Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grubej dyni zmagania z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Grubej dyni zmagania z naturą

gruba_dynia 09:29, 12 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Wklejam ku pamięci do reanimacji bukszpanów
Herbatka tymiankowa
Przygotowanie: do 1,5 l butelki wsypać susz ziół tymianku 1 opakowanie 20g i oregano tak samo. Wlać 0,5 l wódki oraz 0,5l wody przegotowanej i ostudzonej (nie gorącej, bo Ci alkohol wyparuje), odstawić na dobę. Po przecedzeniu wsypać wilgotne zioła do innego naczynia i zalać pół litrem wrzątku (poprzedni alkoholowy roztwór tymianku i oregano zostawiamy, nie wylewamy). Szczelnie przykryć - ulatnia się substancja czynna - i odstawić do wystudzenia. Przecedzić i zmieszać razem obydwie ciecze.
Użwać 150 ml na 2 - 3 litry wody dla wzmocnienia roślin, a 150 ml na 1 litr do zwalczania szkodników.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 09:38, 12 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ula, drogę widziałam, zazdroszczę, ładnie wyszło i w końcu samochody czyste będą Na kawę na pewno się wybiorę, ale zapraszam Cię również do nas

Do Lasbudu się wybieram, szukamy jeszcze jednej gruszki. Widzę że lawendy częściowo padły więc muszę uzupełnić. A trawy wyjątkowo w tym roku chyba wszystkie żyją, no i dokupiłam w Euro trzy gracilimusy.
Po zimie w najgorszym stanie są bukszpany nowoposadzone w tamtym roku. Trochę przymarzły, a i chyba roztocza i przędziorki grasują.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Szarobialy 12:02, 12 kwi 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 686
Witaj.
Zapiszę sobie ten specyfik na bukszpany. Dzięki.
Po lawendy do Lasbudu ? Patrzyłam ofertę Choroszczy też mają różne. Tylko która na nasze warunki najlepsza? U mnie takie wiatry ciągle, że wszystko poprzeginane. Nasadzenia wzdłuż ogrodzenia wciąż "prostuję". To co na rabacie przed domem zastaję co rano w inną stronę skręcone.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
UlaB 12:37, 17 maj 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Dyniu, lawendy nie padły. Pewnie je wyrzuciłas i kupiłas nowe? U mnie dopiero ruszyły. Miesiąc temu rzeczywiscie wyglądały jak nieżywe. Jako że je mocno przyciełam odbijają bardzo gęsto i bardzo nisko.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
gruba_dynia 11:21, 18 maj 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ula, zrobiłam tak jak Ty z lawendami. Dwie najbardziej martwe obcięłam bardzo nisko. Wszystkie żyją.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 21:33, 18 maj 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Udało mi się w końcu zrobić kilka zdjęć. Mega późna wiosna u mnie w tym roku. Zdjęcia robione wczoraj, sami zobaczcie... Lawenda dopiero startuje, hortensje też, niektóre tulipany jeszcze w pączkach, bukszpany chorowite...
Cała reszta jako tako.
No i mamy nowe schody




____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 21:36, 18 maj 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
A teraz z bliska:
Rozplenice przezimowały wszystkie i zapowiadają się pięknie





Rabarbar


Gracilimusy dopiero takie
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
gruba_dynia 21:41, 18 maj 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Lawenda, która okazała się jednak żywa



Miłorząb...mam go od lat, jakby chciał a nie mógł...


Niwaki z dębu się robi


Limelighty też straszyły że nie żyją, dopiero są takie:
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Makusia 21:44, 18 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Rzeczywiście wiosna późno u Ciebie ale będziesz się nią dłużej cieszyć! Miłorząb u mnie tak samo- stoi w miejscu od kilku lat.
Niwak z dębu? Ale jak?
Śliczny masz ten ogród! Jak kulkowisko? I jak warzywa w skrzyniach?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
gruba_dynia 21:45, 18 maj 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493






____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies