Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

AdaS 09:18, 06 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 5
Witam kolejne pytanie teraz już o nasiona czy są jakieś przez Was sprawdzone konkretnych firmy czy takie normalne czy na taśmie, bo wybieram się dziś na zakupy Pozdrawiam
sylwik69 22:54, 06 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dostępne są już fajne rozsady warzyw
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AdaS 12:50, 12 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2017
Posty: 5
Rzodkiewek z rozsad raczej nie mają dlatego pytałam o nasiona. W ostateczności kupiłam na taśmie podobno dla początkujących lepsze. Moje dzisiejsze pytanie będzie odnośnie truskawek jakie macie doświadczenia z nimi w skrzyniach i jak to ogarnąć technicznie kupić kilka odmian czy trzymać się jednej? Pozdrawiam
AnkaK 12:10, 15 maj 2017


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Ma ktoś linie kroplujące w skrzyniach? Mam 6 skrzyń wysokich na 60 cm, wymiary 100 x 200 cm. Ponieważ stoją na tzw. patelni nie nadążam z podlewaniem.
Czy linie kroplujące takie jak na rabaty (XFD Rain Bird) będzie dobra? Czy nie powinno to być coś węższego i z gęściej rozmieszczonymi emiterami?
Wiem, że G. ma taki system do doniczek i małych szklarni, ale drogie to. Ale może warto?
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Anda 12:27, 15 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
AdaS napisał(a)
Rzodkiewek z rozsad raczej nie mają dlatego pytałam o nasiona. W ostateczności kupiłam na taśmie podobno dla początkujących lepsze. Moje dzisiejsze pytanie będzie odnośnie truskawek jakie macie doświadczenia z nimi w skrzyniach i jak to ogarnąć technicznie kupić kilka odmian czy trzymać się jednej? Pozdrawiam


Kupilam kilka odmian: Vima Zanta, Senga Sengana i Mietze Schindler. Mozesz kupic pare wczesniejszych i pare pozniejszych krzaczkow. Mozesz tez kupic truskawki ktore owocuja az do jesieni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
aleksandra_g 14:10, 15 maj 2017


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Ja mam w skrzyniach zwykłą linie Kroplującą ustawioną na 30 minut i daje radę. W wyjątkowe upały tylko muszę dodatkowo podlać raz na kilka dni
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
AgaCzek 21:30, 15 maj 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W końcu możemy dołączyć do szczęśliwych posiadaczy warzywnika w skrzyniach . Mąż napracował się ogromnie nad polbrukiem, budową skrzyń, wożeniem ziemi ale już są. Radość ogromna z sadzenia własnych warzywek.

Pomijam oczywiście pewne ostatnie wpadki pt: "znajdź w internecie sadzonki rabarbaru i rzodkiewki powiedz mi które są które" ale obecnie już jesteśmy na lepszej drodze. Pomijając fakt, że nadal nie wiemy co posadziliśmy (mam nadzieję, ze to rzodkiewka )

A tu nasze etapy






____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
skarabeusz 13:44, 18 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Robię tymczasowy mini warzywnik w skrzyni 150x50x60wys. bo zapragnęłam mieć pomidory a miejsca brak. Czy ktoś zaprawiony w warzywnikach doradzi jak to skomponować z kwiatami lub ziołami, żeby była ładna jadalna kompozycja?

W sobotę jadę na targ po rozsady, a jeszcze jestem w proszku

A tu sobie rosną koktajlowe w donicy



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Anda 13:58, 18 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
AgaCzek, skrzynie super wyglądają

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:00, 18 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Skarabeusz, mam skrzynie i pomidory w nich dopiero od zeszłego roku. Wtedy egzamin zdało podsadzenie pomidorów bazylią W tym roku posadziłam jeszcze dodatkowo Tagetes.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies