Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 18:50, 18 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piotr_ napisał(a)
O iryski hehe a ja malowałem irysa wczoraj (foto u mnie)
Ale łąka irysowa tu u cb
Jak tam przyjadę to będziesz miał mnie dosyć

Byłem u Ciebie, piękne dzieła , masz duszę artysty, a irys z obrazu podobny do I.tectorum



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
lojalna_ 18:56, 18 gru 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Lato to jest to co kofam cudne kwiaty i Twoje i nie Twoje jadłodajnia i goscie przesliczni pozdrawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Pszczelarnia 22:34, 18 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz irys teuctorum - piękny kolor.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 22:55, 18 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariusz napisał(a)

Byłem u Ciebie, piękne dzieła , masz duszę artysty, a irys z obrazu podobny do I.tectorum




śliczny i kolor i płatki, tak ładne maja cętkipozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 09:58, 19 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz.. syberyjskie dostałam, bo bródkowych nie chciałam Na glinie nie ma suchych miejsc, bo jak sucho to kamień, ale jak mokro to długo trzyma i wszytko gnije. Szczególnie w okresie zimowym. Dlatego czasami wypadają mi rośliny. Nie z mrozu, ale z powodu gnicia.

Przesadziłam w najbardziej wilgotną rabatę jaką mam.. tylko kartki z napisami się pogubiły przy przesadzaniu.. i teraz mam klops. Znów będzie nn.

I powiem Ci, że syberyjskie u mnie rosną pod jodłami, gdzie jest wybitnie sucho.. i dają radę bez podlewania.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:59, 19 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Irysek granatowy jest po prostu przepiękny i w moim ulubionym kolorze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mariusz 17:58, 19 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Irysek granatowy jest po prostu przepiękny i w moim ulubionym kolorze

Pszczelarnia napisał(a)
Mariusz irys teuctorum - piękny kolor.

monteverde napisał(a)

śliczny i kolor i płatki, tak ładne maja cętkipozdrówka

Mi tez się podoba nie z mojego pagoru, u mnie tylko kilka syberyjskich, spurie i bródkowe, a tak szkoda miejsca, jest ograniczone, wolę pod inne byliny jak choćby jeżówki .
Dziękuje za odwiedziny .

A dzisiaj czosnek http://www.ogrodowisko.pl/watek/2513-naturalne-laki#post_4


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:02, 19 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
lojalna_ napisał(a)
Lato to jest to co kofam cudne kwiaty i Twoje i nie Twoje jadłodajnia i goscie przesliczni pozdrawiam

Miło mi , zima długa to tych fotek z różnych miejsc będzie sporo, od wiosny to już zawsze tylko swoje . Stołówka jeszcze mało oblegana, chociaż jak niedawno spadała temperatura poniżej zera, to różnorodność była większa, bo i ubogie i modraszki i kowaliki się pojawiły.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:14, 19 gru 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)
Mariusz.. syberyjskie dostałam, bo bródkowych nie chciałam Na glinie nie ma suchych miejsc, bo jak sucho to kamień, ale jak mokro to długo trzyma i wszytko gnije. Szczególnie w okresie zimowym. Dlatego czasami wypadają mi rośliny. Nie z mrozu, ale z powodu gnicia.

Przesadziłam w najbardziej wilgotną rabatę jaką mam.. tylko kartki z napisami się pogubiły przy przesadzaniu.. i teraz mam klops. Znów będzie nn.

I powiem Ci, że syberyjskie u mnie rosną pod jodłami, gdzie jest wybitnie sucho.. i dają radę bez podlewania.

Poradzimy, porównamy z moimi.
Syberyjskie przesadzałem spod dębów, przez pierwsze dwa latka całkiem dobrze rosły, potem klapa. Najzdrowiej rosną na wilgotnych glebach.
A jak już jesteśmy przy irysach, to nawet pseudacorus suche stanowisko wytrzyma, a niektóre odmiany (jak choćby Ray Davidson) lepiej rosną na brzegu w wilgoci niż w wodzie. Podobnie jest z uprawą irysów Luizjany (przykładowo Black Gamecock), które pięknie rozrastają się w torfie podsiąkającym od spodu. W wodzie szkoda je uprawiać, duża różnica w rozwoju od tych na brzegu. Torf musi być kwaśny.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 21:04, 19 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iryski śliczne , ptaszki też . Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies