Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

gusiarz 18:56, 17 gru 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Widoczki cuuudne. Jak ja chciałabym tak mieć w ogrodzie. Wiosną planuję zrobić szpaler z hoti limelight... zobaczymy za 2-3 lata efekt. Wspaniale wkomponowałaś miejsce na ognisko!! Co do choinki chciałam ubrać wczoraj, ale eM stwierdził że tradycji musi stać się zadość i trzeba ją przyodziać dopiero 24... może w kolejną sobotę mi się uda go przekonać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gosiniak 19:02, 17 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Szpaler z hortensji fajny pomysł, a efekty będzie znacznie szybciej, na drugi rok robią się już spore krzaczki.
U mnie dzieciaki już zaczynają marudzić, więc chyba ubiorę wcześniej, choć jak byłam mała to też zawsze ubieraliśmy w wigilię.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Zeta 19:02, 17 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Widzę że tak jak ja lubisz kamienie i żwir. Podziwiam musiałas włożyć duuużo pracy w wybudowanie tych murków. Czyżby mąż złota rączka.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gosiniak 19:36, 17 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Zeta- Murki to dzieło szwagra, ale dostał ode mnie dokładne wytyczne. Nad planami to chyba całe lato siedziałam Poza tym to całą resztę robię sama, ( no może poza koszeniem, mężusiowi nie odbiorę tej przyjemności, niech sobie chłopak trochę pochodzi po całym dniu spędzonym za biurkiem.)maż nie złapał bakcyla i nie zapowiada się na zmianę, za to ja mogłabym w ogrodzie cały rok siedzieć. Uwielbiam projektować i obmyślać nasadzenia.
Pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Juzia 19:51, 17 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Gosiniak napisał(a)
Ela- dzięki bardzo za miłe słowa i tobie również dobrego tygodnia
Justyna- dzięki bardzo, tylko ten zimowy troszkę już gorszy
Marlena- cieszę się, że się podoba, mam nadzieję, że w przyszłym roku roślinki dadzą czadu i widok będzie jeszcze lepszy.
A u mnie wiankowanie było, dekoracje były, "pierniczenie" też mam za sobą, chyba mus za choinkę niedługo się wziąć? Ubieracie już choinki pytam o te domowe oczywiście?



A ja właśnie o tym zimowym pisałam!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Hogata 21:06, 17 gru 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Gosiniak napisał(a)
Wiosną 2011 r. postanowiłam stworzyć rabatkę przy tarasie, niestety do dnia dzisiejszego nie jest ukończona i ulega ciągłej modyfikacji. Kaskady już nie ma i kamieni też nie. Pod wpływem ogrodowiska przejdzie kolejną przemianę, bo planuję tam w przyszłym roku ciurkadełko i może zawijasek bukszpanowy. Chcę ją trochę uporządkować, bo panuje tam dość duży bałagan spowodowany moimi chcejstwami.



Jestem bardzo ciekawa jak zmieni się ta rabata, tez mam jedna rabatę w pełnym słońcu i kompletnie nie mam na nią pomysłu. Będę podglądać
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Zeta 21:15, 17 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Gosiniak napisał(a)
Zeta- Murki to dzieło szwagra, ale dostał ode mnie dokładne wytyczne. Nad planami to chyba całe lato siedziałam Poza tym to całą resztę robię sama, ( no może poza koszeniem, mężusiowi nie odbiorę tej przyjemności, niech sobie chłopak trochę pochodzi po całym dniu spędzonym za biurkiem.)maż nie złapał bakcyla i nie zapowiada się na zmianę, za to ja mogłabym w ogrodzie cały rok siedzieć. Uwielbiam projektować i obmyślać nasadzenia.
Pozdrawiam

No tak faceci chyba tak mają z tymi roślinami poprostu są im do życia niepotrzebne. Mnie zato jak najbardziej. Jak się zbliża wiosna to ja zaczynam żyć. Ale trochę zimy też nie zaszkodzi. Mamy kiedy snuć plany. Świetne murki też kilka mam.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Gosiniak 12:25, 18 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Agata- właśnie kontaktowałam się z Danusią, bo chciałabym tam bukszpany umieścić przed tymi różami okrywowymi, ale miałam mały dylemat, czy bukszpany dadzą radę. Według Danusi tak, tylko trzeba będzie je bardziej pilnować, chodzi głównie o przędziorki, bo róże też w tym miejscu co roku łapią. Będę w takim razie na wiosnę szukała ładnych sadzonek bukszpanu i kuli albo jakiegoś kamienia na ciurkadełko. Danusia w swoich realizacjach takie piękne pokazywała, tylko czy koło mnie coś takiego dostanę? Kurcze u mnie to ciężko z takimi rzeczami, jak się coś fajnego pojawi to zaraz cena kosmiczna, podobnie z roślinami jak coś dokładnie zaplanuję, to później okazuje się, że w ogrodniczym wogóle nie wiedza o czym mówię i wielkie oczy robią. A może przez internet te sadzonki kupię, zobaczymy na wiosnę, pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:27, 18 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Justyna- zimowy mówisz, przyjęłam do wiadomości, ale nie popieram
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 12:30, 18 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Zeta- Kiedyś się nad tym zastanawiałam, faceci chyba nie mają tej wrażliwości, poza nielicznymi wyjątkami oczywiście, doskonale to widać na przykładzie ogrodowiskia, kobitki nim zawładnęły.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies