Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

polinka 15:23, 03 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mirelko a jak tam reszta roślinek po powodzi?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
mirela 12:44, 04 lip 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
polinko nie wiem, okaże się co mi jeszcze uschnie
Takiego kolegę mieliśmy wczoraj rano:



a takich wieczorem na sasiednim budynku sfotografowaliśmy:



A tutaj nasza powódź - po dwóch godzinach opadów (około godz 20). Do godziny 23 stan podniósł się czterokrotnie:






____________________
Walczę z ogrodem...
polinka 12:56, 04 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
O MAtko Nie wyglądało to ciekawie... Mam nadzieję, że roślinki to jakoś przetrzymają i dadzą radę się odrodzić.
Przytulam mocno

A goście baaardzo sympatyczni.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
malkul 21:09, 04 lip 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Mirelci faktycznie nie wygląda to dobrzeszok normalnie.Oby straty okazały się mnijesze niż przypuszczasztrzymam za to kciuki.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
mirela 07:45, 05 lip 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Niestety, buki nie przeżyją . Około 80 % ma już pozasychane liscie . Ziemia jest nadal tak mokra i napita, że jak klęknę to całe kolano mam mokre. A teraz są przecież upały a moja działka nie jest zacieniona.
Od jesieni będę szukać grabów. Mogłam w sumie od razu się na nie zdecydować .
____________________
Walczę z ogrodem...
AlicyaLK 08:43, 05 lip 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Mirelko, tak mi przykro! Zdjęcie już straszy, a piszesz, że było jeszcze gorzej! Tak szkoda buków
Tyle pracy i pieniędzy w błoto! Mam nadzieję, że chociaż pozostałe roślinki się odrodzą! Buziaczki
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
ocia79 11:39, 05 lip 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Mirelko wspólczuję. Ja tu ubolewam nad jedną Umbra a u Ciebie...

Szok

Trzymaj się
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
mirela 11:52, 08 lip 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Dzięki. Chyba czas się przyzwyczajać do tych niepowodzeń. Jak dom budowałam, to każde niepowodzenie było dla mnie potężnym ciosem. W ogrodzie muszę się od tego przyzwyczaić - zbyt wiele czynników jest niezależnych ode mnie.
Ale w nadlesnictwie gdzie wiosną kupowałam krzaki mają sadzonku grabów. Zaczniemy jeszcze raz z żywopłotem.
Wczoraj zrobiłam brunschette z moim oregano, tymiankiem i bazylią. Choć zioła mi się udały.
____________________
Walczę z ogrodem...
malkul 17:02, 10 lip 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Mirela ja myslę sobie abyś wykopała ze dwa buki z różnych miejsc i dała tu fotki korzeni., moze odbija jeszcze ich nie skresslaj. mój grab tez miał za morko zrzucił liście całkiem i Magnolia poradziła abym dała mu czas do przyszłej wisny i zobaczyła czy odbije. Przemyśl to kochana długonoga szczuplutka czarnulko
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
mirela 09:08, 11 lip 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Chyba tak zrobię. I miłorzęba też wykopię. Dzięki .

Wczoraj ściagaliśmy darń pod kolejną rabatę. Zostawię ją do jesieni (muszę nazbierac kasy na nasadzenia) a tymczasem będę grubo ściółkować trawą. Jesienią przekopię nieco z piaskiem i chcę zasadzić wysokie trawy. Na całej rabacie myślałam albo posadzić jeden rodzaj, albo trzy (rabata 8x1,5m).

Tymczasem gigantusy mnie przerosły (mają powyżej 2 metrów), cukrowy ma powyżej metra, rozrósł się mocno, ale jeszcze nie zapełnił całej rabaty .
____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies