Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mam marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mam marzenie

popcorn 15:14, 24 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Małgosiu,
na okrywanie jeszcze czas, czekam na pierwsze większe przymrozki, które będą się utrzymywać, zwykle początkiem listopada... borówek nie okrywam, nie podsypuje (maja kore), dobrze zimuja.
Byłam w Łopatkach bo jakoś z Tobą się nie mogłam umówić; a w sobotę jechałam tam po drodze na nową działkę i mijałam dom tego gościa; odłożył trochę róż, mam Szekspira, grahama Thomasa i jakąś angielkę czerwoną NN - zobaczymy co z niej wyrośnie

Twoja perowskia jest duża, więc może się już rozmnaża - tylko jak ona przelazła przez tę włókninę??

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 20:23, 29 paź 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Hej. Jaka zima. Czy to nie za wcześnie? Brr.
____________________
Mam marzenie
popcorn 11:31, 31 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Już stopniało Ciągle mam cebulki do posadzenia, liście do grabienia i takie tam
co u Ciebie?
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 19:43, 06 lis 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Witaj Karola. Rzadko tu zaglądam, no i ogród zaniedbałam. Jestem mocno przeziębiona ale muszę być w pracy. Wracam do domu i od razu do łóżka. Ale wczoraj wreszcie byłam u lekarza, dostałam leki, więc może wreszcie z tego wyjdę. Czas skończyć ogrodowe porządki. Na razie tak tylko przemykam obok niego.No z tymi cebulkami do przeciągnęłaś na maksa. Idę zajrzeć co u ciebie.
____________________
Mam marzenie
popcorn 20:30, 06 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Małgosiu, zdrowiej! Ja już ogarnęłam ogródek przed zimą, wszystkie cebule posadziłam Jupi!
Teraz kombinuję może jakieś drzewko by kupić? Tylko wściubić nie mam już gdzie

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:49, 09 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej!
I jak, przywiozłaś bagażnik bukszpaników? Pokaż koniecznie
Zdrówka!
pozdro
k.
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 19:01, 21 lis 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Cześć. Przywiozłam całą corsę bukszpanów i 3 kosodrzewiny. Posadziłam je. W sobotę może sie uda zrobić zdjęcia, zanim je przykryję na zimę.Na razie pogodna mi sprzyjała.
Karola, jak tam nasze cisy? Zaobserwowałaś coś niepokojącego? U mnie chyba na razie jeden wypadł - taki się zrobił marny, szarawy... Aby do wiosny.
Zimą może uda mi się nadrobić zaległości w czytaniu ogrodowiska. Mam nadzieję, że wreszcie wezmę się za planowanie rabat w ogrodzie. Liczę na twoją pomoc w planowaniu.... Na razie myślę o wyższym piętrze - grujeczniki, wiązy wredei, miłorzęby.
____________________
Mam marzenie
popcorn 15:31, 28 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej Gosiu!
pokaż koniecznie, tydzień kolejny minął, a ja ciekawa jestem posadziłaś wszystkie bukszpaniki w docelowe miejsca? Fajnie
Cis jeden na pewno wypadnie, cały szary, ale to był ten największy chyba i prawie bez korzeni kilka zrudziało, ale to chyba przez zimno... i juz nie wróciło do zielonego koloru... byle zima była łaskawa i na wiosnę mam nadzieję ruszą! Na wiosnę się okaże dopiero jak tam... ale na razie chyba dobrze, cieszę się że u Ciebie też
Wiązy Wredei są u mnie po sąsiedzku w szkółce w dobrej cenie, kupowałam 50% drożej przez alle nie wiedząc że są na miejscu... jakby co wiosną zapraszam
też planuję i już bym coś poprzesadzała, nie wiem jak wiosny doczekam

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 20:38, 02 gru 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Hej Karola, Widzę że zmieniłaś zdjęcie. Dobrze cię zobaczyć choć na zdjęciu.
Nie udało mi się wejść na koncert Stinga - gdy przyjechałam pod Arenę koncert już trwał w najlepsze i nikogo nie było z biletami. Posłuchałam chociaż z zewnątrz - gdyby nie to zimno pewnie przesłuchałabym resztę koncertu, bo jakość była świetna. Ale przemarzłam i wróciłam szybko do samochodu.
Zrobiłam zdjęcia bukszpanów ale tych maleństw prawie nie widać na tych zdjęciach na tle agro. Posadziłam je w kwadraty, takie dwumetrowe, pod wiśniami - jest teraz ciągłość z tym kwadratem przy wejściu na działkę. Jak urosną to będę robić obwódki. Na razie rzuciłam na nie gałęzie tuj, żeby je trochę ochronić przed mrozem, stały przecież pod namiotem.
Zapomniałam trochę o ogrodzie, siedzę w aranżacjach wnętrz, bo mąż planuje kupić nowy wypoczynek. I tak praca, dom, praca, dom i tak w kółko. Z innych tematów - nauka francuskiego i przygotowanie do egzaminu na urzędnika mianowanego. Na nic więcej nie ma czasu. Dobrze, ze chłopaki już nie absorbują...Pozdrawiam serdecznie. Idę zajrzeć do ciebie.
____________________
Mam marzenie
popcorn 22:08, 02 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej!
Koncert był super, jakość dźwięku rewelacja, za to nie widziałam za dużo Gdyby nie zimno pewnie byłoby więcej chętnych do posłuchania... pamiętam tłumy poza stadionem w Wawie, przyszli posłuchać... ale było ciepło
Jasne, dobrze że okryłaś bukszpaniki Francuski? Wow, nigdy nie miałam okazji, może to i dobrze, bo wydaje się skomplikowany... może kiedyś hiszpańskiego się nauczę - to moje marzenie
Pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies