Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 23:33, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
no to teraz mam całkiem nową koncepcję ogródka, a raczej mętlik w głowie... Danusiu, Ty to potrafisz człowiekowi urozmaicać wieczory

wszystkim nocnym markom ogłaszam casting na projekt mojego ogródeczka, to tak z troski, żeby się nikt nie nudził
____________________
Zielonym do góry
emka 23:39, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu Twoje " żelazne" zasady i rośliny trochę już znam, ale jeśli chodzi o rysunki i wyobraźnię przestrzenną, zatrzymałam się na etapie przedszkola, także jakoś tego nie widzę...

może kto wspomoże, że tak rymem częstochowskim sypnę na dobranoc
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 23:41, 04 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale co tam jakoś, bez tego nie da się, musisz. Dopiero co ktoś zrobił rabatę do przeróbki.

O, kółka narysowane co jest i teraz mozna zamieszczać nową koncepcję

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2806-rabata-od-nowa takie coś umiesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 23:48, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
oj Danusiu twarda sztuka z Ciebie u mnie jak widzisz cały front do zrobienia, sama tylko rabata przy ogrodzeniu to z 30 m będzie i jak ja totalne beztalencie mam to projektować? widzę, że wiary w ludzi Ci nie brakuje i poczucia humoru także
____________________
Zielonym do góry
Syla 22:05, 05 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Nic nie namaziałaś ?.... a napisałaś , że już kombinujesz ..... Na początek proponuję na kartce papieru w kratkę narysować linię ogrodzenia . Przyjąć za skalę że dwie kratki na papierze to jeden metr ..... Zaznacz linię sugerowaną przez Danusię ..... Nanieś nasadzenia które już masz i dalej to tylko formalność ....Kułeczkami , liniami, kolorami zaznaczaj miejsca roślin. Potem dokonasz wyboru gatunku ..... Również tak zaczynałam .....od początku z tym forum .... Polecam katalog roślin polecany przez Związek Szkółkarzy Polskich ..... lub ich stronę internetową ..... Musisz wiedzieć jakie chcesz mieć rośliny , które Ci się bardziej lub mniej podobają ..... i ustawiać je plamami .....
Dasz radę !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
emka 22:12, 05 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
maziam, Sylwia, "maziam" to dobre określenie
____________________
Zielonym do góry
emka 10:47, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
tj. wersja z ekranami cisowymi "oszczędna" gatunkowo
____________________
Zielonym do góry
emka 10:50, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
tj. wersja 2

trzeba kliknać na fotkę, powiększy się
____________________
Zielonym do góry
emka 10:58, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
rabata frontowa ( fotki tego miejsca w obecnym stanie na 1 stronie mojego wątku)

długość ok. 19 m + 1 m furtka + 2,5m przęsło między furtką, a bramą

przy ogrodzeniu wolny pas o szer. ok. 70 cm dla biegającego tam psa
____________________
Zielonym do góry
emka 11:38, 06 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
założenie jest takie, że rabata ma być "dwustronna"; nasz płot jest raczej ażurowy,ale nie chcę typowego żywopłotu od ulicy,no chyba, że takie niewysokie ekrany może jeszcz czymś podsadzone

w obu wersjach chce też gdzieś wcisnąć cebule tulipanów, żeby wiosną cieszyły oko, no i może jakieś jednoroczne dla koloru
co do kolorów podoba mi się zestawienie : zielony - biały z domieszką żółtego i niebieskiego

____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies