Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mam marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mam marzenie

11stokrotka 10:45, 11 wrz 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Jestem dziewczyny, jestem. Zbieram się do ciągnięcia dalej tego wątku.
Zrobiłam wczoraj kilka zdjęć, moze sie uda dziś wrzucić.

Jestem Wam winna wyjaśnienie. Całą zimę i wiosnę 2013r przygotowywałam się do egzaminu na urzędnika mianowanego. Niestety pierwsze podejście w lipcu 2013r mi się nie udało. A że przeciwnosci zagrzewają mnie do walki, więc nie odpuściłam i uczyłam się dalej. Zakres wiedzy jest potężny, mało czasu zostaje na jakiekolwiek inne zajęcia pozazawodowe.Czasami zagladałam na ogrodowisko, ale to raczej po to żeby się na chwilę oderwać, odpocząć. Poczytać co słychać, poszukac rozwiązania jakiegoś nagłego problemu. Nie chciałam się odzywać aby się nie wiązać. To jak z przyjaźnią - trzeba ją pielęgować, aby trwała. Miałam przed sobą jeden cel - zdanie egzaminu. Mój mąż się śmieje, że jak sie za coś zabieram to robię z tego "doktorat". I pewnie ma racje, jak mi na czymś zależy, to wszystkie siły koncetruję na celu.Nie umiem odpuścić.

Dobrze wiedzieć, ze tu wciąż jesteście, że można tu zawsze wrócić i spotkać takie zafixowane na ogród osoby jak ja. Sporo osób w moim najbliższym otoczeniu ma ogrody. Ale wszyscy traktują je raczej wyłącznie jako miejce rekreacji, chcieliby jak najszybciej je zorganizować i już się nie męczyć, ograniczyć prace do miniumu. Ja to rozumiem, życie jest wyczerujące, mało mamy czasu na odpoczynek. A ja to chyba myślę że będę żyła wiecznie. Mierzę siły na zamiary, a te są nieskończone... Kupuję maleńkie rośliny, sama dużo rozmnażam, tu skubnę, tam skubnę i czasami coś wyrośnie. Mój ogród będzie dojrzały może za 10-15 lat. A mi to wystarcza. Cieszy mnie tworzenie ogrodu. Z zasobów ogrodowiska mam nadzieję czerpać bez końca.

Nie obiecuję systematycznych wpisów, ale jestem i bedę się pojawiać. Pozdrowienia dla wszystkich i podziękowania dla tych co o mnie pamiętali i tu zaglądali.

____________________
Mam marzenie
Bogdzia 11:59, 11 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Masz wybaczone?)ale czasem zajrzyj, wiem nie jest łatwo pracujac znaleśc czas by tu posiedziec , wydaje mi się ze ja bym nie znalazła bo zawsze miałam nadmiar pracy wiec rozumiem to doskonale . Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
popcorn 13:24, 11 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Foty??
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 13:54, 11 wrz 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Dzięki Bogdziu.
Karola, czuję presję. Mamy niskie ciśnienie, więc cię rozumiem . Jeszcze będziesz miala dość moich zdjęć
____________________
Mam marzenie
popcorn 14:23, 11 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hahaha
fotek nigdy dość
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:33, 13 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No i gdzie obiecane fotki??
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 09:33, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Na razie takie. Wyszły fatalnie, takie ciemne. Mam mało neta. Nie dowieżli.
____________________
Mam marzenie
11stokrotka 09:43, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Przepraszam, że się nie odzywałam, ale kłopoty z dostępem do sieci.
Jestem ledwo żywa. Narobiłam się w weekend przy kuchni. Zrobiłam z 30 słoików - grzyby, leczo, antonówki. Dobrze że weekend się skończył.
Jeśli by mnie znów nie było znaczy, że w ogóle nie mam internetu. Pozdrawiam cieplutko.

____________________
Mam marzenie
popcorn 10:53, 15 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Umbry cudne! i te buksikowe obwódki! I jakie citronelki Ci urosły!
nr tel poszedł na priv
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
11stokrotka 18:47, 15 wrz 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Prawda, z wiśni jestem suuuuuuuuuuuuper zadowolona. I bukszpany ładnie się zagęszczają. A citronelki(?) do już przeszły same siebie, nie nadążam z ich rozdzielaniem. Musze je wywalić z wejścia do domu. Zdominowały je. Widzisz za nimi hosty od ciebie? Chcę je przesadzić pod brzozy. Zrobić osobną rabatę.
Na rabatę ze żwirem obok obwodek kupiłam kilka carex ice dance. Na razie trzymam w doniczkach, będę dzielić na wiosnę i wsadzać w żwir. Nie wiem co tam jescze posadzić, fajnie by było tam dać same trawy. Do zwiru trzeba dosypać więcej drobniejszego - ten jest za duża frakcja, żle to wygląda.

Karola, jeśli poproszę cię o trochę nasion werbeny, zachowasz je dla mnie?
____________________
Mam marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies