Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Milka 06:05, 11 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No właśnie wiatr i późny mróz najgorsze. Moje też ciut liści gubią, w podobny sposób do rodków, ale potem idą nowe; ja swoje tnę dość mocno, ale już jak liście zielenieją.
Serdeczności
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:21, 28 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, a tu cisza, wstawiaj fotki wiosenne, tak masz ładnie w ogrodzie i nic nie pokazujesz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wiunia 11:42, 29 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
Ojej, a tu cisza, wstawiaj fotki wiosenne, tak masz ładnie w ogrodzie i nic nie pokazujesz




Irenko mialam problem,żeby zalogować się na Ogrodowisku coś poklikałam na FB i się zablokował. Jest już ok.
U mnie walka z trawnikiem i ogólna pielęgnacja,dosiewki trawy itp. Migdałek przekwitł, Amanogawa też już gubi kwiatki. Dużo zielonego wokół i to mnie cieszy bardzo!


Wnusia w płatkach migdałka
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 11:45, 29 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
A...posadziłam perukowca! Jest jeszcze malutki ale podobno dość szybko rośnie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 12:00, 29 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422

A tak wygląda dosiewka trawnika podczas realizacji na "psim" teranie po wykarczowaniu miliona mniszków. Boję się robić oprysku na dwuliścienne ze względu na psa więc chwaściory szaleją jak tylko człowiek na chwilkę odpuści...
Najgorsze to jest to, że to teren przy tarasie, na resztę ogrodu nie wypuszczamy pieska, bo szaleje przy ogrodzeniu jak tylko ktoś lub coś pojawi się na horyzoncie...a ma problem z serduchem nie może się za bardzo ekscytować... Weterynarz nakazał, abyśmy oszczędzali mu zbyt dużych szaleństw!
Zdjęcie źle zrobione w słońcu
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
beata1974 23:55, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
No niestety u nas też i teraz zamiast 10 worków = 1 kubeł i zastanawiam się zawsze co najpierw tam włożyć stwierdziliśmy, że liśćmi i trawą ściółkujemy a do gałęzi kupimy rozdrabniarkę i tyle

Borbetka napisał(a)
Ze śmieciami największy problem. Więcej latania z obkładaniem szmatami, niż cięcia . Niestety u nas worki na ścinki zamieniono na kubeł, w którym się mieści tyle, że kot napłakał. Pozdrawiam Wiuniu.
____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
beata1974 23:59, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2017
Posty: 110
Piękny żywopłot - ja moje graby właśnie z mężem posadziłam- witeczki aż strach patrzeć czy przeżyją

wiunia napisał(a)
____________________
sokółkowy domek sokółkowy domek
wiunia 19:23, 30 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
beata1974 napisał(a)
Piękny żywopłot - ja moje graby właśnie z mężem posadziłam- witeczki aż strach patrzeć czy przeżyją





Ślicznie dziękuję!
Kochana nasz żywopłot po posadzeniu był taki mikroskopijny,że na fotkach trudno było go dojrzeć Zależało nam, aby szybko urósł, bo nie mieliśmy jeszcze ogrodzenia ale mimo tego bardzo radykalnie był cięty od samego początku, żeby od samej ziemi był bardzo gęsty.
Nawet się nie obejrzycie, a będzie piękna zielona ściana. U mnie niestety w niektórych miejscach od góry są duże różnice muszę ciągle ciąć,aby się zrównała górna krawędź. Graby to drzewka i rosną każde w swoim tempie
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 19:42, 30 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Graby dzisiaj


W dniu posadzenia

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 19:48, 30 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Na zdjęciu (z dzisiejszego dnia) po prawej stronie widać jakie są ubytki od góry w żywopłocie, który muszę cierpliwie korygować. Nie wiem w zasadzie dlaczego tak nierówno rośnie w niektórych miejscach. Ale damy radę cierpliwie to korygować
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies