Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problemy z tujami

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy z tujami

maniek33 10:13, 13 kwi 2017

Dołączył: 25 sty 2017
Posty: 9
Nie mam szmaty zadnej pod tujami , wymienic tak poprostu 200 kszakuw to som koszta , nienawozilem po swiezo posadzeniu tylko byly sadzone w tamtym roku na jesien

Jak je ratowac przelac je wodom
Niemoge fot wstawic nie wiem czemu wieczorem nad tym popracowac
Sorka za byki z tel. Pisalem
Mazan 11:12, 13 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Maniek33

I coś Ty dobrego narobił? Czerwone korzenie to uszkodzona tkanka i już nie funkcjonują. Jeżeli masz kalendarz to sprawdź kiedy upływa rok od wsadzenia i dopiero wtedy możesz dać nieco nawozu, a jeżeli gleba należy do zasobnych - nie zwięzłych, gliniastych - to dopiero po dwóch latach. Świeżo po posadzeniu potrzebują jedynie wody, także zimą, gdy temperatura oscyluje około zera lub powyżej.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
tuchan 21:17, 13 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
maniek33 napisał(a)
Nie mam szmaty zadnej pod tujami , wymienic tak poprostu 200 kszakuw ....
Akurat nie odpowiadałem Tobie tylko Koleżance wyżej. Ty daj zdjęcia iglaków, bo bez nich to wróżenie z fusów. Może szkoda lać wody na trupy.
____________________
Balzak 21:55, 13 kwi 2017

Dołączył: 11 kwi 2017
Posty: 7
Witam na jesieni ubiegłego roku posadzilem szmaragdy i danica i zaczęło się coś dziwnego robić. Czy ktoś pomoże o co chodzi i co stosować




Mazan 11:39, 14 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Balzak

Podobnie prezentuje się zamieranie pędów drzew iglastych. Trzeba odciąć do zdrowego, bez śladów choroby i opryskiwać topsinem lub sarfunem co 7 - 10 dni przemiennie z dithane lub bravo/gwarant.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mateuszl85 17:04, 14 kwi 2017

Dołączył: 14 kwi 2017
Posty: 1




Witam wszystkich, również poprosilbym o radę. Moje szmaragdy sadzone jesienią, dość późną, kilkanaście z wszystkich 90 sztuk ma takie gałązki jak widać na zdjęciach, w zimie były one trochę przysypane śniegiem, posadzone są w miejscu gdzie mocno wieje. Na zimę wszystkie dość mocno pożółkły, ale na wiosnę większość odzyskała ładny kolor. Początkiem kwietnia spałem nawóz do iglaków, ale te przyschniete gałązki już wczesniej się pokazały. Dodam jeszcze że niektóre pojedyncze gałązki niemal poczerniały jakby były napalone. Z góry dziękuję za pomo.
Balzak 19:49, 14 kwi 2017

Dołączył: 11 kwi 2017
Posty: 7
Ja na jesieni pryskalem Topsinem, teraz jak tylko skończą się deszcze też będę pryskał.

A kiedy i czym się pryska od przedziorka
tuchan 09:52, 15 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
np. Magusem na przemian z innym środkiem, poczytaj sobie tu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1155-kiedy-jak-i-czym-pryskac
____________________
lil_angel 09:32, 18 kwi 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 5
Dzień dobry

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, jesienią posadziliśmy ponad 300 małych Szmaragdów, ziemię pod drzewka przekopaliśmy z ziemią do iglaków, myślę że wszystko zrobiliśmy jak należy, zrobiliśmy nawodnienie wężem kropelkowym, daliśmy włókninę i na nią kamienie. Jak tylko ruszyła wegetacja drzewka zaczęły żółknąć, gałązki są "żywe", nie są suche, tylko żółkną, na początku tylko kilka sztuk, z każdym dniem jednak jest gorzej i żółkną coraz bardziej i coraz więcej drzewek, teraz już każde drzewko ma zżółkniętą przynajmniej jedną gałązkę, kilka drzewek jest praktycznie całych żółtych, kilka dni temu podsypaliśmy wszystkie drzewka delikatnie siarczanem amonu. Co robić? Da się je jeszcze uratować?

MALWINA279 09:41, 21 kwi 2017

Dołączył: 19 kwi 2017
Posty: 26
Witam ponownie,z moimi tujami dzieje się coś takiego.



Dwa tygodnie temu dostały nawóz w granulkach FLOROVIT przeciw żółknięciu igieł,dodam że wtedy igły miały ładny kolor.
Dostały za dużo nawozu czy coś innego z nimi się dzieje?
Jak mam im pomóc?
Wszystkie tuje mają jasno zielone końcówki a niektóre tak jak na zdjęciach.
____________________
okolice Poznania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies