Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Milka 09:27, 01 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Niesamowita różnica w grabach. Wnusia śliczna
U mnie z powodu drzew łyse placki w trawniku, robiłam dosiewki, ale nie wiem z jakim skutkiem, okaże się.
Zielono i wiosennie ściskam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Borbetka 09:37, 01 maj 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ależ cudny ten żywopłot grabowy. Piszesz, że nierówno rośnie. Przyjrzyj się. Niższe krzaczki nie mają jakiejś konkurencji? Na zdjęciu zauważyłam kawałek świerka niebieskiego. Moje buki nie chcą rosnąć w bliskości świerków. Zabierają im te drugie wszystko.
____________________
borówcowy wizytowka
AsiaK_Z 09:42, 01 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Cześć Wiolu najpiękniejsza ta Panienka przy migdałku
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
wiunia 16:06, 01 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
Niesamowita różnica w grabach. Wnusia śliczna
U mnie z powodu drzew łyse placki w trawniku, robiłam dosiewki, ale nie wiem z jakim skutkiem, okaże się.
Zielono i wiosennie ściskam





To prawda jest różnica i to mnie cieszy, gdyby nie były ciete tak mocno to pewnie juz dawno przerosłyby ogrodzenie
Placki na trawniku obok też próbowałam likwidować ale cienko to widzę wodę musiałabym lać non stop. Dopiero dzisiaj trochę popadało ale już słonko ostro świeci.
Buziaki ;*
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 16:35, 01 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Borbetka napisał(a)
Ależ cudny ten żywopłot grabowy. Piszesz, że nierówno rośnie. Przyjrzyj się. Niższe krzaczki nie mają jakiejś konkurencji? Na zdjęciu zauważyłam kawałek świerka niebieskiego. Moje buki nie chcą rosnąć w bliskości świerków. Zabierają im te drugie wszystko.




Bardzo dziękuję w imieniu grabów!
Masz rację Moniko w tym miejscu widocznym na zdjęciu właśnie rośnie świerk srebrny i faktycznie może mieć to wpływ na żywopłot masz bystre oko ale jest kilka miejsc, gdzie np. 1 metr od grabów rośnie tylko szpaler lawendy długości kilu metrów i dosłownie tylko w jednym miejscu na ok pół metra szerokości graby są o wiele niższe, w innych miejscach też nie ma nic co by mogło przeszkadzać. może to wina ziemi, nie wiem.
Kilka temu miałam taką zagadkę: posadziłam trzy jednakowej wielkości Amanogawy między grabami i lawendą. jedna pięknie się rozwija do dzisiaj i graby przy niej tez są ok nie mówiąc o lawendzie natomiast dwie pozostałe jakieś takie biedne, słabe. Widziałam, ze bardzo chcą ale nie mogą...nawozy, podlewanie itp. bez skutku. Wykopałam, bo pomyślałam, że chore. Kupiłam Pissardi i posadziłam w miejsce Amanogaw wcześniej wybierając ziemię z tego miejsca i dodatkowo wokół dezynfekując ziemię odpowiednim środkiem. Odczekałam też kilka tygodni zanim posadziłam w to miejsce Pissardi. Po dwóch dniach po posadzeniu drzewek szok! Bidule totalnie bez życia, listki zwiędnięte, gałązki przewieszone. Chciało mi się płakać. Szybko wykopałam i posadziłam w innym kącie ogrodu i o dziwo po dwóch, trzech dniach doszły do siebie. Mam wrażenie, że coś jest w tym miejscu pod ziemią czy co, bo bardzo dziwne jest. Lawenda natomiast rośnie tam pięknie. A graby mają ciężko w tym miejscu zagadka do dzisiaj nie rozwiązana
Moniko ściskam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 16:38, 01 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
AsiaK_Z napisał(a)
Cześć Wiolu najpiękniejsza ta Panienka przy migdałku




Ha, ha Asiu to prawda! Wnusia to moje słonko najpiękniejsze!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 20:55, 01 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Po deszczyku już wyszło słoneczko....
Aronia kwitnie

Niezapominajki jeszcze spod kory wyglądają

Rośliny jakby lepiej oddychają po deszczu

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 21:01, 01 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422

miniaturowa jabłonka za chwilę wybuchnie kwiatkami
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 21:04, 01 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milka 07:02, 07 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale slicznie, co ta fala z tego zielonego, co za roślina, wygląda obłędnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies