Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

szczypiorek 00:35, 16 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Megi napisał(a)
Coś mi żżera płatki białych trzykrotek, wszystkie mają dziurki niebieskie i fioletowe są w całości.



Hortensje ogrodowe powoli wiążą pąki, spóźnione mocno w tym roku



Krzewuszka o białych kwiatach, którą moja mama wyprowadziła na nóżce, zastanawiam się czy po kwitnieniu będę ją mogła przyciąć w celu zagęszczenia ? muszę też jej zbudować porządną podporę, bo ten kijek to można sobie ...




Witam serdecznie,
Droga Megi przeleciałam po Twoim wątku i ciesze się, ze do Ciebie zawitałam. Akcja urządzania ogrodu trwa i wychodzi Ci bardzo fajowo. Hortensje cudne u Ciebie. Kompozycja z wrzosami bardzo kolorowa, tylko szkoda, ze z tymi wrzosami to czasami taki krótki żywot
A tak przy okazji to chciałam napisać o cięciu krzewuszki, na etykietach piszą, a raczej rysują przekreślone nożyczki, czyli , ze nie ciąć, ale ja lubię mieć ten ostry przyrząd w ręce i wiosną tnę co mi się nawinie i to tnę dość ostro. Taka ze mnie osssssssssstra dziewczyna. Krzewuszkę mam białą - piękną Candida i cięcia przeprowadzam, w tym roku skróciłam ją o połowę na wiosnę. Miała w poprzednim roku takie długie pędy, więc je skróciłam i w tym roku miała bardzo dużo kwiatów i o to chodzi. A więc tnij dziewczyno A podpora pewnie sie przyda, może taka parasolka jak pod szczepione krzewy owocowe.
Pozdrawiam Warmię i zapraszam w odwiedziny tam, gdzie węgiel brunatny kopią
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 00:48, 16 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Megi napisał(a)
Ewelinko, jutro się widzimy u Ani, ja dzisiaj nie dotarłam, byłam uzależniona od męża i niestety nie było kiedy, ale jutro będę BANKOWO

Gosiu, już CI dziękowałam, ale teraz pomóż proszę w rozszyfrowaniu roślin

EDIT: (jesteś szybsza niż ja, dopiero zobaczyłam, że opisałaś już zdjęcie

Co byś jeszcze poradziła w kwestii zimozielonych ? bo jaśminowiec już wsadzony gdzie indziej, mąż wolałby mieć w tej donicy coś zielonego cały rok, ale nie wydaje mi się, żeby pasowały tutaj kule na nóżkach, więc chyba jakiś ciekawy iglak mus wsadzić


Oj ci mężowie
Megi, a może jakieś jałowce kolumnowe, albo szczepione i mąż będzie zadowolony. Jeśli masz tam dużo słońca, to bukszpanom może być tam za gorąco. Na pewno miejsce to się spodoba lawendzie i szałwi Szałwie bardzo lubię bo kwitnie jeszcze raz jak się ja przytnie.I pszczółki ja lubią i to bardzo.
To tyle. Lecę spać!
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
Megi 14:41, 16 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Nebel, zapraszam, ja do Ciebie po cichutku już zaglądałam, ja się raczej nieczęsto na forum odzywam, chociaż w realu - dziewczyny potwierdzą - raczej gaduła jestem

Moniko, cudnie to u Ciebie - te powojniki tak pieknie kwitną u mnie rozkwita kolejny, ale tylko jednym pączkiem, młodziutki jest i nie wiem, czy na więcej go stać w tym roku

Aniu, Ewelino dziękuję za spotkanie - jak zawsze za krótko, ale intensywnie

Szczypiorku witam Cię serdecznie w swoich skromnych progach, mój mały ogródek nie jest perfekcyjny, wiem o tym, ale i tak praca w nim sprawia mi mnóstwo przyjemności i jest najlepszym lekarstwem na zmęczenie, albo smutki.

Szczypiorku (Agnieszko) szałwia już tam siedzi, jałowce mam już w innym miejscu, bukszpany jak sama napisałaś, mogą mieć problem, chociaż kawałek dalej rosną i regularnie podlewane dają radę ale tutaj, po kilku domowych naradach będą raczej formy szczepione (już upatrzone) + cis Aurea - bo tylko taki jest do dostania w mojej okolicy w cenie nie przyprawiającej o zawał a wypełnimy resztę hostami, bylinami, trawami - gdzieś w tym kierunku pójdziemy, CO do krzewuszki cieszę się, że napisałaś o cięciu - jak rozumiem tniesz dopiero wiosną - kiedy mniej więcej ?
____________________
zawitka 15:39, 16 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Witaj Megi poczytałam sobie że tniesz krzewuszkę to i ja w tym przytnę ale Twoje wrzosy piękne Pozdrawiam cieplutko
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
szczypiorek 19:17, 16 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Megi,
Dziękuję za powitanie i odwiedziny w moim ogródeczku.
Jeśli chodzi o termin cięcia krzewuszki to chyba są różne szkoły - można przyciąć po kwitnieniu jeszcze latem, a wiosną jak rusza wegetacja, jeszcze inni tną i po kwitnieniu i wiosną. Ja tnę wiosną - jak zaczyna się w krzaku budzić życie, trudno określić termin, bo w tym roku to było w kwietniu (późna wiosna).
Pozdrawiam wieczorowo
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
jotka 13:45, 17 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Podobają mi się Twoje czosnkowe "antenki" I spotkanie fajne
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Megi 14:37, 17 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
jotka napisał(a)
Podobają mi się Twoje czosnkowe "antenki" I spotkanie fajne


moje czosnkowe antenki właśnie ożywają


a tutaj powojnik, którego nazwy oczywiście nie pamiętam



____________________
Megi 14:39, 17 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Conica - czyżby przędziorki ? może ktoś podpowie, co mu dolega ?

____________________
jotka 14:41, 17 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Fajnie, że "antenki" zaczęły nadawać
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Welka 14:42, 17 cze 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Zdecydowałaś już co z sobotnim wyjazdem?
Czosnki mam w podobnym stadium antenek
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies