Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek

wiunia 19:36, 20 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Wróciłam do domku i mam chwilkę dla siebie i ogrodowiska więc wkleję kilka fotek z moimi wypocinami w ogródku

wsadzone miskanty olbrzymie lub inaczej trzcina chińska ma utworzyć coś w rodzaju parawanu latem
po obu stronach rynny

a taras zadeptany psimi łapkami biegającymi po porannej rosie i moich rabatkach

kilka bylin na rabatach i nie tylko






skarpetki dla wierzby z goździków

czosnki w kolejce do posadzenia

posadzony bluszcz na płotku przy pompie(a na płocie suszy się obcięty miskant do wazonu)

no i trochę kancików niektóre lekko koślawe), żeby z przyjściem wiosny było łatwiej ogarnąć trawkę




Pozdrawiam wszystkich ogrodowiczan i życzę miłej niedzieli
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Graszka 08:34, 21 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Witam ciebie serdecznie. Nie masz pojęcia jak bardzo się ucieszyłam, z Twoich początków.. Spacerując po Ogrodowisku, też odnoszę takie wrażenie, jakby przed chwilą wyszedł "ogrodnik" z ogrodu. Między wierszami, zauważam w Tobie pewność i zdecydowanie w tym co chcesz mieć. A ja stale nie wiem, podoba mi się i to i tamto i jeszcze cos innego.
Bardzo podoba mi się Twoja pompa. Zawsze o takiej marzyłam, tylko nie mogę na nią sobie pozwolić. Złomiarze szybko by się nią zajęli. Przez te włamania nie mogę spac po nocach. Wsadzałaś teraz czosnek?
____________________
Pod starą jabłonią
Slawko 11:30, 21 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Lubię patrzeć na ogrody, które dopiero powstają...też bym tak chciał...ale trafiłaś na ogrodowisko, więc będzie Ci dużo łatwiej z zakładaniem ogrodu pozdrawiam i życzę wytrwałości
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
majkel0326 11:44, 21 paź 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Wiuniu,widzę,że u Ciebie wszystko nabiera kształtu.Wiosną będzie super jak roślinki się rozrosną Bardzo podoba mi się pompa.A piesek uroczy,takie lubię najbardziej!
____________________
Maja - Moje roślinki
wiunia 14:49, 21 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Graszko, dziękuję za odwiedziny, śledzę Twoje poczynania w ogródku i przyznaję, że jestem pełna podziwu za wytrwałość i fajne pomysły w porządkowaniu ogródka. Szczególnie ujęła mnie stara jabłoń, no i powiedz sama, czy nie będzie u Ciebie jak w raju jak zrealizujesz swój plan? A czosnki poszdziłam , a nie powinnam ? Może za późno?
Pozdrawiam serdecznie...
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 14:57, 21 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Sławko, ty masz ogród jedyny w swoim rodzaju i możesz śledzić poczynania innych ,obserwować i ewentualnie oceniać U mnie realizacja ogrodowych planów trochę potrwa, ale to nic, pomalutku i do celu
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 15:10, 21 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Maju, miło mi Cię gościć, tez mam nadzieję, że wiosną będzie u mnie weselej i gęściej na rabatach. A co do pompy to próbuję coś wymyslić do niej w rodzaju misy ,korytka, można kupić ale drożyzna niesamowita. Przez zimę coś pokombinuję i wiosną może uda mi się zrealizować.
Pozdrawiam serdecznie i życzę ciepłego i słonecznego tygodnia )
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 15:22, 21 paź 2012


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Kochani, wróble mi się wprowadzają pod dach! Wczoraj parapety całe białe od steropianu , a dziś taras!
Latem piskle leżało pod domem ( nie udało mi się go uratować ), więc pewnie już mieszkały ale nie robiły bałaganu, a teraz dobrały się gdzieś do jakiegoś miejsca, w którym dojrzały ubytek zaprawy murarskiej i skubią steropian, łobuzy! Jak myślicie długo tak będą łobuzować? mogę to tak zostawić do wiosny, czy raczej czym prędzej kleić cementem ?To dość wysoko, pod samym dachem więc będzie problem
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
ewa004 15:40, 21 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
zanim przeczytałam myślałam że taki grad spadł u ciebie.
Prace w ogrodzie miodzio
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Graszka 18:03, 21 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Ja się nie znam Słyszałam jedynie, że cebule tulipanów czosnków sadzi sie we wrześniu. Ale laik ze mnie zupełny, więc mną sie nie sugeruj.
____________________
Pod starą jabłonią
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies