Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

brylancik 22:09, 26 kwi 2017

Dołączył: 24 kwi 2017
Posty: 12
Witam! Przymierzam sie do zrobienia skrzyń i powolnego jek zagospodarowania. Jako laik mam kilka pytan... Ze zwzgedu ze skrzynie sa na ogródkach dzialkowych jaki można zrobić system nawadniania /brak prądu/ kolejna rzecz to fakt ze chciałabym miec na pewno pomidory koktajlowe - co mogę dosadzic??
Anda 15:02, 27 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
brylancik napisał(a)
Witam! Przymierzam sie do zrobienia skrzyń i powolnego jek zagospodarowania. Jako laik mam kilka pytan... Ze zwzgedu ze skrzynie sa na ogródkach dzialkowych jaki można zrobić system nawadniania /brak prądu/ kolejna rzecz to fakt ze chciałabym miec na pewno pomidory koktajlowe - co mogę dosadzic??


Do pomidorów możesz dosadzić np. bazylię, sałatę, marchewkę, cebulę, kalarepę. Tylko nie ogórki.
Co do podlewania to może coś w tym stylu
http://pin.it/9dv8Kaw
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AdaS 14:24, 02 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 5
Witam mam pytanie jaką ziemie wsypujecie do skrzyń bo jestem na etapie poszukiwań ziemi i wiem czego konkretnie szukać. Pozdrawiam
agnieszka_m 16:23, 02 maj 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Ja sypałam uniwersalną
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Anda 16:31, 02 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
Ada, a to zależy od tego, co chcesz uprawiać W moje skrzynie sypałam kompost i jako ostatnia warstwę ziemię do warzyw.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwik69 21:34, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Na dno można darń,patyki,słomę a wierzchnią warstwę koniecznie wymieszać z kompostem i obornikiem.Mam skrzynie drugi sezon i w tym roku zastosuję ściółkę,aby ziemia nie wysychała tak szybko i ponieważ zrobiłam błąd i posadowiłam skrzynie w trawniku,obecnie zrywam darń wokół nich.Denerwuje mnie widok poprzerastanej trawy.
Moje pytanie do Was jak najlepiej wykonać otoczenie skrzyń aby trawa nie przerastała a koszenie było przyjemnością?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AdaS 11:19, 04 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 5
Anda mają być warzywa uprawiane Skąd brałaś taką ziemię do warzyw? Jest mi potrzebne 3 m sześcienne ziemi do skrzyń
sylwik69 11:25, 04 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
AdaS napisał(a)
Anda mają być warzywa uprawiane Skąd brałaś taką ziemię do warzyw? Jest mi potrzebne 3 m sześcienne ziemi do skrzyń


Znajdziesz w każdym centrum ogrodniczym,są specjalne do warzyw ale może być każda inna,byle odkwaszona.A najlepiej od rolnika..
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Anda 11:31, 04 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
AdaS napisał(a)
Anda mają być warzywa uprawiane Skąd brałaś taką ziemię do warzyw? Jest mi potrzebne 3 m sześcienne ziemi do skrzyń


Niektore warzywa nie lubia obornika, jesli sie nie myle, to cebula i marchew. Sprawdz to najlepiej.
Jesli masz wysokie skrzynie, to na dno mozesz tak jak pisze Sylwia dac galezie, darn, trociny. Potem kompost, a potem ziemie do warzyw. Moja kupowalam firmy Compo, BIO Ziemia do pomidorów i innych warzyw. Kompost bralam z kompostowni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AdaS 13:06, 04 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 5
Gałązki i kompost już leży teraz jedynie poszukuje ziemi. Dzięki za podpowiedzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies