Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 08:26, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Wiosenny przerywnik
Ciemiernik, szafirek, kwietniowe zawilce i tawuła wczesna
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
anka_ 08:47, 09 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz napisał(a)
... U mnie jeszcze prace pod koparkę...

No to nie jesteś sam. Siem będziem wspierać duchowo przy tym kopaniu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mariusz 08:49, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Krótko powspominam swoje ogrodowiskowe początki, nadal w kontynuacji.
Na dobre tworzenie ogrodu zaczęło się w lipcu 2013 (1 zdjęcie). Na drugim ukształtowane rabaty - wiosna 2014, zaczyna się obsadzanie rabat. Jest to południowa część ogrodu.


W trakcie prac, chyba sierpień 2013



I pierwsza roślina ogrodowiskowa od Ani z Rzeszowa, pisać nie muszę co.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:53, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)

No to nie jesteś sam. Siem będziem wspierać duchowo przy tym kopaniu.

Akurat ten sposób pracy przy koparce najlepszy na zimę po mrozie, pozdrawiam serdecznie, będziem się wspierać.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:04, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ku mojej uciesze pierwsza partia irysów z ogrodu w Przeworsku, zbieram je do krzyżówek i pozostaną stałym akcentem w ogrodzie, obecnie jest ok 30 odmian.



A w pracy, w moim ogrodzie wodnym cieszy po raz pierwszy kwitnąca Gloriosa.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 09:38, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzisiejszy dzionek na kompie, czyszczenie fotek na ostro, bo na dysku brak już miejsca, a twardy zewnętrzny też zapchany. W zasadzie 2/3 fotek jest do wyrzucenia, dopiero widać jak dużo składa się śmieci.

Zdjęcia które zostawiam (bo ciekawe), a nie pokazywałem włożę na forum, nie da się zrobić tego w ciągu jednego dnia, pozostawiam to zadanie na najbardziej kapryśne zimowe dni.


W lipcu kwitnie Pływacz zwyczajny (Utricularia vulgaris), dryfujące maleństwo w stawach, mięsożerne.



Niepokaźnie zakwitła kotewka orzech wodny



A w moim ogródku liliowcowa cepeliada



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 10:44, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Kalina Hordowina w Arboretum, owoce są trujące, zjadane przez ptaki po przemrożeniu. Lipiec 2013

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 10:53, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ostrożeń siedmiogrodzki - ta wielgachna roslina występuje na Pogórzu Przemyskim. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostro%C5%BCe%C5%84_siedmiogrodzki

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
monteverde 11:31, 09 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)
Dzisiejszy dzionek na kompie, czyszczenie fotek na ostro, bo na dysku brak już miejsca, a twardy zewnętrzny też zapchany. W zasadzie 2/3 fotek jest do wyrzucenia, dopiero widać jak dużo składa się śmieci.

Zdjęcia które zostawiam (bo ciekawe), a nie pokazywałem włożę na forum, nie da się zrobić tego w ciągu jednego dnia, pozostawiam to zadanie na najbardziej kapryśne zimowe dni.


W lipcu kwitnie Pływacz zwyczajny (Utricularia vulgaris), dryfujące maleństwo w stawach, mięsożerne.



Niepokaźnie zakwitła kotewka orzech wodny



A w moim ogródku liliowcowa cepeliada




Ale miło pooglądać kolorowe nasadzenia ja też za Wami tęsknię i pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 12:00, 09 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Aniu, na polu szaro buro i ponuro, tak więc warto łączyć przyjemnie z pożytecznym, segreguje galerię, jednocześnie ciekawsze fotki wędrują do różnych tematów na forum. U mnie wstawiam wedle daty, czyli w formie misz masz, inaczej nie będzie, ale może ktoś wypatrz jakąś ciekawą dla siebie roślinkę, wówczas napiszę o niej więcej. Teraz jadę do Przemyśla, a potem dalej grzebię .

To ujecie z tego sezonu


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies