Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

nieszka 19:57, 18 gru 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ależ pięknie Ci się te rośliny rozrosły w ciągu roku, hortensję zwłaszcza!
Pierwszy raz widzę clematisa który tak zwyczajnie puszczony jest na rabatę a nie w górę na pergoli
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Welka 20:04, 18 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Moonlight, polar bear i candle to chyba wszystkie tak jakby z jednej rodziny magical, mają bardzo duze kwiatostany wpadające w kolor limonkowy, ale chyba inaczej się przebarwiają - jeśli wierzyc informacjom, które gdzieś kiedys przeczytałam z jakiegoś innego forum.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Lena 20:05, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Oj Gosia i warto było stopniować napięcie - ogród masz cudowny,taki precyzyjny i śliczne nasadzania - wciąż coś kwitnie i o to chodzi
Swietnie wkomponowałaś rabaty w zróżnicowany teren -o to ci pewnie chodziło - teraz masz ciekawy ogród z każdego miejsca
Nawet zimą jest pięknie a murki tylko dodają szyku
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gosiniak 17:43, 19 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
nieszka napisał(a)
Ależ pięknie Ci się te rośliny rozrosły w ciągu roku, hortensję zwłaszcza!
Pierwszy raz widzę clematisa który tak zwyczajnie puszczony jest na rabatę a nie w górę na pergoli

To clematis Arabella - bylinowy, zawitał u mnie już wcześniej na innej rabatce, szukałam takiego bezproblemowego i gdzieś wyczytałam, że ten właśnie taki jest. Kwitnie praktycznie przez całe lato, jestem z niego bardzo zadowolona.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Madzenka 18:09, 19 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gosia pospacerowalam sobie bez pytania po Twoim ogrodzie Rozpanoszyłam sie już na białej ławeczce i nie dam się z niej zepchnąć!!! Oczy nacieszyłam widokiem pieknego ogrodu, który powstał z pasji ogrodniczki! A miały być thuje i trawnik
Mam króciutkie pytanie bo nie doczytałam:
1.Magical moonlight ile u Ciebie rosną?
2. Czy masz olejowany czy bejcowany taras i czym?
Biała ławeczka z hortensjami miodzio!!! A roplenice na własnoręcznie wykonanym murku z przemykającym się światłem zachwycają!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gosiniak 18:13, 19 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ewelinka231281 napisał(a)
Moonlight, polar bear i candle to chyba wszystkie tak jakby z jednej rodziny magical, mają bardzo duze kwiatostany wpadające w kolor limonkowy, ale chyba inaczej się przebarwiają - jeśli wierzyc informacjom, które gdzieś kiedys przeczytałam z jakiegoś innego forum.
Pozdrawiam

Ogrodowisko chyba stworzyło modę na hortensje bukietowe i tworzy się ostatnimi czasu bardzo dużo nowych odmian, ja już nie nadążam nad tymi nowościami, sama myślałam, że mam nowości, a tymczasem są takie o których nawet nie słyszałam, dzięki za info.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:20, 19 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Lena napisał(a)
Oj Gosia i warto było stopniować napięcie - ogród masz cudowny,taki precyzyjny i śliczne nasadzania - wciąż coś kwitnie i o to chodzi
Swietnie wkomponowałaś rabaty w zróżnicowany teren -o to ci pewnie chodziło - teraz masz ciekawy ogród z każdego miejsca
Nawet zimą jest pięknie a murki tylko dodają szyku

Przekonałam się, że warto mieć troszkę zróżnicowany teren, a ponieważ u mnie płasko, więc sama sobie zrobiłam wzniesienie. U mnie ziemia kamienista i ciężka, więc roślinkom lepiej będzie na podwyższonej rabatce.
PS. Musiałam was potrzymać troszkę w napięciu, sama lubię oglądać jak pokazujecie coś przed i po zmianie.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:59, 19 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Marzena2007 napisał(a)
Gosia pospacerowalam sobie bez pytania po Twoim ogrodzie Rozpanoszyłam sie już na białej ławeczce i nie dam się z niej zepchnąć!!! Oczy nacieszyłam widokiem pieknego ogrodu, który powstał z pasji ogrodniczki! A miały być thuje i trawnik
Mam króciutkie pytanie bo nie doczytałam:
1.Magical moonlight ile u Ciebie rosną?
2. Czy masz olejowany czy bejcowany taras i czym?
Biała ławeczka z hortensjami miodzio!!! A roplenice na własnoręcznie wykonanym murku z przemykającym się światłem zachwycają!

Witam w moich skromnych progach, na ławeczce pozwalam odpocząć, noga przecież obolała, a na pytanka chętnie udzielę odpowiedzi:
1. Hortensje dopiero w tym roku sadziłam, ale mogę wypowiadać się o nich tylko pozytywnie, bardzo duże kwiaty, bardziej wydłużone niż u lime light i wcześniej zakwita od niej, nie przebarwia się na różowo, tylko tak jakby zielenieje na starość. Ma trochę inny pokrój od limki, bo będzie chyba wyższa i mniej rozłożysta, kwiaty się nie pokładają, zobaczymy jak u mnie przezimuje, wtedy z całą pewnością będę mogła ją polecić.
2.Taras co roku na wiosnę jest olejowany olejem do drewna Altax bezbarwnym, za pierwszym razem był olejowany z barwniekim, ale nie pamiętam jakiej firmy.
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Madzenka 19:16, 19 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hortensję MM mam też pierwszy rok, wieeeelkie kwiaty na małych łodygach ciekawa jestem czy i ile podrosną
Gdybyś sobie przypomniała jakim barwnikiem podkoloryzowałaś byłabym dozgonnie wdzięczna
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
dorkow0 19:18, 19 gru 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj Gosiu wieczorem... I znowu nie mogę wyjść z Twojego raju, aż mnie M pogania, że gapię się i gapię, a nie idę dalej...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies