Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

iwonkap 13:26, 23 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Mam pytanko o pomidory w skrzyniach - pokażcie zeszłoroczne skrzynie jakich palików używaliście ?
Anda 17:12, 23 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
iwonkap napisał(a)
Mam pytanko o pomidory w skrzyniach - pokażcie zeszłoroczne skrzynie jakich palików używaliście ?


Nie mam akurat fotki pod ręką, ale używam takich normalnych, zielonych i pomidory do nich przywiązuję
http://i.ebayimg.com/images/g/5lgAAOSwuxFYvtyp/s-l300.jpg
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AleksandraF 18:26, 23 maj 2017


Dołączył: 22 maj 2017
Posty: 2
Dzień dobry, zamierzam założyć warzywniak w skrzyniach i pospieszyłam do tego wątku gdyż liczę na pomoc: czy mogę je postawić na betonie? Jaka musi być wtedy minimalna wysokość skrzyń?
Dorocia 15:32, 06 cze 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Czy ściółkujecie w skrzyniach? Ziemia szybko wysycha, podlewam codziennie, ale to dużo roboty. Zastanawiałam się nad ściółkowaniem przesuszoną skoszoną trawą - siankiem. W skrzyniach mam pomidory, pietruszkę, marchew, szczypior, koperek, sałatę i szpinak. Czy takie sianko będzie ok?
iwonkap 15:44, 13 cze 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Czy można przyciąć liście truskawek, czy im to jakoś zaszkodzi ?
Mam je posadzone w skrzyniach i strasznie wielkie porosły, nie wiem czy nie za bardzo zacieniają owoce ? chyba ze tak lepiej ? to moj pierwszy sezon
krynia9 17:42, 14 cze 2017


Dołączył: 14 mar 2017
Posty: 6
iwonkap napisał(a)
Mam pytanko o pomidory w skrzyniach - pokażcie zeszłoroczne skrzynie jakich palików używaliście ?





Witaj moje pierwsze plony już konsumowane.Podstawowe rzodkiewka,sałaty rożnych odmian , szczypior , nać pietruszki,koper .Ogórki rosną całkiem fajnie i po weekendzie będę podwiązywać do płotu maja być pnące )Pomidory tez zawiązują się , kwitną i niektóre już maja pokaźne rozmiary .Jeśli chodzi o paliki to kupiłam 3 m osłonki na kable w elektrycznym sklepie nie wiem jak fachowo to się nazywa . Są elastyczne fi 16 bo wczesna wiosną miałam pod włókniną Cieszy mnie ten warzywniak . Polecam w paletach mało plewienia )
norbert 12:16, 21 cze 2017

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 3
Witam serdecznie.
Zamierzam w tajemnicy założyć warzywniak w skrzyniach, taka niespodzianka dla Żony. Niby wszystko już wyczytałem, tylko wymiary skrzyń ? Wysokość itp ? Jakie będą najwygodniejsze ? Miejsce nasłonecznione czy zacienione wybrać ?
Pozdrawiam
Gardenarium 08:43, 24 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miejsce nasłonecznione. Szer skrzyń max 120 cm, wtedy z dwóch stron wygodnie się robi.

Wysokość dowolna 2 deski, 1 deska, 3 deski. Na 3 deski można sobie pielić siedząc na stołeczku. Tylko ziemi trzeba że ho,ho.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/466-warzywniki-w-skrzyniach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
norbert 16:17, 25 cze 2017

Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 3
Bardzo dziękuje, zabieram się do budowy
AgaCzek 10:31, 26 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Gardenarium napisał(a)
Miejsce nasłonecznione. Szer skrzyń max 120 cm, wtedy z dwóch stron wygodnie się robi.

Wysokość dowolna 2 deski, 1 deska, 3 deski. Na 3 deski można sobie pielić siedząc na stołeczku. Tylko ziemi trzeba że ho,ho.

wysokie skrzynie (na 3 deski) są super wygodne - ale... u mnie na 4 skrzynie 120x120x60 (dł. szer wys) poszła cała przyczepa ziemi - brat i mąż w sumie 11 godzin latali z taczką - a niby takie niewielkie skrzynie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies