Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Moniika 21:31, 12 cze 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Megi napisał(a)


Monia, będę szukać tych odmian, które u mnie wymieniłaś, spisałam na kartkę, popytam w szkółkach, albo zamówięc przez internet, bo u nas raczej niezbyt bogata oferta i mogę nie znaleźć ich

Nie mecz sie nie szukaj ... Od razu w internecie zamów ja w 95% tak zrobiłam i zawsze byłam zadowolona bo w sklepie trzeba brać to co mają akurat a nie to co zaplanowałaś- chyba ze sie ma szczęście
Ja tez sobie jeszcze cos okrywowego dokupię
A jak Twój Peancox - pamiętasz w zeszłym roku pisałaś ze Ci sie nie podoba i pokazywałaś u mnie zdjecia to tez z małymi jasnofioletowymi kwiatami - ciekawa jestem jakie są dalsze jego losy
Ja sobie tez go kupiłam - na razie kwiatów 0 ale liści pełno
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Tess 21:36, 12 cze 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Megi napisał(a)


własnie nad stożkami myślałam, ale ze stożkami to u nas problem - bukszpanowe sa tylko, o cisach można zapomnieć - może jakiś ciekawa tuja, żywotnik, coś w tym kierunku chyba będę szukać

bergenie mam na skarpie za płotem w ilości ogromnej, więc nie chcę powtarzać w ogródku


Może być coś innego. Ja zrobiłam sobie stożek cisowy sama, z takiego rozczochrańca za 49 zł (ceny warszawskie).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
kaisog1 21:39, 12 cze 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No właśnie.....Nie wiem czemu ale Warmia i Mazury sa bardzo ubogie jeżeli chodzi o szkółki..... Jedyną fajna szkółka jaką znam to jest Wpisowo no i jak jedziemy do Kubusiowa to pod Nidzicą.... To pod Nidzica ma bardzo dobry towar jakościowo a ceny są raczej niewygórowane.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Welka 22:08, 12 cze 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Megi, wiesz że ja większość kupuję przez internet, bo u nas bida z nędzą. Ostatnio w ogrodniczym w Ol pytałam o żurawkę Southern Comfort, bo niestety swoją straciłam i powiedziano, że z absolutnych nowości mają tylko Golden Zebrę, a ta już do nowości według mnie nie należy, bo od ponad roku mam ją u siebie.

Do zobaczenia jutro
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 23:04, 12 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Moniko, ten powojnik u mnie też bez kwiatów na razie, sam liść.

Ewelinko, widziamy się, już czekam niecerpliwie.

Gosiu, szkółki ubogie, ale mam wrażenie, że różnego dziadostwa to jest akurat dużo albo wyłącznie to, co się sprzedaje ( a sprzedaje się właśnie dziadostwo , z reguły u nas fajne rośliny są drogie, a jak drogie to nie ma zbytu, więc sprzedawcy wolą nie ryzykować, że zostaną z towarem. I koło się zamyka

Tess, ja mam 2 stożki-samoróbki, tylko że za rozczochrańce to ja 10 zł dałam w zeszłym roku w Olsztynie. Z litoście je wzięłam, tak mi ich żal było Ale ostatnio widziałam zdrowe okazy cisa Aurea po 18 zł ( wysokość 40- 50 cm) i tak sobie dumam, czy by z nich sobie dużych kostek i kulek nie zrobić ?
Na kostkę 4 sztuki na kulkę 3 by wystarczyły, mierzyłam je do siebie i oczyma wyobraźni widziałam już gotowe, ale mąż stwierdził, że ja fantazyjna kobieta jestem i żebym wrzuciła na luz ale nadal sobie o nich śnię , tylko muszę najpierw Danusi podpytać, czy to się da zrobić - tzn. czy ten cis się nie będzie rozkładał albo inaczej deformował ?

I jeszcze widziałam ostatnio fajne bukszpany - rozczochrańce, nieformowane, ale bardzo gęste po 26 zł, z których dałoby się wyrzeźbić stożki wysokości tak do kolana, więc mam nad czym myśleć
____________________
monteverde 03:26, 13 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Megi krzewuszki się tnie po kwitnieniu, co do tawułki to może to być przędziorek chmielowiec - wskutek żerowania na liściach powstają czerwonawobrązowe przebarwienia, a co do klonu to nie jest już nn bo to klon jawor Atropurpureis Argenteovariegatis - Acer pseudoplatanus czy ja w końcu zobaczę na własne oczy ten ładny ogród? piwonie śliczne, do dzisiaj zostawiam linka do klona i idę spać http://www.klony.info/klony/klon/47/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Megi 10:14, 13 cze 2013


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Aniu, mistrzynio w odczytywaniu roślin, serdecznie dziękuję wirtualnie, a realnie już niedługo

____________________
Welka 22:23, 13 cze 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Megi, Aniu dzięki za bardzo mile spędzone popołudnie
tu tylko dwa, reszta u Ani



http://www.ogrodowisko.pl/watek/2140-moj-kawalek-raju-ii?page=856#post_2
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
nebel 23:20, 13 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Megi,
dzisiaj się tylko przywitam.
Resztę nadrobię w wolnej chwili Czyli niebawem
Pozdrawiam
ewa
____________________
Ogród Nebel
Moniika 06:10, 14 cze 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ewelinka231281 napisał(a)
Megi, Aniu dzięki za bardzo mile spędzone popołudnie
tu tylko dwa, reszta u Ani



http://www.ogrodowisko.pl/watek/2140-moj-kawalek-raju-ii?page=856#post_2

Jakie fajne , uśmiechnięte Ogrodniczki !! Pozdr M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies