jak byłam w ogrodzie, zajrzałam w to miejsce, bo wylazł mi tam skrzyp, więc go wyrywając przypomniałam sobie o tej gałązce, rozgrzebałam delikatnie ziemię i patrzę korzonki - ale nie wiedząc czy to od dużego RH, czy od tej gałązki wykopałam ją i voila - jest ukorzeniona gałązka. Jak widać, czasem im mniej uwagi, tym lepszy efekt
____________________
Urszulla 17:31, 17 cze 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Megi, dzięki za zdjęcia.
Bardzo mi to pomogło,
hortensje zamawiam więc
nie ma jak to forum
...dziś pytanie....dziś odpowiedź
Kwiatek dla Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:29, 17 cze 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Megi, jeszcze jedno pytanie
na zdjęciu Twoje mają ciemno-zielone liście,
a te które kupiłam jasno-zielone-czy to dlatego że młode
i łodyżki są czerwone.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Megi 10:16, 18 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Ula, MC takie ciemne liście miała pod koniec sezonu, teraz są równie jasnozielone jak limki, pinky winky, white lady i cała reszta rosnąca u mnie. Czerwonych przyrosów moja nie ma, takie młode końcówki mają u mnie teraz inne odmiany, ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie odmianowe ? Może to kwestia warunków uprawy, albo wieku roślin, nawożenia, albo czegoś tam jeszcze szczerze przyznaję, że nie wiem

Mi się wszystkie hortensje podobają, choć bardziej fantazyjne z uwagi na kwiaty są jednak ogrodowe niż bukietowe, tylko wymagają ciut więcej zachodu, żeby odwdzięczyć się pięknym kwitnieniem. Ale wiem, że się da, horti mojej mamy są tego najlepszym dowodem
____________________
Urszulla 19:47, 18 cze 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Tak jak piszesz z ogrodowymi, ja postawiłam na bukietowe
jest ich dużo odmian i można mieć w różych miejscach urozmaicenie
w sumie są bezproblemowe oprócz podlewania
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
monteverde 20:22, 18 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
To ja też będę musiała spróbować z rh a na conice przędziorek, ja swojej często robię prysznic jak podlewam ogród i szlauchem z mocnym rozproszonym strumieniem po nie daję, nic nie ma jest cała zielona
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies