Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Agania 17:13, 05 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ha,ha.............no to Mała nas napędzi, nakręci i dopilnuje, abyśmy dotarły i oby tylko jakiś termin wspólny nam wypalił
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 17:38, 05 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariusz napisał(a)

Wystrzelali mi bażanty w polach za ogrodem, sąsiad ich przegnał, bo śruty leciały mu na dach - sądy, rzeźnie i myśliwi, nie muszą dla mnie istnieć.
Pozdrawiam


Moje oburzenie jest ogromne. Myślą że im wszystko wolno. Polowac na prywatnych polach???A wogóle to myśliwy dla mnie to odrębny gatunek człowieka i niech się oburza kto chce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 09:08, 06 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)


Moje oburzenie jest ogromne. Myślą że im wszystko wolno. Polowac na prywatnych polach???A wogóle to myśliwy dla mnie to odrębny gatunek człowieka i niech się oburza kto chce.
Bażantów wszystkich nie wystrzelają, jest ich troszkę w tych polach, ale i chowają się w pobliskim zadrzewieniu i stamtąd przychodzą do mnie, niebawem wysypie ziarno i zobaczę czy zwabią się i ile ich mniej więcej jest. Na pocieszenie w arboretum zimuje kilkanaście sztuk i koguty i kury, tam ich nikt nie tknie, mają kilka karmników.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:14, 06 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)


No.... tu czytam, że może jednak dziewczynki przyjadą..a ja z nimi siup znów do Ciebie.. się stęskniłam za Wami

Super , oczka może już odpalę, to zależy jaki termin wybierzecie, najwyżej będą w trakcie budowy

Agania napisał(a)
Ha,ha.............no to Mała nas napędzi, nakręci i dopilnuje, abyśmy dotarły i oby tylko jakiś termin wspólny nam wypalił

Odpisałem w Twoim ogrodzie, mamooo! jakie widoki
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:17, 06 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
że lubią ziemię zasadową, więc muszę im ją zmienić jakoś.

Ewa, przekopywanie na zimę nawozy organiczne, wapnowanie, nawadnianie dobre też w trakcie w trakcie owocowania.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:20, 06 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Nawadnianie z rozsądkiem, chodzi o scalenie gleby z nawozem, przy silnym pękają owoce, przy suszy oblatują zielone z krzaka. nawoz organiczny z umiarem. Ogólnie derenie to pancerne rośliny i jakiś tam szczególnej pielęgnacji nie potrzebują, ale gdy się chce osiągnąć ponad 2 tony z kilkudziesięciu krzewów (jak u nas), to jak najbardziej wskazane.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
monteverde 10:25, 06 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
No i derenie na Podkarpaciu, nie sposób ominąć ten temat http://www.bolestraszyce.com/najciekawsze-derenie-jadalne-na-podkarpaciu . Bardzo stary dereń rośnie u Marka z Średniowiecznego - pozdrawiam przy okazji .

Pomimo tego Szafer jest najbardziej polecany, szkoda, że mam za mały ogród, pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 20:25, 06 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Raczej Aniu tak, to żadna próba reklamy, one jest po prostu dobry. A tnij go, przecież poprowadzisz go jak Ci się podoba.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 20:44, 06 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Już nie mogę się doczekać, tak bardzo tej wyprawy, jeszcze tak zachęcasz, zapraszasz, jeżu, jak będzie fajnie

U mnie ogród w szadzi, są foty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 22:29, 06 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No i przez tą dysputę o bolestraszyckich sadach złożyłam zamówienie na derenie. Niestety Szafera nie udało mi się upolować (ale będę jeszcze próbować w przyszłym roku) ale zamówiłam Podolskiego i Floriankę. No i pigwy do kompletu, bo ta moja za nic nie chce nawet kwitnąć nie mówiąc już o owocach.
A dziewczynom to zazdroszczę wycieczkowych planów.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies